Polévky - jak to s nimi tedy je? :-)

6429
14.8.05 17:38

Polévky - jak to s nimi tedy je? :-)

Ahoj,

může mi někdo vysvětlit, proč jsou vlastně polévky důležité?
Já totiž polívková nejsem, malá odmala řídkou konzistenci nebrala, takže dosud dostává „pevné“ obědy..

Jediné, ce mne napadá s ohledem na polévky je to, že se do dítěte dostanou nenásilně tekutiny, které třeba jinak odmítá…

• že polévka je levná a hlavního chodu se sní pak méně..

Odkdy vůbec mají dětičky mít dva obědové chody?
A neva, že prostě malá polévky nezná?

Z dětství si pamatuji - polévka, to je grunt.. jenže proč?? :-)

Asi debilní dotaz, vím, mám nějak poslední dobou vygumováno :-)

Jsem zvědavá na vaše polévkové názory… :wink:

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2114
14.8.05 18:15

Ahoj, polivka? No u nas to nezname. Kdybysme dali polivku kam bysme pak dali druhe jidlo? Takze bud v poho my sme taky nepolivkovy. Sany + 2 svisti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
563
14.8.05 21:35

Efino,

já dávám mrňousovi buď jídlo nebo polívku, obojí by asi ani nesnědl, není nijak velký jedlík. Donedavna dostával jen jídlo, ale pak kdesi na návštěvě dostal polívku (mají tam stejně starou holčičku, takže to nebylo normální ochucená dospělácká) a zahučela v něm, až jsem se divila. Takže jsem to na:,–(ila i doma. Zatím dostává dvě - kuřecí se zeleninou a rajskou, obojí s nudličkama. Polévky nemixuju, zeleninu a maso jen nadrobno nakrájím. Mixované řídké věci mu nejely. Celkem mě to předtím ani nenapadlo, ale když jsem viděla, jak mu to chutná, tak proč ne. A taky moc nepije, tak si říkám, že aspoň do něj dostanu víc tekutin. Ale pokud normálně polívky neděláš, tudíž je malá nijak nepostrádá, tak se s nimi asi ani zatěžovat nemusíš. Jinak já už dělám pro nás i pro malého jedno jídlo, on má skoro bez chuti a my si to na talíři dochutíme, když je třeba.

Tak páček!

Ulrika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
510
14.8.05 21:52

No, přesně tak.
Stejně tu tekuto polívku do mimča nenaliješ, když začínáš přikrmovat. Nám to teda do teď jde líp, pokud má jídlo tužší konzistenci. Občas udělám řidší a je to spíš taková „polévkokaše“, ale úplnou pol¨évku měla malá asi 3× a vždycky byla všude kolem a na bryndáku.
Teď už by to zvládala líp, ale stejně tam nedáš víc živin, než do mixované zeleninky s masem (třeba). Je to jen víc vody.............tak ty tekutiny. Ale my jsme zvyklí pít před i po obědě.........

Veronika, Barunka 10,5m a *Alča

P.S.: teď jsem někde četla, že i vývary po opici nejsou až tak léčivé, jak se říká, že spíš podpoří chuť k jídlu a trošku žaludek „zaktivují“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
14.8.05 23:11

Ahoj, naše malá miluje polévky. Hlavně zeleninové - brokolicovou, květákovou, pórkovou, bramborovou apod. Dělám je dost husté takže je má jako hlavní chod a vždy tam jsou třeba brambory nebo nějaká zavářka (např. pohanka), aby se člověk opravdu zasytil. My máme zase problémek, že malá nechce jíst moc obyčejné - „tuhé jídlo“ (např. řízek s bramborem apod.), asi jak jsem ji zvykla na ty polévky a omáčky … budou ji 2 roky. Nemáte někdo radu?

Alusha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
319
14.8.05 23:44

Ahoj holky,polévka je důležitá,protože nastartuje trávení.
Ale to je teorie…já to dělám stejně.Buď polívku nebo druhý jídlo,obojí náš jedlík nejedlík stejně nesní.
Pa L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.8.05 00:05

Ahoj holky,
přečetla jsem si tuto diskusi a jsem potěšena, že nejsem krkavčí matka. Měla jsem totiž docela výčitky, že dělám prckovi buď jen hustou polévku, nebo jen druhé. Tak vidím, že nejsem sama , že je to normální.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
15.8.05 07:47

Tak jsem ráda, že polévky kromě těch tekutin fakt asi nejsou nějak zá:,–(ní. Jak jsem tak slyšela výčet těch polévek, tak zkusím udělat pórkovou, zahuštěnou vločkami, bude taková ta slizovatější, než jen čistý vývar… a uvidíme… tu totiž doma občas udělám.. nebo bramboračku… či kapustovou.. ale tak 2× do roka + v tom musí stát lžíce.. takže to polívka moc není… ale malá by to možná díky té hustotě zkousla..
Je fakt, že ty co odmítala, byly ty řiďoučké…
Tak já to někdy zkusím, třeba bude baštit jako ten člobrda na návštěvě :-)
Díky za vaše názory,

nepřihlášená Efina

• Nahlásit
  • Citovat
278
15.8.05 13:18

Ahoj Efino,
my teda zase polévky děláme často. Hlavní důvod proč jsem s nimi začala byl přísun tekutin, prostě malá je „nepivec“ po mě. Květákovou, čočkovou (červená č), bramborovou, klasickou zeleninovou, se zavářkou, s vločkama, s pohankou, s rýží, všelijaké obměny… teď začala baštit i slabý vývar (maso si pak dá zvlášť) A když má ještě chuť, docpe se vařenou brambůrkou nebo čímkoliv k čemu se dostane :D 8)
U mě je spíše problém s uměním uvařit, začala jsem vyvářet až kvůli dcerce a tak se pořád učím :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.8.05 23:59

Markmark,

a nechceš sem písnout nějaký receptík na tebou osvědčené polívčičky?
Mně se do nich moc nechce, ale každá tekutina navíc dobrá, tak bych to mohla třeba jednou týdně zkusit z polévkou… :-)

Díky moc..

nepřihlášená Efina

• Nahlásit
  • Citovat
6429
16.8.05 20:59

Díky za SZ :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
katkasik
1.5.12 14:07

vyvar z kosti

Dobry den.chci se zeptat od kolikati let se dela detem vyvar z kosti.treda vyvar z kurecch skeletu.mam rocni holcicku chci prave vedet jestli ji to nemuze uskodit.predem dekuji za nejake prispevky

• Nahlásit
  • Citovat
9
1.5.12 19:34

Já začala dělat dvě jídla až teď, kdy mám 2 děti (1 a 3). Přijde mi, že je to jednodušší. Udělám velký kotel polívky (dost husté)- máme na 2 dny a najíme se všichni. Pak druhé a toho dělám po málu, tak 3 porce. Dětem dám na oběď druhé a polívku máme na večer nebo polívka na druhý den k obědu. Výhody??? Navařeno rychle, dopředu, zasytí(jsou husté),víc vitamínů (nevaří se dlouho) děcka si zvykají, že něco takového existuje a pak nebudou odmítat v pozdějším věku.
Jinak jsem si dělala seznam polívek a mám tak 14 které obměňuju.
Katkasik klidně bych se nebála, dávala jsem synovi už v 8.měsíci (jen je tam toho masa pomálu, tak jsem tam přidávala).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
918
1.5.12 20:12

ahoj,
ja jsem začala vařit polivky ted (13m), mala byla nemocna, tak jsem ji i mimo leku chtela doprat pořadny vyvar.
Koupim vždy cele kuře. A vyvar použiju na vice polivek a třeba i omačku.
Většinou ma polivku jednu naběračku a tak za hodinku druhe jidlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4149
1.5.12 20:40

Ahoj tak já najela na polévky od roka, protože mi Simča začala stávkovat s pitím. A strašně jí zachutnaly. A hodně si navykla na kombinaci polévka + další jídlo. Když má jenom jedno, tak je vidět, že by si ještě něco dala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama