Poloha KP a císařský řez ve FN Plzeň

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.18 19:32
Poloha KP a císařský řez ve FN Plzeň

Ahoj, ráda bych se zeptala maminek, které mají aktuální informace ohledně polohy koncem pánevním a naplánování císařského řezu v porodnici v Plzni na lochotíně. Jestli byla poloha KP indikací k císaři, a kdy případně vám jej naplánovali? Jsem ve 36+3 tt a malý je už dlouho takhle otočený, v nemocnici co dr. to jiný názor. Já bych raději císařský řez, kvůli malému, zdá se mi, že u přirozeného porodu jsou větší rizika.Jen se bojím, aby mě nenutili do přirozeného porodu. Ráda bych již měla domluvený termín. Kvůli dalším zdrav. problémům mi těhotenství chtějí ukončit po ukončeném 37 tt. Podělí se prosím někdo o aktuální zkušenosti v této porodnici?

Reakce:

ver82
Povídálka 48 příspěvků 26.07.18 20:24

Rodila jsem v březnu KP ve Fakultní nemocnici a nebudou tě do ničeho nutit. Mě řekli , že v tomhle případě nechávají rozhodnutí na matce, pokud je jinak všechno v pořádku. Já teda rodila přirozeně a hlavně jsem věděla do čeho jdu . U mě to byl druhý konec pánevní během dvou let a musím říct , že za mě mnohem lepší než když jde mimčo hlavou napřed.

Puchatka
Kecalka 183 příspěvků 26.07.18 20:29

Nemam zkusenost s porodnici, ale jsem ted 37tt a jeste minuly tyden byla mala KP, tak jsem si zjistovala info. Mela jsem prvni porod dlouhy a vyvolavany a chtela bych ted trochu “lesansky” pristup, dulu atd. A i duly, co podporuji domporody pisi toto: rodit prirozene KP lze kdyz ma plod 2500-3500g, u druhorodicek 3800. Ne vic, ne min. A pokud rodit prirozene, tak tam, kde nezasahuji do porodu a neurychluji ho oxytocinem. V tu chvili totiz obvykle dochazi ke komplikacim, zranenim, klestovym porodum atd. Ona totiz vetsina prirozenych porodu KP tou sekci skonci. Ale kdyz se urychluje, dite sestoupi do porodnich cest a uz to nejde. Mala se uz otocila, tak jsem v klidu. Ale byla jsem pripravena rodit prirozene, pokud bude vahovy odhad ok, ale po dukladne konzultaci s domluvenym zkusenym a informovanym lekarem a s dulou. Kdyby cokoli z toho neslo, radsi sekce… drzim pesti, vse bude dobre, jen se informuj a promysli to :srdce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.18 22:52

Holky děkuji za vaše zkušenosti, právě se bojím hlavně toho,že to bude pravděpodobně porod vyvolávaný a stejně by to tím císařem možná skončilo.No uvidím na další kontrole.Je to mé první mimi,tak jsem z toho vyplašená.

Puchatka
Kecalka 183 příspěvků 27.07.18 12:24

tak do vyvolavaneho porodu KP bych rozhodne nesla. Jak pisu, nema se nijak urychlovat a u vyvolavaneho porodu hrozi milion komplikaci, i kdyz je dite v idealni poloze. Ja rodila vyvolavane prvniho, vse bylo ok a stejne bolest ukrutna, vnitrni poraneni a jeste jsem se z toho oxytocinu pozvracela. Do toho uz bych nikdy nesla. Pokud by to hrozilo, tak opravdu radsi sekce :srdce:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Těžké dny moderátory StarDance Marka Ebena: Jeho matka je ve vážném stavu v nemocnici

Pořádně nepříjemné chvíle zažívá moderátor televizní soutěže StarDance Marek... číst dále >

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >

OBRAZEM: Morbidně obézní žena usiluje o to, aby byla nejtěžší na světě

Šestadvacetiletá žena z ostrova Faial v Atlantském oceánu, která si říká... číst dále >