POKUTA - Změna trvalého bydliště a nezažádání si o nový OP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

-Luciš-
Stálice 86 příspěvků 07.01.18 09:52
POKUTA - Změna trvalého bydliště a nezažádání si o nový OP

Ahoj holky!!!

POMOOOOC, jsem to ale holka pitomá :‚( :‘( :'(!!!
Těsně před porodem jsem měnila trvalé bydliště a protože jsem si řekla, že bude lepší, když si malou nechám napsat do OP, tak jsem žádost o občanku odložila, na dobu než se narodí… To bylo v ZÁŘÍ, jo, vidíte dobře… :( Jenže pak přišly změny s mimčem a já na to úúúúúplně zapomněla… Až teď jsem ji vytáhla a ustřižený růžek :(

Nevíte jaká pokuta mi hrozí? Ať na to připravím přítele… Nemůžu to nikde najít, hned v pondělí tam letím, ale chtěla bych to vědět předem :(

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

vokishka
Extra třída :D 11902 příspěvků 07.01.18 09:58

Pokuta nevím, pokud půjdete s pokorou, tak třeba ani žádná. ALe dítě ani manžel už se do občanky nedá napsat.

Halamka
Závislačka 3324 příspěvků 07.01.18 10:00

Tam asi pokuta nehrozi, ne? Pokud menis trv. pobyt, automaticky ti delaji novy OP, proto te ustrizeny ruzek a ty jsi ji jen nevyzvedla.
Sla bych pro ni a kdyby neco rikali, tak bych to svedla na hormony ;)

vokishka
Extra třída :D 11902 příspěvků 07.01.18 10:02
@Halamka píše:
Tam asi pokuta nehrozi, ne? Pokud menis trv. pobyt, automaticky ti delaji novy OP, proto te ustrizeny ruzek a ty jsi ji jen nevyzvedla.
Sla bych pro ni a kdyby neco rikali, tak bych to svedla na hormony ;)

Tak ona si ani nezažádala, to nějak do měsíce musí. @-Luciš- nebudeš moct volit :lol:, já si kvůli volbám hlídala termín (končila mi teď v lednu) a běžela jsem tam už v prosinci.

Daenerys91
Kecalka 322 příspěvků 07.01.18 10:05
@Halamka píše:
Sla bych pro ni a kdyby neco rikali, tak bych to svedla na hormony ;)

To teda automaticky nedělají :lol: měnila jsem si trvalý pobyt už několikrát a vždy je třeba přijít a nechat si novou občanku udělat. Je na to i nějaký limit, do kdy je třeba to udělat a pokuta tam opravdu reálně hrozí. Ale třeba to ukecá :)

Jolynka
Extra třída :D 13614 příspěvků 07.01.18 10:11

O nový OP se musí požádat do 15 dnů od změny a hrozí tam pokuta až 10 tisíc Kč.

bubulina
Ukecaná baba ;) 1696 příspěvků 07.01.18 10:11
@vokishka píše:
Tak ona si ani nezažádala, to nějak do měsíce musí. @-Luciš- nebudeš moct volit :lol:, já si kvůli volbám hlídala termín (končila mi teď v lednu) a běžela jsem tam už v prosinci.

myslím, že se dá za velký peníze vyřídit dočasná občanka, ale ona je podle mě platná i ta přestřižená, pokud doneseš ten papírek s novou adresou, který k tomu vydávají

-Luciš-
Stálice 86 příspěvků 07.01.18 10:17

No, já si právě změnila bydliště, ale o OP nezažádala…
@vokishka Jej, nedá, od kdy?? :O Víte to jistě?

-Luciš-
Stálice 86 příspěvků 07.01.18 10:18

@bubulina No, jenže je tam nějaký limit, myslím 30ti dní, do kdy si musíte zažádat o OP…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61873 příspěvků 3 inzeráty 07.01.18 10:19
@bubulina píše:
myslím, že se dá za velký peníze vyřídit dočasná občanka, ale ona je podle mě platná i ta přestřižená, pokud doneseš ten papírek s novou adresou, který k tomu vydávají

Přesně tak, pokud je k tomu ten žlutý papírek, tak je platná a jde na ní volit.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61873 příspěvků 3 inzeráty 07.01.18 10:20

@-Luciš- Jaká pokuta hrozí oficiálně nevím, ale reálně bych to viděla na rozmezí od nic do nějakých 2-3 stovek, vem s sebou mimináče a hraj „malá, blbá, navedená“, to funguje ;-)

-Luciš-
Stálice 86 příspěvků 07.01.18 10:21

@j.a.n.i1 Papírek mám, ale to nemůžu mít věčně ne?…Pokutu asi stejně dostanu… :(

-Luciš-
Stálice 86 příspěvků 07.01.18 10:23

@j.a.n.i1 Myslíte že tak malá pokuta? Z roku 2013 jsem něco našla a tam psali, že je to několik tisíc…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61873 příspěvků 3 inzeráty 07.01.18 10:25

@-Luciš- Nemůžeš, ty máš povinnost si požádat o novou, ale pokud dobře vím, tak nikde není uvedeno, že by tím, že to neuděláš, ta původní ztrácela po nějaké době platnost…

Jolynka
Extra třída :D 13614 příspěvků 07.01.18 10:25
@-Luciš- píše:
@j.a.n.i1 Myslíte že tak malá pokuta? Z roku 2013 jsem něco našla a tam psali, že je to několik tisíc…

už jsem psala výš, že hrozí pokuta až 10 tisíc Kč

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jouda“ Youd chtěl zabít ženu a dítě: V letadle, kterým vletěl do domu, uhořel sám!

Některé věci vám prostě hlava nebere. Člověk ještě pochopí, že se někdo po... číst dále >

Bohuš Matuš svedl dítě. Neuvěříte, kolik je jeho nové partnerce!

Právo na lásku má sice každý, tohle je ale již na hraně zákona. Zpěvák Bohuš... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Reklama