pokus o dohodu o ukončení PP a nástup do nového zaměstnání

Anonymni
26.5.09 13:36

pokus o dohodu o ukončení PP a nástup do nového zaměstnání

ahoj, obracím se na vás s dotazem, jakým způsobem by se dalo na zaměstnavatele tlačit, aby mi podepsal dohodu o ukončení prac. poměru a já nastoupila jinde. Teoreticky se mě to bude týkat, tak ať jsem připravená, protože bez nátlaku to asi nepůjde a čekat v novém na mě nemohou. Jaké argumenty si připravit?
díky za praktické přípomínky i zkušenosti

tentokrát raději nepřihlášená…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14721
26.5.09 14:42

Hm, tady ti nic nepomůže.
Obávám se, že při nátlaku se zaměstnavatel naštve a nechá tě pracovat ještě ty dva měsíce dle zákoníku práce. Zkus se raději rozumně domluvit.
Kolega takto vletěl do kanceláře šéfa s tím, že končí a na nové místo nastupuje za tři týdny :D Hned zas vyletěl… Nakonec to dali dohodou, ale ještě skoro dva měsíce tu musel pobýt.
To ale musíš vědět ty, jaké máš kolem sebe v práci lidi a jak s nimi jednat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5579
26.5.09 14:52

A za jak dlouho mas nastoupit do novyho? Pokud mas cas tak mu to dej pisemne vcas a ty dva mesice nebo jak dlouho je ta doba, co te tam muze jeste soucasny zamestnavatel drzet tam bud.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.5.09 14:58

doaring - teď jsem tě úplně nepochopila, chtěli by už od června, to ale ví, že je nereálné, začátek července by jim stačil…
(ještě to není jisté, ale v pátek bude, jestli mě berou nebo ne) ale problém není ani v tom, že bych byla nepostradatelná, ale v tom, že vedení rádo dělá naschvály :roll: , ještě to nejlépe nějak nakombinovat s dovolenou… když mám ještě nějakých +- 20 dní…

• Nahlásit
  • Citovat
20093
26.5.09 15:07

Dohoda je od slova dohodnout se - tj. pokud vedení nebude mít zájem se dohodnout, pak je každá rada drahá.
Doporučuju to v práci říct hned, jak budeš vědět s určitostí, že tě v nové práci chtějí a pak říct, že bys ráda zkrátila výp.lhůtu na měsíc a zároveň ten měsíc si vyčerpat dovolenou, případně si dovolenou nechat proplatit. Pokud to nebudou chtít přijmout - což asi nebudou, napadá mě jediné: ten červenec být u stávajícího zaměstnavatele oficiálně na dovolené (a zbytek, na který dovolená nevystačí si vzít jako neplacený volno) a přitom pracovat u nového zaměstnavatele (nejspíš na dohodu o provedení práce) s tím, že nástup na HPP je od 1.8. :?: to by se teoreticky dalo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14721
26.5.09 15:20

sandrik: To je docela fajn nápad.
Anonymní: Uf, až v pátek to bude najisto? Špatné je, že je konec měsíce, protože cituji ZP:
Výpovědní doba začíná prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi a končí uplynutím posledního dne příslušného kalendářního měsíce
Takže když doručíš výpověď ještě v květnu, tj. v pátek, červen a červenec je výpovědní lhůta.
Když doručíš výpověď v pondělí, tj. v červnu, je výpovědní lhůta červenec a srpen a volná budeš k 1.9.2009 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.5.09 16:11

holky tak díky za nápady a připomínky, zákoník práce je mi bohužel znám :-(
no uvidím, teď mi došlo, že dovolená by se krátila, tak bych musela dopočítat, na kolik mám nárok a jak to zpytlíkovat.

Bohužel v pátek není vrchní vedení v práci, takže problém, nemůžu to s nimi prodiskutovat = není možná ústní dohoda a když napíšu do písemné žádosti o ukončení PP dohodou k poslednímu červnu a když se nedohodneme, tak to mají brát jako výpověď, tak se může stát, že budu v srpnu bez práce, protože ti druzí pak nepočkají :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
20093
26.5.09 16:43
Anonymni píše:
Bohužel v pátek není vrchní vedení v práci, takže problém, nemůžu to s nimi prodiskutovat = není možná ústní dohoda a když napíšu do písemné žádosti o ukončení PP dohodou k poslednímu červnu a když se nedohodneme, tak to mají brát jako výpověď, tak se může stát, že budu v srpnu bez práce, protože ti druzí pak nepočkají :roll:

no možná by stačilo, že si necháš orazítkovat kopii výpovědi, aby byl doklad, že to ve firmě bylo už v pátek (bez ohledu na to, že vedení tam není a bude to číst až po víkendu), takže by ti pak výp. lhůta běžela od 1.6.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.5.09 16:46

o razítko Sandriku nejde - to bych udělala, jak díš :D jako zkušená zaměstnankyně :lol: , ale o tu dohodu, byť pro začátek ústní, abych věděla, jak se k tomu staví…

• Nahlásit
  • Citovat
20093
26.5.09 17:05

Anonymní - Vzhledem k tomu, jak jsi o vedení psala, bych na dohodu asi nespolíhala. Proto ten můj předchozí příspěvek.

A nedá se formulovat dopis nějak, aby v tom bylo, že chceš výpověď dohodou s ukončením prac poměru ke dni 30.6. (nebo 1.7. - teď nevím, jak to napsat, prostě že toho 1. už nenastoupíš) a pokud to nebude vedení ochotno akceptovat, tak dáváš výpověď k datu 1.6. … možná je to úplná kravina, jen mě to napadlo

případně kontaktovat vedení v pátek telefonicky - nebylo by možný aspoň to a optat se? Ale mám obavu, že ti řeknou, že to vyřešíte osobně v pondělí … :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.5.09 20:28

sandriku - díky, to je to, čeho jsem se obávala :D , že to uvidíte stejně jako já :roll:

jinak s právničkou ve škole jsme se cca 2 roky zpět bavily o tom, že se to dá formulovat jak jsi to myslela ty, takže vím, že to jde, je to tak nějak :

žádám o ukončení pracovního poměru dohodou k 30.6.2009, v případě, že dohoda není možná, považuje tento dopis za výpověď, kterou končí pracovní poměr k 31.7.2009.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
27.5.09 19:28

ahoj holky,tak jsem si dělala zbytečné naděje :cry: , ale mám zase o starosti míň, je třeba to brát jak to je, a raději nepátrat, jestli v tom byla nějaká věková diskriminace (v 31 je přece poslední možnost jak založit rodinu,ne? :roll: )

• Nahlásit
  • Citovat
20093
28.5.09 10:51

Anonymní - chápu správně, že na nové místo tě nevzali? To je mi líto :( ale určitě to vyjde příště a bude to ještě lepší nabídka ;-) uvidíš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama