Polycistické vaječníky a kulatá hlavička spermií

Anonymní
21.12.19 16:52

Polycistické vaječníky a kulatá hlavička spermií

Zdravím všechny holky,
začali jsme chodit do Repromedy kvůli otěhotnění, které se mám už 4 roky přirozeně nedaří.
Zjistili nám, že manželovo spermie mají špatnou morfologii a to kulatou hlavičku a pouze 30% pohyblivých.
Z mé strany je problém s polycistickými vaječníky ( nemám ovulaci a bez prášků ani měsíčky).
Měl prosím někdo podobnou kombinaci a povedlo se otěhotnět? Jakou metodou jste to řešili a jak dlouho to trvalo?
Co nám tedy řekli je, že s touto kombinací to přirozeně nepůjde a budeme muset do umělého otěhotnění. Předběžně mám to spočítali na 50tis, ale prý by neměl být důvod, aby to napoprvé nevyšlo, jelikož mi dle testů vyšla dobrá snášenlivost a mám dost folikulů.
Někdo podobná zkušenost? Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2918
21.12.19 17:49

50 tis je docela dost. Jake metody vam tam zahrnuli? Napoprve se to povest nemusi, to si nemaluj. Sance je velika, ale zrovna vy muzete mit pech. Pokud si mlada, tak mate velkou sanci.
Nam napoprve nevyslo nic a z druheho cyklu cekam druhe dite (tedy to byl hodne povedeny cyklus). Muz ma spatne spermie, ja malo vajicek, takze jsme jiny pripad. Platili jsme asi 40 tisic (+prispevek pojistovny) bylo v tom ICSI, MACS, PICSI a mrazeni. KET pak 10 tis. Leky mi stacily ty od pojistivny, ale doplacelo se 5 tis (zahrnuto v tech 40 tis.). Navic pocitej, ze kazdy dalsi KET je cca 10 tis., takze to, co vam rekli pravdepodobne neni konecna cena, ale cena za cyklus + jeden transfer. Kdyz neotehotnis a budes mit mrazena embrya na KET, tak to muzes skuzit znovu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
22.12.19 07:17

@Petra Star No co jsem tak pochopila, tak by v tom mělo byt ICSI, PICSI, MACS, zamrazeni, leky v nejnižších dávkách a Panda test genetiky. Jestli je tam KET teď nevím no, ale jedná se o jeden cyklus právě :/
Mladí jsme relativně oba 29 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1231
22.12.19 07:47

Ahoj, my na tom byli podobne ;) ja PCO (stacily mi teda 4 mesice na Clostilu+Duphastonu a zacala jsem pravidelne ovulovat sama) a manzel desivy spermio, jen mel hlavicky sisaty ve 100%, pohyblivost katastrofa, celkove asi polovicni mnozstvi nez je norma (podle mudra jsou sisaty horsi, jediny reseni IVF, spocitano na cca 50 az 60 tis). Koupila jsem muzi selzink, tribulus, ladovala to do neho 3 mesice. Pocitala jsem plodny dny, merila teplotu, toho ctvrt roku nic. Ve chvili kdy jsem se na to vyprdla a domluvili jsme se ze si udelame hezkou dovcu a leto a v zari IVF jsem v kvetnu nasla pozitivni tt, kazdym dnem cekame syna, kdy se rozhodne vykouknout ;) nerikam, myslim, ze jsme meli sakra stesti, ale zadna situace by se nemela vzdavat bez boje :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
22.12.19 08:53
@glaubie píše:
Ahoj, my na tom byli podobne ;) ja PCO (stacily mi teda 4 mesice na Clostilu+Duphastonu a zacala jsem pravidelne ovulovat sama) a manzel desivy spermio, jen mel hlavicky sisaty ve 100%, pohyblivost katastrofa, celkove asi polovicni mnozstvi nez je norma (podle mudra jsou sisaty horsi, jediny reseni IVF, spocitano na cca 50 az 60 tis). Koupila jsem muzi selzink, tribulus, ladovala to do neho 3 mesice. Pocitala jsem plodny dny, merila teplotu, toho ctvrt roku nic. Ve chvili kdy jsem se na to vyprdla a domluvili jsme se ze si udelame hezkou dovcu a leto a v zari IVF jsem v kvetnu nasla pozitivni tt, kazdym dnem cekame syna, kdy se rozhodne vykouknout ;) nerikam, myslim, ze jsme meli sakra stesti, ale zadna situace by se nemela vzdavat bez boje :srdce:

Tak to moc gratuluji a ať vám dělá prcek jen radost :dance: S clostíjkem jsme u mně zkoušeli 2 cykly a nepovedlo se, brala jsem k němu utrogestan. Další dávku už mi bohužel nikdo nenapíše :/ Manžela bych tedy teoreticky nějak do kupy dala, za předpokladu, že ho zvládnu ládovat a rozevírat mu pusu svěrákem (vůbec nemá pravidelnoist v ničem ani ve stravě a žádný pilule zobat nechce :( ) Ale bez té ovulace, která se nám nedaří vyvolat je stejně šance dost mizivá právě :( Vám to ale přeju moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1231
22.12.19 09:03

@PiperW nezlomi to muze ani v pripade, ze vi jak na tom je? U nas me bral manzel jako ‚neplodnou‘ a kdyz se dozvedel jak na tom jako chlap je, zobal to sam od sebe a ani nemukl, asi mu to trosku srazilo ego :roll:
A s tim Clostilem… Ja kvuli nemu vymenila gynekologa, moje puvodni doktorka rovnou kroutila hlavou nad PCO, vubec nevedela co se mnou a poslala me do CARu, kde s nejakym Clostilem rovnou vymetli dvere.. Tam jsem pochopila, ze samozrejme pomahaji lidem, ale je to taky velkej byznys. Nasla jsem si takovyho lekare, kterej mi dal aspon nejakou nadeji… A 4 mesice casu. Ale i tak muzu rict ze kdyz jsme se s timhle vsim chystali na IVF, doktor byl dost pozitivni, meli jsme v poradku imuno i genetiku, videl PCO a blbej spermiogram jako banalitku ;) takze verim, ze urcite vsechno dopadne dobre, neboj ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2918
24.12.19 08:00

@PiperW nam udelali genetiku na cystickou fibrozu a nejake dalsi nemoci. Ale to bylo v ramci pojisteni - zacinali jsme u Apolinare (ale na vstupni vysetreni jsme cekali asi 3 mesice, pak uz to slo rychle, muzete to mezitim zkouset sami). Tam se cenove dostanete tak napulku, ale MACS asi nemaji. Otazka je, jak moc ho potrebujete. My chteli i MACS, protoze ja mam malo vajicek, tak abychom o trosku zvysili sanci, ale zase takovy zazrak to neni. Navic nam rikali, ze u hodne spatne pohyblivosti a malem poctu sperimii by to bylo neucinne, ale tak spatne to muz nemel. Tak zalezi, jestli vam to chteji jen nauctovat, nebo to k necemu bude. Zasla bych i jinam, co vam reknou, aspon pro nazor.
Je fajn, ze jste mladi, tak aspon s tvymi vajicky by nemel byt problem, co se tyce poskozeni. Vim, ze kazdy pokus stoji usili, penize i cas, takze asi chcete zkusit to nejlepsi. S PCO zkusenosti nemam, takze tam si neodvazim komentovat, jak moc vajicek nakonec treba dokazou ziskat.
Ale dlouho bych na prirozene poceni necekala, protoze kvalita vajicek klesa a ani IVF nedokaze zazraky, kdyz jsou spatna vajicka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat