Polycystické vaječníky - poraďte prosím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ChochaR
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 2 inzeráty 29.10.14 23:27
Polycystické vaječníky - poraďte prosím...

Ahoj holky, tak jsem dnes zjistila, že mám polycystické vaječníky. Vtipné na tom je, že mi předchozí doktorka nikdy nic neřekla, až nynější doktor mi sdělil, že je mám a že je to věc se kterou se člověk narodí… :(
Začala jsem hledat na internetu co se dá dělat a v podstatě jsem našla info o dietě a cvičení s Mojžišovou doktor dokonce zmínil i nějakou bylinku, kterou bych měla pít, ale já v tom stresu zapomněla jak se jmenuje.
Poradíte mi co jste dělaly vy se stejným problémem? Popřípadě jméno té bylinky? :) A hlavně podařilo se Vám otěhotnět? S přítelem jsme plánovali na to vlítnou příští rok a při představě, že se to nepovede je mi do breku… :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
radulaur
Zasloužilá kecalka 984 příspěvků 29.10.14 23:48

Ahoj, u me to bylo taky prekvapko, pravda nez jsem zacala brat antikonceoci, mela jsem menzes hodne nepravidelny…ale v te dobe jsem to neresila…ve 28 letech jsem vysadila a chteli jsme s oritekem miminko…nedarilo se a po par mesicich ultrazvuk a tato diagnosa…hned nas hnali na spermiogram, ktery taky nedopadl nijak dobre…zdeli nam, ze pri kombinaci mych vajecniku a pritelovych spermii nirmalne neotehotnime…ale jeste jsem zkusila jednu lekarku, ktera mi nasadila siofor, coz je lek primarne na cukrovku, ale zaroven snizuje hladinu testosteronu, ktery prave zpusobuje ty polycyst. vajecniky…a ja byla za dva mesice tehotna.
Po porodu se mu asi hladina hormonu srovnala sama, protoze jsem otehotnela zcela neolanovane, bez jakychkoliv podpurnych leku…takze ve vysledku mam dve deti zcela spontalne, neboj urcite se vam zadari…

ChochaR
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 2 inzeráty 30.10.14 00:01

@radulaur No já jsem teď primárně léčená jen na nepravidelnou menstruaci, doktor mi napsal Duphaston. Mimi jsme plánovali příští rok, odstěhovala jsem se na SK a musím mít odpracovaný rok, abych měla nárok na mateřskou.
A neporadíš mi i nějaké ty bylinky?

Eny.x
Závislačka 3144 příspěvků 30.10.14 06:11

@ChochaR Zkus kontryhel, ja PCO take mela a pomohl mi v zásadě ;)

Kyslíková
Kelišová 5504 příspěvků 30.10.14 07:12

Ahoj, nezoufej..budes asi potrebovat trochu nakopnout, ale pujde to! Jen ti nikdo nerekne, kdy se to povede. Mne teda zadny byliny ani nosifol a nic nepomohlo. Nereagovala jsem ani na clostilbegyt, ale zadarilo se nam po stimulaci s injekcema a po treti IUI jsem otehotnela a za mesic rodim. Takze jde to:-D jen se ten folikul musi postrcit a nekomu staci to malo z bylinek…

VeronikaV31
Ukecaná baba ;) 2253 příspěvků 2 inzeráty 30.10.14 07:19

@ChochaR Ahoj, mě PCO zjistili v druhém caru po třetím potratu…v prvním caru na nic nepřišli, říkali, že je vše v pořádku a s clostilbegytem se podařilo otěhotnět a bohužel, nedopadlo to…Nyní jsme v programu ivf…
Určitě se zadaří, někdy to trvá déle, jindy méně. Držím palečky, aby to šlo dobře. Jen občas to tělo neposlouchá jak by mělo a při PCO je větší pravděpodobnost potratů…

KKatka23
Echt Kelišová 8878 příspěvků 30.10.14 07:25

Ahoj :) Já to měla tak podobně jako ty. Chodila jsem k jedné doktorce od patnácti let. MS jsem měla vždy pravidelnou, vůbec jsem neměla problém. Loni jsme se s mužem rozhodli, že se budeme snažit. Během dvou měsíců se zadařilo, ale potratila jsem. Protože svojí doktorce jsem už nevěřila, tak jsem ji změnila a začala jsem chodit do CAR (ale do normální ordinace). Tam doktorka jak mě poprvé viděla, tak hned že mám PCO a že u toho může (ale nemusí) být nepravidelná MS, můžou (ale nemusí) být problémy s početím, atd…no je fakt, že po tom potratu jak se mi rozházely hormony, tak mi začala MS chodit fakt divně, vůbec ne pravidelně a chodila kolikrát i po 50 denních cyklech…V červenci už jsem toho měla dost a domluvila jsem se s mudrou, že se mi koukne, jestli vůbec tu ovulaci mám, že se nám nedaří už třičtvrtě roku. Říkala, ať počkám do další MS a pak přijdu…MS ale samozřejmě v srpnu nepřišla…zkoušla jsem testy…všechny negativní…deset dní po zpožděné MS jsem si šla nechat píchnout agolutin - těhu testy negativní, krev negativní, utz negativní. Ale sliznici mám prý vysokou, určitě mi MS po agolutinu do týdne přijde…další týden MS nepřišla a test byl už pozitivní…Doktorka na mě koukala jak zjara, že to snad není možný, ale že ty polycystická ovaria si prostě dělají co chtějí. Otěhotněla jsem cca 30. den cyklu… :mrgreen: Takže všechno je možný :mrgreen: Akorát by to možná chtěla s touto diagnózou „sdílného“ doktora…někteří mudři furt zastávají stanovistko, že dokud se nebudete snažit rok, tak se nic neděje…podle mě, jestli chce mimčo a pár měsíců se vám nedaří, tak pro tvou psychickou pohodu se ti klidně může podívat, jestli máš ovulaci a jestli ne, tak ti ji zkusit nabudit. Nejsou to žádná radikální řešení jako třeba IVF a tak, ale prostě jen tě popostrčit…přece jenom nejvíc kolikrát udělá ta psychika a když budeš mít pocit, že se něco děje, léčíš se a ´brzo už se podaří, tak se podaří… Držím palce :)

Irinka0210
Závislačka 4636 příspěvků 30.10.14 08:02

Ahoj, mám také tuto diagnozu. Nereagovala jsem na Clostil, při IVF jsem měla hodně vajíček - v rozmezí cca 24 - 28 na jeden obděr, od toho mi hrozil OHSS, takže jsme nakonec skončili s darovanýma vajíčkama a ani po 8 letech snažení (IVF, volný průběh) jsem neotěhotněla…ale znám případy, kdy holčina otěhotněla naprosto v pohodě. Moc držím pěsti, aby to brzo dobře dopadlo :)

LenkaN26
Závislačka 4144 příspěvků 30.10.14 08:21

Mám stejný problém, nedařilo se mi rok otěhotnět tak jsem cvičila Mojžíšovou a za 3 měsíce byly dvě čárky. Tudíž doporučuji tohle cvičení, bylinky jsem neměla.

Nadavilero
Závislačka 4193 příspěvků 30.10.14 08:33

Taky mám tuhle dg. a čekám 4. dítě, takže klid :hug:
Nejtěžší bylo otěhotnět poprvé, 3 doktorům trvalo než mi vůbec zjistili PCO 8o Pak už kolotoč s Clostilem, 2 roky léčby a nic, až jsem čekala na laparoskopii při které měli udělat skarifikaci (rozrušení silné vrstvy na vaječníkách). No a byla jsem těhotná :lol: Podruhý jsem otěhotněla s Clostilem na druhý pokus. Potřetí dokonce na první pokus. A počtvrtý neplánovaně :lol: Čím starší tím plodnější.

Jestli chcete začít snažení až za rok, nechala bych to teď úplně být, za půl roku třeba ten kontryhel a kyselinu listovou a od počátku snažení Clostil+Duphaston.

lucisuska
Kecalka 123 příspěvků 30.10.14 09:49

Myslím, že přesně před rokem jsem se dozvěděla od doktorky, že mám taky PCO. Měla jsem hodně velkou nadváhu, tak jsem zhubla cca 20 kg. Po zhubnutí jsme se teprve začali snažit, já začala pít Inofolic, ocž je něco podobného jako Nosifol, jen levnější a manžel začal brát Selzink. Podařilo se nám otěhotnět 2.měsíc. Takže já jsem s tím nějaké výrazné problémy neměla. Přeji hodně štěstí!!! :-)

ChochaR
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 2 inzeráty 30.10.14 20:02
@Eny.x píše:
@ChochaR Zkus kontryhel, ja PCO take mela a pomohl mi v zásadě ;)

Díky moc!! Strašně teď potřebuju slyšet, že to není nemožný, páč při představě nemít děti si hážu mašlu… :(

ChochaR
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 2 inzeráty 30.10.14 20:05
@KKatka23 píše:
Ahoj :) Já to měla tak podobně jako ty. Chodila jsem k jedné doktorce od patnácti let. MS jsem měla vždy pravidelnou, vůbec jsem neměla problém. Loni jsme se s mužem rozhodli, že se budeme snažit. Během dvou měsíců se zadařilo, ale potratila jsem. Protože svojí doktorce jsem už nevěřila, tak jsem ji změnila a začala jsem chodit do CAR (ale do normální ordinace). Tam doktorka jak mě poprvé viděla, tak hned že mám PCO a že u toho může (ale nemusí) být nepravidelná MS, můžou (ale nemusí) být problémy s početím, atd…no je fakt, že po tom potratu jak se mi rozházely hormony, tak mi začala MS chodit fakt divně, vůbec ne pravidelně a chodila kolikrát i po 50 denních cyklech…V červenci už jsem toho měla dost a domluvila jsem se s mudrou, že se mi koukne, jestli vůbec tu ovulaci mám, že se nám nedaří už třičtvrtě roku. Říkala, ať počkám do další MS a pak přijdu…MS ale samozřejmě v srpnu nepřišla…zkoušla jsem testy…všechny negativní…deset dní po zpožděné MS jsem si šla nechat píchnout agolutin - těhu testy negativní, krev negativní, utz negativní. Ale sliznici mám prý vysokou, určitě mi MS po agolutinu do týdne přijde…další týden MS nepřišla a test byl už pozitivní…Doktorka na mě koukala jak zjara, že to snad není možný, ale že ty polycystická ovaria si prostě dělají co chtějí. Otěhotněla jsem cca 30. den cyklu… :mrgreen: Takže všechno je možný :mrgreen: Akorát by to možná chtěla s touto diagnózou „sdílného“ doktora…někteří mudři furt zastávají stanovistko, že dokud se nebudete snažit rok, tak se nic neděje…podle mě, jestli chce mimčo a pár měsíců se vám nedaří, tak pro tvou psychickou pohodu se ti klidně může podívat, jestli máš ovulaci a jestli ne, tak ti ji zkusit nabudit. Nejsou to žádná radikální řešení jako třeba IVF a tak, ale prostě jen tě popostrčit…přece jenom nejvíc kolikrát udělá ta psychika a když budeš mít pocit, že se něco děje, léčíš se a ´brzo už se podaří, tak se podaří… Držím palce :)

Díky, moc. Je dobrý slyšet, že někdo se stejným problémem dopadl dobře. :) Já mám doktora výbornýho - všechno mi vysvětlil a říkal, že až budeme připravený, že by neměl být problém, tak na to dost sázím. Ale samozřejmě jsem se dala na nízkoglukozovou dietu, cvičení s Mojžišovou, běhám, abych taky něco shodila a snad se zadaří…Děkuju moc za podporu. :)

ChochaR
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 2 inzeráty 30.10.14 20:06
@Nadavilero píše:
Taky mám tuhle dg. a čekám 4. dítě, takže klid :hug:
Nejtěžší bylo otěhotnět poprvé, 3 doktorům trvalo než mi vůbec zjistili PCO 8o Pak už kolotoč s Clostilem, 2 roky léčby a nic, až jsem čekala na laparoskopii při které měli udělat skarifikaci (rozrušení silné vrstvy na vaječníkách). No a byla jsem těhotná :lol: Podruhý jsem otěhotněla s Clostilem na druhý pokus. Potřetí dokonce na první pokus. A počtvrtý neplánovaně :lol: Čím starší tím plodnější.Jestli chcete začít snažení až za rok, nechala bych to teď úplně být, za půl roku třeba ten kontryhel a kyselinu listovou a od počátku snažení Clostil+Duphaston.

Děkuju!!! :hug: Jsi moc hodná! :*

ChochaR
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 2 inzeráty 30.10.14 20:07
@lucisuska píše:
Myslím, že přesně před rokem jsem se dozvěděla od doktorky, že mám taky PCO. Měla jsem hodně velkou nadváhu, tak jsem zhubla cca 20 kg. Po zhubnutí jsme se teprve začali snažit, já začala pít Inofolic, ocž je něco podobného jako Nosifol, jen levnější a manžel začal brát Selzink. Podařilo se nám otěhotnět 2.měsíc. Takže já jsem s tím nějaké výrazné problémy neměla. Přeji hodně štěstí!!! :-)

Díky moc! Dala jsem se taky na hubnutí…Dáš nějakou radu či tip?? Já zatím jen nízkoglukozovou dietu, běh a cviky s Mojžišovou… :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >