Křest staršího dítěte, kdy rodiče nejsou pokřtěni

Anonymní
11.7.21 10:05

Pokrteni ditete starsiho,nejsme manzele,nepokrteni

Zdravim.
Poradite prosim? Nejsme manzele ani nejsme oba krteni.Dite bych ale chtela pokrtit.Je to vubec mozne? A kmotr/a musi byt krteny/a? Co z toho plyne pro kmotru/a? Ja se v tom moc nevyznam, ale mela bych takovy lepsi pocit, ze je dite krtene.Ale nejsem 100% rozhodnuta, tudiz vaham.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22454
11.7.21 10:08

Proč bys to dělala, když k tomu nikdo nemáte vztah a ani nevíš co to obnáší? Myslím že vám to ani neudělají, kolikrát mají problém pokřtít dítě, kde jeden rodič není křtěný nebo kde nejsou manželé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26953
11.7.21 10:12

My o tom uvažovali kvůli tchýni, která o tom pořád mluvila. Já křtěná nejsem, jsme manželé a farář odmítl, že děti k víře nepovedeme, tak že to je zbytečné a měl pravdu. Kdybychom na tom trvali, tak asi by to nakonec šlo, ale chtěl několik schůzek a dalšího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53501
11.7.21 10:13
@Anonymní píše:
Zdravim.
Poradite prosim? Nejsme manzele ani nejsme oba krteni.Dite bych ale chtela pokrtit.Je to vubec mozne? A kmotr/a musi byt krteny/a? Co z toho plyne pro kmotru/a? Ja se v tom moc nevyznam, ale mela bych takovy lepsi pocit, ze je dite krtene.Ale nejsem 100% rozhodnuta, tudiz vaham.

8o řekni jeden jediný důvod? Vždyt je to naprostá blbost, jen divadlo. jaký lepší pocit :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25985
11.7.21 10:14

No záleží na církvi.
Lepší pocit je dost málo. U většiny církví je potřeba chodit na setkání, kde se tohle všechno řeší. Kmotr musí být pokřtěný vždy. Kmotr slibuje, že bude rodičům nápomocen ve výchově dítěte a jeho vedení k víře. Katolická církev křtí děti jen díky tomu, že se za ně zaručí rodiče a kmotr.
Sama jsem pokřtěná v dospělosti. Dvě děti pokřtěné mám do 15 měsíců, třetí pokřtěný není ( otec prvních dvou věřící je, třetího není, ač pokřtěný jako dítě byl).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32524
11.7.21 10:14
@Anonymní píše:
Zdravim.
Poradite prosim? Nejsme manzele ani nejsme oba krteni.Dite bych ale chtela pokrtit.Je to vubec mozne? A kmotr/a musi byt krteny/a? Co z toho plyne pro kmotru/a? Ja se v tom moc nevyznam, ale mela bych takovy lepsi pocit, ze je dite krtene.Ale nejsem 100% rozhodnuta, tudiz vaham.

Z jakého důvodu ho chceš pokřtít?

Nedělala bych to, tohle z mého pohledu patří mezi věci, o kterých by si dítě mělo samo rozhodovat, až tomu bude rozumět.

Nedělat to z nějakého nového rozmaru maminky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21480
11.7.21 10:15

Pokud chceš pokřtít dítě, tak k tomu přistup se vším všudy. Nechte se s chlapem pokřtít, uzavřete sňatek a hlavně si zjistěte, co všechno víra obnáší. Já křesťan nejsem, ale takovýhle alibistický přístup se mi tak nějak z duše příčí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2658
11.7.21 10:15

Co to nechat až z toho dítě bude mít pojem a rozhodne se samo? Jinak se starejte, abyste z něj vychovali řádného a slušného člověka, ale samy byste neměli hřešit, to je špatný příklad a podle mne určité pokrytectví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
11.7.21 10:17

Někde by to nejspíš i udělali ale podle mě pokud k víře nemáte vztah a nemáte to třeba aspoň jako rodinnou tradici tak je to na nic…slibujete tam že dítě provedete k víře a tím byste vlastně lhali a tomu dítěti to nic nedá když vy sami nepraktikujete. V naší rodině se u příbuzných na Moravě křtiny dělají, ale je to spíš dodržení tradice než że by pak skutečně praktikovali víru, chodili do kostela, četli si písmo a tak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.7.21 10:18

@free333 hodne me do toho tlaci tchyne..ja nejsem proti..ale my nejsme opravdu verici, pritel vubec…Takze jsem proste na vazkach a premyslim, zda to vubec delat, a nenechat dite samotne, at se rozhodne…

• Citovat
  • Nahlásit
30613
11.7.21 10:18

Pěkný nesmysl, když jste nevěřící. Pokud vím, u křtu se slibuje, že to dítě povedeš k víře, nebo se pletu? Je to jen poza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.7.21 10:20

@Vladusxx pritele rodina je verici, moje pulka rodiny tez z matciny strany, ja krtena nejsem a nejsem s tim plne ztotoznena..pritel vubec..spis mam popud od tchyne, ale nejsem proti..

• Citovat
  • Nahlásit
32524
11.7.21 10:20
@Anonymní píše:
@free333 hodne me do toho tlaci tchyne..ja nejsem proti..ale my nejsme opravdu verici, pritel vubec…Takze jsem proste na vazkach a premyslim, zda to vubec delat, a nenechat dite samotne, at se rozhodne…

Kvůli tchýni to fakt nedělejte, at se dítě samo rozhodne, až vyroste.

Řekněte jí, že to nejde, když nejste věřící, což je i pravda a konec diskuse… 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1738
11.7.21 10:23

Kdyz vas do toho tlaci tchyne, tak se ji zeptej, co to obnasi, ne? :roll:…a proc se nechavas tlacit do neceho, o cem nemas ani paru? Ono to neni jen o krtu, vis…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8000
11.7.21 10:26

Jsi dítě pokřtí sama, když pak budeš mít lepší pocit a chceš to jako divadlo. Udělej nějakou sešlost, někdo se ujme proslovu, dítě poleje vodou, někdo slíbí, že je kmotr a pak si dejte řízek se salátem a budeš mít ten lepší pocit.
Je snad jasné, že bezvěrcům, kteří ví uplné prd o jakékoliv viře, nic nedodržují a dítě k víře nepovedou, nikde dítě nikdo nepokřtí.
Kvuli fotkám z kostela nebo jako důvod rodinné sešlosti.

Pokud to myslíš vážně, tak začni chodit do kostela na přípravu, nechej se pokřtít, otec dítěte ať udělá totéž, několik let praktikujte aktivně víru, pak se vezměte, to už můžete i v kostele a sežeňte kmotra a můžete dát dítě pokřtít.
Všechno má svá pravidla, víra není pro každého, kdo chce mít fotku ze křtu jako kamarádka, ale ví úplně houby.
Křtem slibuješ, že budeš vést dítě k víře a praktikovat ji. Jak to chceš udělat, když o tom nic nevíš, proč by církev měla mít zájem takovou novou ovečku pokřtít?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat