Polycystické vaječníky a hormony

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Emma9697
Kecalka 198 příspěvků 10.02.17 11:15
polycystické vaječníky a hormony

Ahoj, už několik měsíců mám bolesti nad pravým vaječníkem po dlouhých testech na slepák atd… mi zjistili že mám PCV. Když jsem se ptala doktor mi jen řekl, že ta bolest z toho být nemuže, ale že se uvidí, že nejdřív dáme dohromady cyklus. Další mou otázkou bylo jestli budu moct mít děti, že jsme nadtím s přítelem uvažovali zhruba za dva roky, ale díky tomu, že mám neustále nepravidelný menzes už od 12 let a zdá se, že žádnou ovulaci a ted ještě PCV což může souviset, jak jsme pochopila. Doktor mi na to, řekl, že jsem mladá ať radši dostuduju (takže super přístup) a dal mi nějaké hormony v tabletkách ( tuším progesteron), které mám brát 16-25 den cyklu. Moje otázky tedy jsou máte někdy velké bolesti zhruba v pulce a na konci cyklu nad pravým vaječníkem, kdo s epotýkáte taky s PCV? A můžu těhotnět i když bud brát ty hormony? neuškodilo by to pak miminku? Protože s přítelem si myslíme, že není na co čekat…máme strach (hlavně já smaozřejmě), aby nám to vůbec šlo a aby jsem tam při těch bolestech co mám neměla třeba i srůsty. A ještě se chci zeptat doktor mi řekl, že po první těhotenství většinou PCV se spraví máte někdo zkušenost? :nevim: :zed:

Reakce:

Lentylka
Povídálka 30 příspěvků 10.02.17 11:26
:mavam:

Příspěvek upraven 16.05.17 v 11:02

kačka121
Závislačka 3268 příspěvků 8 inzerátů 10.02.17 11:46

@Emma9697 ahoj ja mela to sami me teda zjistili ze ani ovulaci nemam co se tyce doktoru me bylo 23 kdyz mi na to prisli a doktor rikal ze nemam na co cekat kazdopadne jsme skoncili na IVF a az po peti letech se zadarilo. pokud veris bylankam zkus je. jinak predpokladam ze ti napsal nejaky utrogestan ten rozhodne pripadnemu tehotenstvi neublizi ba naopak pri IVF ho beres az do konce 13tt. utrogestan ti trochu upravi cyklus ja co jsem vysadila tak vetsinou za dva dny dosla MS ale bolesti neustali. Me osobne se po porodu stav nezlepsil sice jsem asi pulroku MS dostavala skoro pravidelne ale pak se to zas zacalo prodluzovat az uz neprisla takze jsem tam kde jsem byla ale je hodne zenskych kterym se po porodu pco nevratilo

Maky.p
Generální žvanilka 24795 příspěvků 10.02.17 12:28

Neměla jsem ovulaci, ani menstruaci, dr. mi také zjistila PCOs. Brala jsem také progesteron, byla jsem na diagnostické laparoskopii, kde mi vaječníky „prodírkovali“, pomohlo to, otěhotněla jsem, ale potratila. Vyšlo první IVF, nativní, jen s Clostilbegytem (hormony podporující ovulaci - na růst a zrání vajíček). Po porodu PCOs nemám, cyklus se mi upravil, ovulace naskočila, několikrát jsem otěhotněla spontánně.

Emma9697
Kecalka 198 příspěvků 13.02.17 22:29

Děkuji moc za reakce :) No já dnes byla na CAR a poslali mě rovnou na kontrolní laparoskopii, protože mám pořád dost silné bolesti. Sice z toho mám hrůzu, ale zase si říkám když se tam podívají získají určitě víc informací k tomu co je tam špatně tudíž zase bude vyšší šance otěhotnět a proto jsme schopna obětovat cokoliv :srdce: A taky mě to snad zbaví bolestí :think:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >