Reklama

Pokusit se o dítě tento měsíc a nebo rok počkat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.18 11:43
Pokusit se o dítě tento měsíc a nebo rok počkat

Zní to zvláště, ale o co mi jde. Na první dítě jsem nárok na mateřskou měla. Ale během RD mi vypršela smlouva. Syn měl v únoru rok a už 14 dní chodí do školky. Nechce se mu tam, ale snaší to statečně. Já mám RD na 4 roky. Chtěla sem se snažit o druhé nebo hledat práci. Manžel chvíli protestoval, ale po pár měsících svolil, že by syn sourozence chtěl. Problém je v tom, že bych se ráda vešla ještě do doby RD, tedy by sme se měli pokusit ted v dubnu a max v květnu. Protože RD mám do února. Abych nemuslea na pracák a podobně. Říkám si, že pokud by to ted během dubna a května nevyšlo tak to zřejmě zatím nemá být a budu hledat intenzivněji práci.
Co myslíte? Děkuji za názory. Syn se před třemi lety zdařil na první pokus.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18956 příspěvků 21.03.18 11:50

A víš, že můžeš pracovat už od dvou let a rodičák ti zůstane a nikdo tě nenutí být doma 4 roky a nic nedělat?

Verun83
Echt Kelišová 8607 příspěvků 33 inzerátů 21.03.18 11:50

Tak zkusit to muzes, ale muzes hledat i praci. Nevim kolik ti je. Za sebe co mam 2 deti za sebou. Zpetne bych to udelala jinak. Dala si pauzu mezi detma a sla do prace. Jsem 5,5r doma a je to desny.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15595 příspěvků 21.03.18 11:51

Mě na dvou, třech návštěvách pracáku mezi rodičákem a dalším porodem nic hrozného nepřijde. Samozřejmě vám přeju, abyste se trefili. Ale podstatnější mi přijde zdravé milované dítě, at už ho zplodíte v dubnu nebo v září ;)

Charlie18
Kecalka 262 příspěvků 21.03.18 11:53

Předpokládám, že syn měl 3 roky, ne rok, jak píšeš. Já mám rodičák do června a bude mi navazovat na další materskou. Jde o to, jestli se ti chce jít do práce, zaučovat se a pak po roce zase mateřská. My jsme druhé chtěli a já se nechci někde teď zaučovat a pak za tři roky zase znovu. Navíc nás tlačí i věk.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.18 12:29

Zakladatelka
Je mi 31 chlapovi 41.

@pikola
A vis o tom ze dite je male jen jednou ale pracovat muzes cely zivot? Samozrejme nic proti takovym matkam ale kdyz uz si clovek to dite poridi tak si ho podle me chce uzit co mejdyl a i to dite je s mamou rado.
Pokud teda cloveka netlaci dluhy ci jina fin situace. Coz nasnastesti ne.

Me tlaci jen vek a ta prefstava ze materska sou taky prece jen prachy i když ne ted životně důležité :think:

Hadumi
Extra třída :D 13265 příspěvků 21.03.18 12:44

Tak jestli je dítěti rok a chodí do mš, tak nyní RP pobíráš neprávem. Nebo se vejde do těch hodin za měsíc, tuším 46?

Therushka
Kecalka 441 příspěvků 21.03.18 12:50

Když se před třemi lety syn povedl napoprvé, tak jsou u dva, ne?

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16305 příspěvků 21.03.18 13:00
@Anonymní píše:
Zakladatelka
Je mi 31 chlapovi 41.

@pikola
A vis o tom ze dite je male jen jednou ale pracovat muzes cely zivot? Samozrejme nic proti takovym matkam ale kdyz uz si clovek to dite poridi tak si ho podle me chce uzit co mejdyl a i to dite je s mamou rado.

Me tlaci jen vek a ta prefstava ze materska sou taky prece jen prachy i když ne ted životně důležité :think:

Proto ho dáváš do školky? Píšeš, že si ho chceš užít. Tak si teda nech doma, ne? Užiješ si ho ještě víc. A k tomu se mu tam ještě ani nechce. Nechápu.

murkyf
Zasloužilá kecalka 701 příspěvků 21.03.18 13:07
@Kobliha51 píše:
Proto ho dáváš do školky? Píšeš, že si ho chceš užít. Tak si teda nech doma, ne? Užiješ si ho ještě víc. A k tomu se mu tam ještě ani nechce. Nechápu.
:palec: :lol:

cecetka
Kelišová 7172 příspěvků 21.03.18 13:12

Musela jsem se usmat. Ptat se na emimi, kdy pocit dite :roll: Tohle fakt nevymyslis :mrgreen:

zuza92
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 21.03.18 13:25

Já to asi nechápu, proč je dítě ve školce, když tam nechce a ty jsi doma? Finanční situace tě asi netrápí, když uvažuješ o druhém dítěti. Já bych si pořádně užila jedno pak bych šla do práce a pak bych měla druhý :nevim:

pikola
Neúnavná pisatelka 18956 příspěvků 21.03.18 13:27
@Anonymní píše:
Zakladatelka
Je mi 31 chlapovi 41.

@pikola

Me tlaci jen vek a ta prefstava ze materska sou taky prece jen prachy i když ne ted životně důležité :think:

No ale ty píšeš, že ve školce je, tak proč bys nemohla do práce? Teď to moc nechápu, dítě doma není, ale i přes to chceš doma sedět další 3 roky než ti doběhne 4 letý rodičák. Rodičovskou mít budeš, mateřskou ne :nevim:

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 21.03.18 13:39

Kolik je teda dítěti? Tři roky? Proč už se teda nesnažíte ted o druhé? Nevim na co čekat, evidětně druhé chceš, do práce nechceš, tak by to bylo asi ideální vyřešit takto. Jinak teda taky nevim, proč dávat díte do školky, když tam nechce a ty jseš doma. Snažila bych se otěhotnět a školku bych zkusila třeba od září.

Claire00
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 21.03.18 14:01
@Anonymní píše:
Zakladatelka
Je mi 31 chlapovi 41.

@pikola

Hodně si protiřečíš. :lol: Spíš se Ti nechce do práce. Z mého pohledu při malém dítěti pracují úspěšné matky, které mají zajímavou a dobře ohodnocenou práci. Ty neúspěšné si to musí obhájit přesně první větou, která je v citaci.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama