Reklama

Poloha KP, obrat zevními hmaty - Nymburk, Kolín, Ml.Boleslav

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

weyky
Neúnavná pisatelka 19159 příspěvků 72 inzerátů 09.01.17 17:07
Poloha KP-obrat zevními hmaty-Nymburk,Kolín,Ml.Boleslav

Zdravím :mavam:

Moje miminko je paličaté a stále je v poloze koncem pánevním. Můj doktor nevidí jinou možnost, než císaře a na ten se mi dvakrát moc nechce :? Proto denně cvičím kočičí hřbety, podkládám zadek, ale mimčo ne a ne. A právě jsem četla, že se dá otočit ručně, přes břicho. A tak by mě zajímalo, zda se to neprovádí v některé z těchto porodnic-Nymburk, Kolín, Mladá Boleslav? A zda s tím náhodou nemáte některá zkušenost?
Díky za jakékoliv odpovědi :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

kterk
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 09.01.17 17:15

Promin ale pokud tam. miminko takto.je nedelala bych to. nasilim, mozna ma.svuj duvod ( snura atd) proc se neotocilo. Mam za sebou porod spontánní i cisar a ver, ze cisar je uplny bajo, coz jasne nejde pausalizovat, ale nebala bych se toho a vzala jak to je :kytka:

Aspera
Generální žvanilka 20347 příspěvků 1 inzerát 09.01.17 17:17

Zjišťovala jsem si o tomto otočení informace, když jsem čekala malou a byla dlouho hlavnou nahoru a nešla bych do toho. Je to hodně riskantní. Já byla rozhodnutá v té chvíli pro císaře, i když bych jizvu nerada. A jestli tě to uklidní tak malá šla hlavou aspoň trošku dolů až v 36 tt a v 39 si otočku nahoru a důlu střihla ještě jednou a nakonec šla normálně hlavou napřed.

Hanka253
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 1 inzerát 09.01.17 17:19

@weyky opatrně s tím.. může se miminku i ublížit.. Pokud je paličaté z důvodu, že ho třeba drží pupeční šňůra.. Navíc je to bolestivé a často se pak otočí zase zpět.. V kolikátém jsi týdnu? Já od 30 cvičila taky kočičí hřbaty, pánev podkládala a nic. Pak mi jedna starší paní porodní asistnetka poradila, že si mám dát do kapsy něco cinkacího.. Z kapesníku jsem si udělala váček, do něj dala 4 kovové kuličky z ložiska a spínacím špendlíkem připla pod bříško a doma tak cinkala. Dál mi poradila, že kromě zvuku, jdou zvědavci i za světlem - k tomu je super baterka a večer v přítmí třeba u televize si svítit na podbřišek a baterkou tam jezdit ze strany na stranu. Smála jsem se oběma babským radám, ale jelikož nic nestály, začala jsem obě a na další kontrole v 34.tt k velkému údivu doktorky bylo mimčo hlavou dolů a už zůstalo. Pak jsem to radila kamarádce a té se otáčlo za světlem a vžyd pak zpátky.. ale ona ho vždy zase „přelákala“ dolů ;) Jen pro pobavení, je to gynekoložka. Porodila díky tomu normálně. Já se bohužel i tak císaři nevyhla. Právě ta pupečn šňůra, nesestoupilo mi do porodních cest, jak bylo omotané..

Hanka253
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 1 inzerát 09.01.17 17:23

@weyky a věř mi.. radši se nechat kuchnout, jen když bude miminko zdravé a v pohodě. V sousedství tu mají po zmršený porodu dítě naprostého ležáka, co má i s polykacím reflexem potíže.. paní by se nechala rozřezat i 10×, jen kdyby bylo dítě zdravé :,(

Verunka_17
Ukecaná baba ;) 1676 příspěvků 09.01.17 17:24

@weyky Zjišťovala jsem to před porodem dcerky a nešla bych do toho. Mrně má nejspíš důvod proč se neotočilo. Malá měla omotaný pupečník a proto se mi neotočila. Teď čekám druhé a zatím je taky KP, tak snad se alespoň tohle otočí.

weyky
Neúnavná pisatelka 19159 příspěvků 72 inzerátů 09.01.17 17:29

Podle ultrazvuku jsem 35. týden :? Rizika jsem četla, jsem si jich vědoma, že může být problém s pupečníkem, nebo se to nemusí vůbec povést…a taky, že to bolí.
Z císaře mám hrůzu kvůli rekonvalescenci, byla bych pak sama na barák, psa a 2 děti…

To cinkání v kapse zkusím, zatím jsem jen cvičila a svítila baterkou ha ha :D

Uživatel je onlinefragola
Generální žvanilka 24766 příspěvků 09.01.17 17:32

@weyky Tak já bych tě chtěla potěšit, že 33.tt ještě není nic. 5. dcerka se hlavičkou otočila a zůstala tak ve 36.tt. A poslední syn se mi motal dlouho - jednou byl KP, za týden v příčce, pak hlavičkou, pak zase KP a ve od 38.tt se umoudřil a zakotvil hlavičkou dolů a nebyl to žádný mrňousek PV 4100g.

U dcerky jsem z toho byla na nervy a dělala psí kusy, aby se otočila, u syna jsem nedělala nic a zvládl to taky.

Pokud zůstane v poloze KP, věř tomu, že nějaký důvod k tomu to mimčo má a nepokoušela bych to. Já teda sekci beru jako hnus a dobrovolně bych si ji nepřála, ale v tomhle případě bych do ní, ač nerada, šla…

Držím pěsti, ať se miminko ještě zvládne otočit :kytka:

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.17 17:34
@weyky píše:
Zdravím :mavam:Moje miminko je paličaté a stále je v poloze koncem pánevním. Můj doktor nevidí jinou možnost, než císaře a na ten se mi dvakrát moc nechce :? Proto denně cvičím kočičí hřbety, podkládám zadek, ale mimčo ne a ne. A právě jsem četla, že se dá otočit ručně, přes břicho. A tak by mě zajímalo, zda se to neprovádí v některé z těchto porodnic-Nymburk, Kolín, Mladá Boleslav? A zda s tím náhodou nemáte některá zkušenost?
Díky za jakékoliv odpovědi :kytka:

ja s tim taky bojovala a trapila se cely tehu pac jsem mela taky naplanovanyho cisare kvuli KP ale 3 pred pred TP se sam malej otocil a to mel 5 kg a 56 cm :mrgreen: takze zazraky se deji ;)
To co chces jsem chtela taky ani ani muj gynekolog ani primar a ani nezavisly gynekolog mi to nedoporucili jsou s tim spojeny hrozny rizika a malokde ti vyhoví pokud vubec :roll:

weyky
Neúnavná pisatelka 19159 příspěvků 72 inzerátů 09.01.17 17:36

Díky holky, tak snad se tedy umoudří…mě právě doktor straší tím, že už je veliký, já mám méně plodovky a menší břicho a že už nebude mít místo :zed:

kterk
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 09.01.17 17:40

@weyky taky.jsembyla po.cisari.sama.na nadum, tri psy, triletacku a mimino a bolelo to.jen.v. porodnici a pak normalne to tahalo.jen,proste uplne v klidu,nebala­.bych.se.toho

weyky
Neúnavná pisatelka 19159 příspěvků 72 inzerátů 09.01.17 17:40

@kterk děkuji :kytka:

silviela
Kecalka 345 příspěvků 09.01.17 17:41

@weyky rozhodne bych nesla do planovaneho cs ve 38tt, ale dala miminku co nejvice casu. pred par tydny se dvoum kamaradkam otocili mimca ve 37 a 38 tt 8) pokud nejsi prvorodicka co zvazit porod KP? (ale nevim v ktere porodnici jej podporuji)

silviela
Kecalka 345 příspěvků 09.01.17 17:43

Jinak tady v čr bych do zevního obratu nešla, nemyslim si, že jsou zde zkušení a šikovní porodníci co by to uměli

Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1354 příspěvků 09.01.17 17:44

Mám Kp taky. Neřeším to. A to rodím za chvíli. Všechny děti se mi otočily, tohle ne. Asi má důvod. Takže to zakončíme císařem. Otáčet bych miminko nenechala ani náhodou.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama