Polycystické vaječníky - náhle?

Anonymní
16.3.21 07:49

Polycysticke vaječníky - náhle?

Ahoj. Měly bych dotaz. Před necelým rokem jsem vysadila HA. V září a v lednu jsem byla u své gynekoložky, dělala mi i UZT vajecniků a podle ní bylo vse v pořádku, MS pravidelná. V únoru, čili jen o měsíc později, mi lékařka v CAR řekla, že mám příliš folikulů a že ovulace nemusí probíhat, ve zprávě mám přímo PCO a zrovna tenhle cyslus mám uz 5 dní zpoždění (ale test negativní). Mohlo se mi to fakt udělat během jednoho měsíce?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1069
16.3.21 08:41

Tak teoreticky je možné, že ta antina potlačila to PCO, a teprve po nějaké době se to dostalo do „normálu“… Před antinou jsi nějaké problémy měla? To by mi přišlo pravděpodobnější, než že by to bylo z ničeho nic, nebo že by to spustila antina. Ale taky to mohl ten lékař v CARu blbě diagnostikovat, navíc mít nález PCO ještě neznamená, že máš syndrom PCO, může tam být i jiná anomálie (pokud nemáš jiné příznaky PCO) :nevim: Chce to probrat s lékařem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.3.21 08:47

Před HA jsem žádné problémy neměla ani nemám jiné příznaky. Jen mi přijde divné, že mám rok pravidelný cyklus a vyšetření v pořádku, a před třemi týdny se dozvím, že mám cysty a najednou MS nepřijde… Tak jsem z toho zmatená…doktorce zavolám

• Citovat
  • Nahlásit
2109
16.3.21 09:08

A ona ti delala ultrazvuk v dobe ovulace a nebyl tam dominantni folikul? Takhle, ja mam podle ultrazvuku pcos, ale mam kazdy mesic potvrzenou ovulaci na ultrazvuku, pomer hormonu mam take ok a nemam zadne dalsi priznaky pcos..moje doktorka to nazyvala jako pcos like..jakoze to tak vypada, ale ve skutecnosti to tak neni..ale ze bych tomu nejak extra rozumnela to ne…, proste jsem pochopila, ze dulezity je pomer hormonu a ovulace, ne to, jak vypadaji vajecniky.. pco se ti neudela behem jednoho mesice, spis bych rekla, ze to gynekolozka tak nevyhodnotila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat