Pokus o otočení miminka zevním hmatem

22.2.21 13:54

Pokus o otočení miminka zevním hmatem

Ahoj holky ☺️. Chci se zeptat těch co přímo podstoupily pokus o otočení miminka zevním hmatem v nemocnici na jejich názory. Poprosím opravdu jen názory žen co to mají za sebou, nebo znají někoho kdo na to šel. Jsem 35tt, malý je stále hlavičkou nahoru s odhadem váhy 2450g (ano vím, že se ještě může otočit), ale v případě, že se tak nestane, tak NE nechci rodit zadečkem napřed přirozeným porodem 😄 a půjdu na plánovanou sekci. Dnes mi bylo u Dr. řečeno, že tato možnost otočení pod dozorem doktora existuje a ať si o tom něco počtu a uvidím podle sebe, tak opravdu poprosím jen ženy co to podstoupily zda ano, či ne, vaše pocity, názory, zkušenosti. Děkuji a příjemný den ☺️.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
154
22.2.21 14:00

Zkoušela jsi cviky/polohy na přetočení? Je to první dítě? Bylo už někdy během těhotenství hlavou dolů?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11756

@NikoliNikki proc jenom ty, co to pidstiupily?
Taky mi to bylo nabízeno, ale odmítla jsem. Muze to byt rizikove

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Vím, že chceš jenom názory těch, co to podstoupily, ale nedá mi to. Já měla taky dítě KP a moje gynekoložka mi obrat nedoporučovala, říkala, že za těch 30 let praxe zná jenom pár případů, kdy to bylo úspěšné. Já nakonec rodila sekcí a bylo to jenom dobře. Zjistili při ní, že malá měla omotaný pupečník a našli mi přepážku v děloze. Takže kdoví, jak by ten obrat vůbec dopadl. Držím ti pěsti, ať ti to dopadne dobře :)

• Citovat
  • Nahlásit
7353
22.2.21 14:01

Mne to bylo nabidnuto v 1.tehotenstvi. Syn byl taky koncem panevnim. Dr. si maleho jen nahmatal pres bricho a i to mi bylo znacne neprijemne, tak jsem do toho nakonec nesla. Od kamaradky sestra mela pricnou polohu plodu. Byla na pretoceni a rodila v pohode ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7353
22.2.21 14:03

A jak pise anonymni nade mnou, nekdy to dite ma duvod, proc se neotoci (kratka pupecni snura…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3051
22.2.21 14:24

Mě se malá sama otočila ve 38. týdnu, ale bylo to třetí těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.2.21 14:46

@Hibou netuším právě zda už byl někdy otočený hlavičkou dolů. Je to možné, protože jednu dobu jsem cítila kopance pod žebry, ale jistě to neřeknu. Ano jedná se o první miminko a zkoušela jsem cvičit všechno možné, ale očividně to nezabírá :/. Zase to nechci zbytečně hnát do extrému, jen mě zajímají názory a zkušenosti těch co to podstoupily, jinak půjdu na plánovanou sekci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.2.21 14:48

@g.sandova protože mě zajímají názory těch co to mají za sebou. Jaké to bylo, jestli to pomohlo, jací byli doktoři. Já pro tuto metodu nejsem rozhodnuta, jsem zvědavá jak to funguje v praxi a proto sem žádala o odpovědi žen, které to podstoupily :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1837
22.2.21 15:50

Já obrat zevnimi hmaty postoupila ve 37+0 tt. Byly pro to ideální podmínky (já štíhlá, dostatek plodove vody, dítě na hranici 3 kg, vicerodicka). Zákrok byl nepříjemný, ale nehodnotila jsem ho jako bolestivý. Syn se narodil 39+1tt se 3,5 kg, přirozeně a hlavičkou. Chce to pracoviště se zkušenostmi. Já byla v brně bohunicich. Vloni po 8 letech mi volali s tím že doplňují statistiky o úspěšnosti. Obecně byli velmi opatrní a pečlivě monitorovali stav můj i děcka - samotný zákrok na operačním sále s armádou doktorů v zádech, včetně anesteziologa… kdykoliv jsem mohla otáčení přerušit. A ano, jisté rizika obrat má - velmi pečlivě jsem vše zvažovala.
Chlapec se narodil s pravým uzlem na pupecniku. Během zákroku si ho mohl utáhnout, ale to mohl i dva dny poté…neutahl. kdyby ano, jistě bych si obrat vyčítala. No nestalo se - naštěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1630
22.2.21 17:01

Jeste se ti klidne muže otočit, dělej ty cviky dal a nevzdávej to, zkousej i dělat různé domácí práce na čtyřech nebo ve drepu (vytírat, vysávat, skubat plevel apod.), neseď nikdy v záklonu… a představuj si ho, že je tam otočený, zkus se s nim nějak domluvit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat