Poloviční úvazek ve 3 měsících věku dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  10.03.18 17:18
Poloviční úvazek ve 3 měsících věku dítěte

Dost by nám to finančně pomohlo, takže proto, jinak bych se do práce nehrnula. Sice bez tohoto příjmu navíc hlady neumřeme, ale bylo by to fajn… takže - je to 20 hodin týdně s tím, že zhruba 5 hodin práce lze udělat z domova. Těch zbývajících 15 musí být v sídlu společnosti, mimo můj domov. Miminko je plně kojené, takže jak - odsát a připravit na dobu, kdy budu v práci? Bylo by to třikrát týdně na pět hodin - pět hodin mi dítě nevydrží bez kojení. Nikdy jsem neodsávala - nepokazím si tím kojení? Jak to zvládnu psychicky - respektive - jak jste to zvládaly psychicky vy? Hlídat bude babička a otec dítěte.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lekninka91
Extra třída :D 10041 příspěvků 10.03.18 17:22

Já bych s tím problém neměla, ale to je o povaze :think: Když byl syn hlídaný, dostával moje odsáté mléko z flašky a kojení mi to nepokazilo, ale spousta ženských ti napíše, že to kojení kazí a asi to bude taky kus od kusu :nevim:

Anonymní  10.03.18 17:24
@Lekninka91 píše:
Já bych s tím problém neměla, ale to je o povaze :think: Když byl syn hlídaný, dostával moje odsáté mléko z flašky a kojení mi to nepokazilo, ale spousta ženských ti napíše, že to kojení kazí a asi to bude taky kus od kusu :nevim:

Díky za odpověď. A mléko odsávat elektrickou odsávačkou? Musela bych nějakou pořídit, ručně to neodstříkám… nějaké speciální vybavení k tomu? Nebo stačí odsávačka + jedna lahev k tomu? A uchovávat v ledničce nebo jak? Mám doma děti tři, ale toto jsem nikdy řešit nemusela.

Pomka
Kelišová 7221 příspěvků 10.03.18 17:29

K tomu odsávání… já mám elektrickou odsávačku od Medely a mně vyhovovala. Je ale dražší. S jinou zkušenost nemám. K ní je i lahvička, ale můj názor je ten, že jedna ti stačit nebude, dokupovala jsem ještě další. Mléko se uchovává v lednici, teď ti nepovím, jak dlouho tam vydrží, ale v mrazáku cca 2 měsíce (možná dýl?). Za mě - prvně bych zkusila, jestli ti vůbec bude pít z flašky, protože některý děti flašku nechtějí a ano, vím o jednom dítěti, které jako miminko dostalo flašku a už nechtělo prso. To záleží asi fakt na dítěti a s tím rizikem do toho musíš jít…

jiti81
Kecalka 253 příspěvků 10.03.18 17:30

Ahoj, tak s odsáváním neporadím, ale nemyslím, že to zkazí kojení. Kamarádka semtam odstříkávala, když si potřebovala odskočit a hlídal manžel a kojí ještě teď v roce dcerky.. Já mám také v plánu chodit do práce - pořád. Jen si „odskočit“ k porodu. Co to bude za práci? Nemůžeš mít třeba dítě u sebe v práci? Já teda budu převážně pracovat z domu, ale tak 1-2× týdně bych chtěla jet na firmu. Tam s tím ale počítají, takže jsou ochotni i pohlídat…

radkka
Generální žvanilka 20234 příspěvků 10.03.18 17:31

Pracuji od šestinedělí z domova, nějaký čas týdně musím být v kanceláři, ale spíš abych odevzdala věci, vzala jiné, dostala instrukce apod.,v tu dobu hlídá manžel. Psychicky to zvládám úplně skvěle, mluvit s dospělými je balzám pro duši :lol: ale fakt… Nevim, proč bych se měla cítit provinile za to, že je s dětmi pár hodin týdně jejich otec. Ale a kojením neporadím, naše jsou na UM od narození. :kytka:

Jogrr
Závislačka 4022 příspěvků 10.03.18 17:33

Vracela jsem do prace na full uvazek ve 3 mesicich syna, na vysokou manazerskou pozici. Syn kojeny nebyl, v tom jsem to mela jednodussi. Lito mi to zpocatku bylo, ale staral se muz, ne nikdo cizi.
Ted mam kolegyni, ktera ma to same, a ta toho, ze sla tak brzo lituje, ale oni narozdil od nasi rodiny, penize fakt potrebuju. Kojeni ji to nezkazilo, koji rano a pak hned po prichodu domu, odsava rucni Medelou.

mooch
Extra třída :D 13633 příspěvků 10.03.18 17:36

Elektrickou to chce určitě, akorát moje děti nechtěly flašku, muselo se jim dávat z malé skleničky.

Lekninka91
Extra třída :D 10041 příspěvků 10.03.18 17:47
@Anonymní píše:
Díky za odpověď. A mléko odsávat elektrickou odsávačkou? Musela bych nějakou pořídit, ručně to neodstříkám… nějaké speciální vybavení k tomu? Nebo stačí odsávačka + jedna lahev k tomu? A uchovávat v ledničce nebo jak? Mám doma děti tři, ale toto jsem nikdy řešit nemusela.

Mně teda stačila manuální odsávačka od Aventu na to občasný odsávání, ale zas ne každá je s tou ruční spokojená :think: Nejlepší pro mě bylo odsávat ráno, když byla prsa nalitá, protože syn v noci spát vydržel, tak jsem ráno měla balony :-D a v lednici vydrží mlíko 24 hodin. Případně můžeš do zásoby mrazit, kdyby ti nešlo odstříkat tolik :-)

Patie
Ukecaná baba ;) 2380 příspěvků 1 inzerát 10.03.18 17:58

Tak v první řadě si opravdu něco zkus odsát, já třeba na jednu dávku musím odsávat poměrně dlouho. Jedině růčo, odsávačkama ze sebe nic nevydoluju.
S tou flaškou ti každý napíše jinou zkušenost, já to zatím vždycky vychytala a na jídlo se vrátila včas, ale pro případ měla babička doma vždy odstříkané MM v mrazáku (odstříkávala jsem do tvořítek na led) a panákovku, příp. injekční stříkačku 20 ml. To je jistota, že se ti kojení nepokazí. Navíc některé kojené děti lahve odmítají, takže nejprve vyzkoušet :) Naše do ní akorát hryzala a vůbec nechápala, co po ní chceme :lol:

lentilka248
Kelišová 6410 příspěvků 10.03.18 18:03
@Anonymní píše:
Dost by nám to finančně pomohlo, takže proto, jinak bych se do práce nehrnula. Sice bez tohoto příjmu navíc hlady neumřeme, ale bylo by to fajn… takže - je to 20 hodin týdně s tím, že zhruba 5 hodin práce lze udělat z domova. Těch zbývajících 15 musí být v sídlu společnosti, mimo můj domov. Miminko je plně kojené, takže jak - odsát a připravit na dobu, kdy budu v práci? Bylo by to třikrát týdně na pět hodin - pět hodin mi dítě nevydrží bez kojení. Nikdy jsem neodsávala - nepokazím si tím kojení? Jak to zvládnu psychicky - respektive - jak jste to zvládaly psychicky vy? Hlídat bude babička a otec dítěte.

Zvážila bych to, 3 měsíční dítko je ještě malé.. Ale myslím, že kojení se odsáváním nepokazi.. Známá chodila do práce snad od 6 neděli a dítě bylo kojene víc, než dva roky.. Otázka je, jestli zvládneš ty být 5h bez kojení, jestli nebudeš muset odstrikavat i v práci..
Já jsem jednorázove měla práci taky vždy kolem 2-3 měsíců, kolem 8-10mesicu, pravidelně jsem šla mnohem později.. Vždy to byla práce tak na 6-8h(přednáška, zkoušení)..Muz mi děti nosil na kojení..

Lama Lama
Hvězda diskuse 46910 příspěvků 1 inzerát 10.03.18 18:28

Pro mě by bylo odsávání vopruz. Bud přijet na nakojení nebo bych to nechala do půl roka nebo 8m

Elenloth
Závislačka 3767 příspěvků 4 inzeráty 10.03.18 18:44

Hlavně bych ze začátku zkusila, jestli si dítě vezme flašku. Pořídila jsem si Medela Calma, neměla by kazit kojení. Já teda nešla do práce, měla jsem to jen proto, abych se mohla občas od dítěte vzdálit. Dva starší s tím neměli problém, ale třetí mimino (skoro 3 měsíce) ji nechce. A nechce moc ani ohřívané mléko, plive to.
Z odsávaček doporučuju elektrickou Medela Swing.

tini
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 10.03.18 19:17

Odsavala jsem pro nedonosene dite 9mes, elektrickou odsavackou, uchovavat v lednici max 24hod, takze si to musis znacit. Dobre koupit avent kelimky s vicky. Muzes v nich i mrazit.Nebo Nuk sacky na mleko. Musela jsem odsavat i v noci, jinak se mliko ztracelo, ale myslim, ze je to individualni, navic ty porad budes mit stimulaci od ditete, to ja nemela. Pouzivala jsem lahev Medela Calma, je jako prso. Kamaradka si vozila dceru a manzela do prace s sebou, aby kojila, vydrzeli to tak skoro pul roku, to jsem obdivovala

Anonymní  10.03.18 22:42

Všem moc díky za odpovědi, stále váhám, zda do toho jít. Zítra se chystám do města koupit lahev a zkusím, co na to dítko.
Kdyby bylo více zkrácených úvazků, tak počkám ještě alespoň tři měsíce a šla bych až pak. Jenže u nás v regionu je jich vážně málo, za čtvrt roku taková příležitost být nemusí.
Na jednu stranu si říkám, že to bude fajn, oddáchnu si od dětí, budu mezi lidmi, práce mě vždycky bavila, prakticky jakákoli, s tím problém nemám.
Na druhou stranu se bojím, že si tím zbytečně komplikuji život, že bych mohla teď strávit v klidu a pohodě dva roky na mateřské - rodičovské dovolené a nemít hoňky. No a že takhle budu věčně ve spěchu.
Nejsou to jednoduchá rozhodnutí.
zakladatelka

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Jiří Čunek debatoval s nejslavnější českou transsexuálkou. A bylo to ostré!

FTV Prima na svém Facebooku už nějakou dobu vysílá online pořad s názvem... číst dále >

VÍME PRVNÍ: David Švehlík se stal trojnásobným otcem. Je to kluk, nebo holka?

David Švehlík se stal trojnásobným otcem. Jeho manželka Vendula mu v úterý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Její noha s lymfedémem váží 68 kilogramů. Manžel Janice miluje

Pravá noha Janice Greenové váží neuvěřitelných 68 kilogramů. Třiapadesátiletá... číst dále >

Pět věcí, které chcete vědět o spodním prádle, ale bojíte se zeptat

Existují otázky, na které se stydíte zeptat i důvěrné kamarádky. Přitom o... číst dále >

Reklama