Pokuta v Německu

Anonymní
21.6.16 14:59

Pokuta v Německu

Ahoj, chtěla jsem se optat.

Mám přítele, který v roce 2004 přišel v Německu o řidičský průkaz kvůli pozitivnímu drogovému testu.Do teĎ tu pokutu nezaplatil a bolí se vkročit přes hranici. chtěla jsem vedět jak je to s ježděním na dovolenou když tam člověk dluží. Kdyby ho náhodou chytili, tak co se sním bude dít? Jinak řidičák si od té doby naštěstí neudělal. Musí to zaplatit nebo to propadlo za tich let? Chtěla bych ho vytáhnout někam za hranice…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1723
21.6.16 15:09
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla jsem se optat.Mám přítele, který v roce 2004 přišel v Německu o řidičský průkaz kvůli pozitivnímu drogovému testu.Do teĎ tu pokutu nezaplatil a bolí se vkročit přes hranici. chtěla jsem vedět jak je to s ježděním na dovolenou když tam člověk dluží. Kdyby ho náhodou chytili, tak co se sním bude dít? Jinak řidičák si od té doby naštěstí neudělal. Musí to zaplatit nebo to propadlo za tich let? Chtěla bych ho vytáhnout někam za hranice…

Nejsem si jistá, jestli ti tady někdo odpoví, to je spíš otázka na nějakého profíka…ambasádu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4426
21.6.16 15:17
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla jsem se optat.Mám přítele, který v roce 2004 přišel v Německu o řidičský průkaz kvůli pozitivnímu drogovému testu.Do teĎ tu pokutu nezaplatil a bolí se vkročit přes hranici. chtěla jsem vedět jak je to s ježděním na dovolenou když tam člověk dluží. Kdyby ho náhodou chytili, tak co se sním bude dít? Jinak řidičák si od té doby naštěstí neudělal. Musí to zaplatit nebo to propadlo za tich let? Chtěla bych ho vytáhnout někam za hranice…

Může mít štěstí, že vás nebude nikdo kontrolovat, ale s tím bych nepočítala :-) Pokuta se mohla vyšplhat dost vysoko a je možný, že pokud by neměl na zaplacení, tak by šel do knastu. Tedy do vězení. Třeba jen na den, dokud by se nesehnaly peníze, ale není asi o co stát. Raději si tedy nejdřív vše zjistit. Nevím, jestli by nedokázali poradit na úřadě na odboru dopravy? Nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19161
21.6.16 15:17

Tak toto je dotaz opravdu na nejakeho odbornika na nemecke pravo. Dohady zde ti tu budou uplne na nic. Osobne mit v Nemecku 12 let nezaplacenou pokutu, tak tedy klidne nespim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1723
21.6.16 15:19
@Cuddy píše:
Tak toto je dotaz opravdu na nejakeho odbornika na nemecke pravo. Dohady zde ti tu budou uplne na nic. Osobne mit v Nemecku 12 let nezaplacenou pokutu, tak tedy klidne nespim.

Asi tak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6929
21.6.16 15:21

Anonymní, v Německu se s tím nemažou. Vzhledem k tomu, že dosud pokutu neuhradil, tak bych očekával zadržení vozu do doby její úhrady.
Pokud máte stejné auto na stejných SPZ a jeli byste po dálnicích nebo přes velká města, pak je velmi pravděpodobné, že minete policejní vůz, který automaticky sníma SPZ projíždějících aut a okamžitě by vás chytli.
Pokud máte jiný vůz, pak je šance, že vás policisté zastaví minimální. A to i na hranicích, kdy přibrzdíte a když uvidí bílou rodinu, tak mávnou rukou, ať jedete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6481
21.6.16 15:24

Jezdím Německo - Česko - Německo už několik let a ještě nás nekotrolovali, ani v dobách, kdy měli kontrolovat každého kvůli imigrantům. Ale pokud se na něj přijde, bude mít podle mě pokutu jako kráva, to jen tak nepropadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6929
21.6.16 15:37

@Halibar Na malých přechodech mám také zkušenost, že tam žádná kontrola není. Na velkých (např. přes dálnici) je dorpava svedena do jednoho pruhu, autobusy, kamiony, dodávky odstavují a kontrolují, osobní auta většinou projíždí bez kontroly dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
21.6.16 15:43

Tak zatim bych asi jela na jinou svetovou stranu… a teoretickym dotazem na ambasadu nic nezkazis.

ono taky zalezi na typu prohresku a pokute. pokud by to byl papir za sklem za spatne parkovani, tak bych hadala, ze to bude promlcene. ovsem pokud byl vylozene zadrzen a byl mu (asi v nejakem rizeni) odebran RP, tak soudim, ze to tak jednoduche nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6481
21.6.16 15:46

@Premek_Orac jezdíváme i přes velké i malé přechody a nic :think: ale asi záleží. Denní doba, který den atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64708
21.6.16 15:49
@Premek_Orac píše:
Anonymní, v Německu se s tím nemažou. Vzhledem k tomu, že dosud pokutu neuhradil, tak bych očekával zadržení vozu do doby její úhrady.
Pokud máte stejné auto na stejných SPZ a jeli byste po dálnicích nebo přes velká města, pak je velmi pravděpodobné, že minete policejní vůz, který automaticky sníma SPZ projíždějících aut a okamžitě by vás chytli.
Pokud máte jiný vůz, pak je šance, že vás policisté zastaví minimální. A to i na hranicích, kdy přibrzdíte a když uvidí bílou rodinu, tak mávnou rukou, ať jedete.

No to asi ne, pres hranice jezdime a zastavuji nas pokazde, rukami nemavaji a to mame nemeckou spz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64708
21.6.16 15:51
@Premek_Orac píše:
@Halibar Na malých přechodech mám také zkušenost, že tam žádná kontrola není. Na velkých (např. přes dálnici) je dorpava svedena do jednoho pruhu, autobusy, kamiony, dodávky odstavují a kontrolují, osobní auta většinou projíždí bez kontroly dál.

Nejezdime po dalnici, ale po mensi silnici :think: pres vikend a i v tydnu tam stoji porad :nevim: ale v sasku jsou mozna prisnejsi nez na jihu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64708
21.6.16 15:53
@Anonymní píše:

A teda byt jim, tak se informuju na prislusnych uradech, pochybuju, ze to jen tak propadne a v nemecku uroky vyskacou do vysokych vysin, nwchtela bych s timto teda zit a klidne spat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18285
21.6.16 16:00

Němcům za nezaplacení pokuty a ignoraci upomínek hrozí i vězení. Jak je to s cizinci jsem nedohledala, nikdo to nikde neřešil, že by jako cizinec nezaplatil, asi si to nikdo netroufl :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18285
21.6.16 16:11

A asi bych se informovala na lepším místě, nakonec jsem našla, že jim pokuta vyskákala na pěkných pár tisíc eur, jeden dokonce psal, že na něj vydali mezinárodní zatykač :nevim: Hlavně je problém v tom, že drogy za volantem jsou v Německu už trestným činem, není to stejný, jako když člověka chytí za vyšší rychlost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama