Polykání 7měsíčního miminka banánu, kuskusu, piškotu..

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
20.11.21 15:00

Polykání 7 měsíčního miminka banánu, kuskusu, piškotu..

Maminky, nemáte některá zkušenost, že by miminko mělo problém polykat zeleninové či ovocné příkrmy, do kterých je přidán kuskus nebo např. namletý piškot? Malý se mi začne šklebil, sní maximálně polovinu obvyklé dávky :( Teď mi obloukem vyblinkal ovocný příkrm, kde bylo malé množství namletého piškotu, ani to v tom nemohlo být poznat a on hned u prvního sousta se šklebil a i když jsem to do nej dostala tak to nakonec všechno vyzvracel. Stejný problém měl i s rozmixovaným banánem, jen co dostal na špičku jazyka hned se mu začalo navalovat, tak jsem myslela, že mu jen nechutnal, ale čím dál víc se mi zdá, že si s tím neumí v puse poradit. Najednou i problém i s kuskusem, který nejprve jedl bez problému. Zuby nám ted nerostou, už máme oba spodní. Nezažil prosím někdo něco podobného? Co s tím??? Děkuji za každou radu či postřeh :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
646
20.11.21 16:41

Tak bych mu to nedavala :nevim: starsi dcera mi cokoliv s kouskama zvracela do roku, obcas jsem to zkusila, ale jinak jsme jeli zakladni jemne namixovane kasicky, v roce zacala prakticky ze dne na den jist s nami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15909
20.11.21 16:55

Nedavala bych to, a jednou za cas zkusila.
Nic mu neutece.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
556
20.11.21 17:50

My máme opačný problém… Kluci zvrací ty rozmixocane kaše, takže banán jen rozmackany, kuskus v celku, rýže prevarena a trošku rozmackana vidluckou, maso rozemle na kousky, ne na kaši. A ještě všechno zvlášť.
Jen pro srovnání problému ze druhé strany, jelikož klukům často něco zaskočí. Je jím 7,5 m a zuby nemají…
Ale určitě bych mu to nedávala, když to vyvrací. Občas bych to zkusila ale to je asi tak vše. Dospělý také nejí vše. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27967
20.11.21 18:14

@Slunicko090 proč miminku cpeš kuskus? já už velice dlouho nejsem miminko, a z kuskusu se dávím a kašlu - proto ho nejím,
navíc kuskus není žádný zdravý zázrak - je to prostě těstovina, stejná výživová hodnota jako kolínka nebo špagety

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.11.21 19:58

@JednaPrazacka Moc děkuji, trochu jste mě uklidnila! Kousky celkem chápu, že třeba ještě nezvládne, ale překvapuje mě, že mu vadí i namletý piškot, protože to má úplně hladké bez kousků.. možná mu to teda nechutná.. hrozné, že se těch prcků nejde zeptat :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.11.21 19:59

@Lucie_Sx Děkuji za reakci! Třeba ten kuskus mi nejprve úplně normálně jedl a pak z ničeho nic problém :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.11.21 20:04

@Elea9 Moc děkuji za reakci! Kdyby si tak ti naši drobečci alespoň mohli říct a člověk by věděl, kde je problém, ale takto :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.11.21 20:07

@stinga Kuskus jsem zavedla kvůli zavedení lepku do stravy.. Třeba piškoty v ovoci mi taky nechce, sní ale šklebí se u toho a nakonec mi vyzvracel celou porci, a to je tam měl namleté a ještě v malém množství, že nechápu, jak je tam vůbec poznal :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
427
20.11.21 20:36

@Slunicko090 Moje malá má 6.5 měsíce a s kousky problém vůbec nemá, ale kuskus ji taky moc nejede, je to takové suché a davive, přitom všechny příkrmy ji jen rozmackane vidličkou. Byl ten piškot jen namlety a zamichany, nebo trochu odstaty, aby se nacucnul? Malá měla takový ten jablečný dort s piškoty, kde se nasaknou přes noc a moc jí to chutnalo, úplně se rozmoci. Zkusila bych ten namlety piškot zamíchat dopředu a nechat v lednici nacucat tou presnidavkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
556
20.11.21 21:04

@VelkaMys celkem mě zaujalo, že jste dala tak malému dítěti jablečný dort. Můžu se zeptat, jak jste ten dort upravila, aby ho mohlo tak malé dítě? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
556
20.11.21 21:07

@Slunicko090 přesně… Naši kluci sní akorát úplně vodovou polévku, třeba z květáku nebo brokolice, ale té brokolice musí být v té polévce rozmixovano jen malé množství… A přitom vařenou brokolici i květák mi sní když jim dám kus do ruky… Jen mám prostě pořád obavu, aby se tím neudusili, když nemají zuby. Ale na druhou stranu můžu být ráda že sní v podstatě vše co se před nimi objeví, když to není namixované. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.11.21 22:16

@VelkaMys Děkuji za tip, jste hodná! Člověk je z toho nervózní, už se mi malý dusil banánem, ten mu stačí jen mikroskopické množství a hned se mu navaluje a teď jak mi zvracel po tom piškotu, tak už mám strach. Ten piškot zkusím příště chvíli nechat odležet, je pravda, že jsem namlela do ovocné přesnídávky a hned jsem krmila, tak to tam možná bylo víc znát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.11.21 22:27

@Elea9 Já jsem ještě neměla ani odvahu mu zkusit dát něco do ručičky… Úplně mi stačilo, když se mi dusil banánem a teď to zvracení.. Snad se to brzy zlepší, jsem z toho celkem nešťastná. Děkuji moc za reakci, je fajn vědět, že s tím nebojujeme sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15909
21.11.21 02:24
@Slunicko090 píše:
@stinga Kuskus jsem zavedla kvůli zavedení lepku do stravy.. Třeba piškoty v ovoci mi taky nechce, sní ale šklebí se u toho a nakonec mi vyzvracel celou porci, a to je tam měl namleté a ještě v malém množství, že nechápu, jak je tam vůbec poznal :zed:

Muze mu ten lepek vadit.
Kamaradce takhle syn blil rybu a pozdeji se prislo na to, ze je na ni alergicky.

Kasli na poucky a krm ho intuitivne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat