Pokuta za nenošení roušek v obchodě

255
15.7.20 21:59

Pokuta za nenošení roušek v obchodě

Ahoj všem. Zajímalo by mě, kdo je oprávněn udělovat pokutu za nenošení roušek v obchodě? Dnes jsem slyšela od jedné prodavačky v obchodě, že prý chodí kontroly. A to dost podivným způsobem : Vejdou dvě zákaznice s rouškami do obchodu (teď nemyslím supermarket), a jedna se zeptá prodavačky : " prosím vás, mě není dobře, mohla bych si sundat roušku?" Prodavačka dovolí, a v tom ta druhá vytáhne průkaz ( nevím jaký) a udělí jí pokutu 4 tisíce!!! Moc se mi to nezdá, mohly by to být i podvodnice. Prý se to přihodilo v jedné trafice. Na netu jsem se dočetla, že pokutu uděluje policie, ale snaží se především řešit situaci domluvou, než k pokutě přistoupí. Víte někdo, jak to tedy je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4287
15.7.20 22:05

V obchodě je povolené roušky nenosit ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1618
15.7.20 22:06

Kdyby se mi tohle stalo, okamžitě volám policii. Myslím, že by dámy zdrhaly, až by se jim za patama prášilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41974
@mackA159 píše:
V obchodě je povolené roušky nenosit ne?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Roušky jsou povolené všude. ;)

Edit: Jo, ty jsi příspěvek upravila. Původní zněl jinak.

Příspěvek upraven 15.07.20 v 22:07

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18238

Ty jsi z tech ohrozenych kraju? Jinak uz se zadne rousky nenosi a i driv, kdy se nosily de v kramu zadne pokuty nedavaly, u nas max pribeh sekuritak a toho člověka sprdnul a bud si neco dal na oblicej, nebo ho vyprovodil z kramu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1953

Prodavacka dostala pokutu za to, ze zakaznice nemela rousku? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4287
15.7.20 22:07

Pokuty dává jen PČR, žádná prodavačka. Asi si chtěla namastit kapsu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4287
15.7.20 22:07
@sirikit píše: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Roušky jsou povolené všude. ;)

Oprava

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22408
15.7.20 22:11

Spíš bych řekla, že je to hoax. Někdo zase šíří bludy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28524
15.7.20 22:14
@Meduňková píše:
Ahoj všem. Zajímalo by mě, kdo je oprávněn udělovat pokutu za nenošení roušek v obchodě? Dnes jsem slyšela od jedné prodavačky v obchodě, že prý chodí kontroly. A to dost podivným způsobem : Vejdou dvě zákaznice s rouškami do obchodu (teď nemyslím supermarket), a jedna se zeptá prodavačky : " prosím vás, mě není dobře, mohla bych si sundat roušku?" Prodavačka dovolí, a v tom ta druhá vytáhne průkaz ( nevím jaký) a udělí jí pokutu 4 tisíce!!! Moc se mi to nezdá, mohly by to být i podvodnice. Prý se to přihodilo v jedné trafice. Na netu jsem se dočetla, že pokutu uděluje policie, ale snaží se především řešit situaci domluvou, než k pokutě přistoupí. Víte někdo, jak to tedy je?

Já jsem zase slyšela, že když se s kámoškou chytneš za ruce a třikrát před zrcadlem zavoláš Krvavý koleno, tak si pro tebe přijde. :think: 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47427
15.7.20 22:24

Prodavač nemá právo udělit pokutu, ale pokud má prodejna ochranku, může vás tato ochranka upozornit. Roušky ale byly od 1. července zrušeny, mají se zase zavádět 1. října. Takže nošení roušek je v současné době dobrovolné. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5101
15.7.20 22:26
@mrav píše:
Prodavač nemá právo udělit pokutu, ale pokud má prodejna ochranku, může vás tato ochranka upozornit. Roušky ale byly od 1. července zrušeny, mají se zase zavádět 1. října. Takže nošení roušek je v současné době dobrovolné. :mavam:

v práci musíme mít furt roušky a dvoumetrové rozestupy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22408
15.7.20 22:28
@mrav píše:
Prodavač nemá právo udělit pokutu, ale pokud má prodejna ochranku, může vás tato ochranka upozornit. Roušky ale byly od 1. července zrušeny, mají se zase zavádět 1. října. Takže nošení roušek je v současné době dobrovolné. :mavam:

Jak kde :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47427
15.7.20 22:30
@Božislava píše:
v práci musíme mít furt roušky a dvoumetrové rozestupy.

Rozestupy ano, roušky povinné nejsou, pokud nejsi z ohrožené oblasti- Praha, Frýdek-Místek, Karviná, Kutná Hora, Jihlavsko. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22408
15.7.20 22:32
@mrav píše:
Rozestupy ano, roušky povinné nejsou, pokud nejsi z ohrožené oblasti- Praha, Frýdek-Místek, Karviná, Kutná Hora, Jihlavsko. :mavam:

No vždyť nevíš, kde se to mělo odehrát. A jestli jsem tu story dobře pochopila (i když je Vymyšlená), dal pokutu fiktivní kontrolor prodavači.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama