Pokud se rodiče nemůžou shodnout na nutnosti zákroku?

62
11.3.16 16:35

Pokud se rodiče nemůžou schodnout na nutnosti zákroku ?

Ahoj,

tušíte někdo jak to je, pokud se s bývalým nemůžu shodnout na nutnosti nechat udělat lékařská zákrok (není to život zachraňující, spíš kosmetický)?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24179
11.3.16 16:48

Musí rozhodnout soud. Napíšeš, o co jde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
11.3.16 16:52
@hanka.br. píše:
Musí rozhodnout soud. Napíšeš, o co jde?

sz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34556
11.3.16 17:01
@nebo píše:
Ahoj,tušíte někdo jak to je, pokud se s bývalým nemůžu shodnout na nutnosti nechat udělat lékařská zákrok (není to život zachraňující, spíš kosmetický)?

Pokud budete oba trvat na svém, soud přidělí dítěti opatrovníka a ten ho bude zastupovat před soudem. Ale je to na dlouhé lokte.

Protože pokud jde třeba o přišití odstávajících uší, strašně těžko se rozhoduje, zda je to v zájmu dítěte nebo ne. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
11.3.16 17:17
@Bábrdl píše:
Pokud budete oba trvat na svém, soud přidělí dítěti opatrovníka a ten ho bude zastupovat před soudem. Ale je to na dlouhé lokte.Protože pokud jde třeba o přišití odstávajících uší, strašně těžko se rozhoduje, zda je to v zájmu dítěte nebo ne. :think:

Já jsem ten odpůrce co zákrok nechce. Spíš mi šlo o to, jestli ho může nechat provést proti mé vůli. Máme střídavku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1109
11.3.16 17:19

Nemuze @nebo domluvit se nedokazete?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
11.3.16 17:21
@lear píše:
Nemuze @nebo domluvit se nedokazete?

Máme na věc opačný názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1109
11.3.16 17:33

To mi doslo :mrgreen: @nebo ale nejste prvni ani posledni a asi existuji argumenty pro a proti ZHLEDISKA PROSPECHU PRO DITE, nikoli uminenosti rodicu, ktere zvazi pripadny soud, co je zvazit bez nej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34556
11.3.16 17:39
@nebo píše:
Já jsem ten odpůrce co zákrok nechce. Spíš mi šlo o to, jestli ho může nechat provést proti mé vůli. Máme střídavku.

Záleží na tom, jak precizní bude zdravotnické zařízení. Ale coby chlap má tu nevýhodu, že v každém špitále zazvoní pomyslný zvoneček „a co matka?“ Takže spíš ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64730
11.3.16 18:23
@nebo píše:
Máme na věc opačný názor.

pak můžete požádat soud, no :nevim: otázka je, co je ku prospěchu dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12195
11.3.16 19:19
@nebo píše:

tak asi nejvíc záleží na tom, o co konkrétně jde. jako lékaři nemohou výkon provést proti vůli rodiče, ale na druhou stranu pokud nejde o nic velkého, tak v písemné podobě jim stačí souhlas jednoho rodiče a předpokládá se, že souhlasí i druhý rodič. samozřejmě, kdyby druhý rodič projevil nesouhlas, tak provést nelze. pak by se buď rodiče dohodli nebo by jeden z nich dal podnět k soudu a ten by rozhodl.

takže ponejvíc záleží jednak na tom, o co konkrétně jde a jednak na daném zdravotnickém zařízení, je klidně možné, že někde budou chtít souhlas od obou rodičů, mezitím co jinde jim bude stačit od jednoho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24179
11.3.16 19:24
@sagina píše:
tak asi nejvíc záleží na tom, o co konkrétně jde. jako lékaři nemohou výkon provést proti vůli rodiče, ale na druhou stranu pokud nejde o nic velkého, tak v písemné podobě jim stačí souhlas jednoho rodiče a předpokládá se, že souhlasí i druhý rodič. samozřejmě, kdyby druhý rodič projevil nesouhlas, tak provést nelze. pak by se buď rodiče dohodli nebo by jeden z nich dal podnět k soudu a ten by rozhodl.takže ponejvíc záleží jednak na tom, o co konkrétně jde a jednak na daném zdravotnickém zařízení, je klidně možné, že někde budou chtít souhlas od obou rodičů, mezitím co jinde jim bude stačit od jednoho.

Myslím, že se mýlíš. Pokud se od loňského roku pravidla opět nezměnila, pak k jakémukoli lékařskému zákroku zdravotnická zařízení důsledně vyžadují podpisy obou rodičů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.16 21:32
@hanka.br. píše:
Myslím, že se mýlíš. Pokud se od loňského roku pravidla opět nezměnila, pak k jakémukoli lékařskému zákroku zdravotnická zařízení důsledně vyžadují podpisy obou rodičů.

To si nemyslím, my jsme s dcerou byli na operaci v listopadu a nikdo po nás oba podpisy nechtěl, v podstatě se ani na manžela neptali, byla jsem tam s ní sama a rozvádíme se.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.16 22:31
@hanka.br. píše:

Dcera byla loni v září na operaci a stačil pouze můj podpis. Speciálně jsem se na to ptala, protože několik let předtím musely být oba. (to jsme se zase divila, že musí být oba, protože jsem měla pocit, že u prvního zákroku stačil jen můj)

• Citovat
  • Nahlásit
3481
12.3.16 09:54
@hanka.br. píše:

Syn byl v listopadu na odstranění nosní mandle a stačil můj podpis. :nevim: My jsme teda s přítelem spolu, ale ani na to se nikdo neptal :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat