Polohování na bříško a dudlík

32
2.3.20 10:45

Polohování na bříško a dudlík

Dobrý den, syn má 12 týdnů a před nějakou dobou jsme jej začali polohovat na bříško (později po pročtení několika článků od fyzoiterapeutů, kteří doporučují polohování až od 12 týdne). No a můj dotaz je, zda vadí když dám malému při této poloze dudlík. Je to zlaté miminko, které celé dn nepláče a při této poloze ano a je mi ho líto. Když dám dudlík, tak se uklidní a vydrží takto ležet i delší dobu. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3581
2.3.20 10:52

Možná pláče, protože na tu polohu není zvyklý. Proč až od třech měsíců? To už syn zkoušel dávno pást koníky. Musí si zvyknout. Dudlík nevadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6244
2.3.20 10:53

Proč by to mělo vadit, je to pak v pohodě, tak dej dudel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
142
2.3.20 11:21

Malá nenáviděla polohu na bříšku vztekala se, plakala tak jsem ji nedávala na pupík. Na pupínků vydrží až teď když se na něj otočí sama. Nevidím důvod proč nutit dítě do něčeho co se mu nelíbí :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
699
2.3.20 11:47
@Katar píše:
Malá nenáviděla polohu na bříšku vztekala se, plakala tak jsem ji nedávala na pupík. Na pupínků vydrží až teď když se na něj otočí sama. Nevidím důvod proč nutit dítě do něčeho co se mu nelíbí :think:

Porad preci musime nutit deti do toho, co se jim nelibi, protoze nam to prijde zdrave, spravne atd. Treba myti rukou, cisteni zubu, myti hlavy, prebalovani, cviceni logopedie, odsavani nosu. To taky nebudeme deti nutit delat, kdyz se jim to nelibi? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
690
2.3.20 14:29

A co zkoušet polohu na tygříka? Tam ho to taky nutí držet hlavu a zapojovat svaly.
Nebo ho položit na bříško na tvůj hrudník/břicho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
142
2.3.20 19:08

@Oriseka
Jsou věci co se prostě musí ale dělají se až je dítě trošičku větší. Ale nutit tak maličké dítě být na bříšku se přece nemusí. Malá ma tabulkový vývoj, ba je možná naopak trošku víc dopředu a nikdy jsem ji nenutila i přes pláč. Dle MUDra tento postup v pořádku. To je můj názor nemusí se s vaším shodovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
699
2.3.20 22:22
@Katar píše:
@Oriseka
Jsou věci co se prostě musí ale dělají se až je dítě trošičku větší. Ale nutit tak maličké dítě být na bříšku se přece nemusí. Malá ma tabulkový vývoj, ba je možná naopak trošku víc dopředu a nikdy jsem ji nenutila i přes pláč. Dle MUDra tento postup v pořádku. To je můj názor nemusí se s vaším shodovat.

Tak jako na vse je spousta nazoru. Me jen vyprovokovala k reakci veta, ze nevidite duvod dite nutit do neceho, co se mu nelibi. No o veku to neni-kolikrat i mala mimca musi delat to, co se jim nelibi(siroke baleni, vojtovka, leky, odsavani nosu). Ja treba polohovala deti na brisko uz od navratu z porodnice, ikdyz se jim to kolikrat moc nelibilo(alespon kratce vicekrat denne, aby si zvykly), protoze tento postup povazuji za nejlepsi. Fyzioterapeutka to schvalila a jeste jsme pridali cas traveny na brisku a jezdil tak i v kocare a koukal ven a hodne mu to prospivalo a casem tam zacal byt rad. Dle mych zkusenosti o tomto vedi fyzioterapeuti jakozto odbornici na urcitou oblast vic nez pediatri, kteri maji siroky zaber pusobnosti. Tabulkove dite se bude celkem dobre rozvijet, at maminka dela/nedela kde co. Nikomu bych takhle na dalku neradila, ze je polohovani na brise zbytecne a staci pockat az se dite otoci samo(coz muze byt treba az v 7 mesicich). :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
142
2.3.20 23:20

@Oriseka
Odpověděla jsem jen svojí zkušenost. Byla jsem v situaci jako paní a nevěděla jsem si rady tak jsem se ptala. Bylo mi odpovězeno více možností ale několikrát i tak jak jsem to nakonec udělala. V našem kontrastním případě posvěceno MUDr. ale to samozřejmě neplatí u všech. Jen říkám jak to proběhlo u nás a že po poradě s pediatrem, který dané miminko sleduje je možný i tento postup

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
699
3.3.20 07:43
@andysek172 píše:
Dobrý den, syn má 12 týdnů a před nějakou dobou jsme jej začali polohovat na bříško (později po pročtení několika článků od fyzoiterapeutů, kteří doporučují polohování až od 12 týdne). No a můj dotaz je, zda vadí když dám malému při této poloze dudlík. Je to zlaté miminko, které celé dn nepláče a při této poloze ano a je mi ho líto. Když dám dudlík, tak se uklidní a vydrží takto ležet i delší dobu. Děkuji

Dudlik jsem v teto poloze nedavala, protoze syn pak jen lezel a nic nedelal a kdyz se preci jen pokusil zvednout hlavu, tak mu dudlik vypadl, protoze ho pri paseni stejne neudrzel(ale mel oslabene svaly).Takze kdyz na brise pekne pase i s dudlikem, tak bych ho dala. Poloha na tygrika je fajn, ale nenahradi paseni, protoze se u ni dite neopira rukama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama