Reklama

Polykání vzduchu při pití z láhve (2. měsíční miminko)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Elfkamka
Nováček 6 příspěvků 29.08.18 09:31
Polykání vzduchu při pití z lahve (2 měsíční mimi)

Ahojte maminky,

prosila bych vás o radu.

Malé bude 9 tydnu, od 7. tydne jsme na flasce, kvuli odmítání prsu. Dávám ostřikane mléko 6×120 ml (mala vazi okolo 5 kg). Máme antikolikovou lahev MAM, ale jakoby si neuměla vytvorit podtlak, pousti si vzduch kolem savicky a dela takovy podcuc. Myslím, ze tim loka vzduch. Zkoušely jsme i další 2 antikolikove lahve Lovi, Medela Calma), ty mely lepsi ventilaci, ale zas to teklo moc rychle a male kolem pusinky.

Po dopiti (pije cca 5 - 7 minut) je mala velice neklidná, rozdivočená, jsou problemy s odrihnutim, nekdy to jde hned, nekdy po 20 minitach, nekdy vubec. Někdy rihne 1×, nekdy i 4×. Od té doby, co pije z lahve se dost zhoršily prdy, ale zase v noci od cca 21 do 2 (3) spí ukazkove. Přes den trva, nez ji po dopiti a odrihnuti zklidnim a uspim. Pres den spí lehce a napr. po 30 min, 1 hod. kvuli ten prdum.

Kakani ma velice sporadicke - co 5 dnu napr.

Nemáte prosim nejakou radu? Mam zkouset nejake jine savicky? Nebo mam byt trpělivá? Nebo to pouštění vzduchu v je normalni? (Třeba by ji prdy trapily i tak?)

Jo a nekdy trochu ublinkne a vraci se ji malinko obsah zaludku. Ale to jen nekdy a ne nejak extra.

Kdo by mi mohl zkontrolovat, jak mala pije? Pediatr nebo v nemocnici? K pediatrovi jdeme az za tyden… Jinak pribira celkem asi pribira, i kdyz ted pomaleji než kdyz jsem kojila.

Dekuji za rady, jsem z toho nešťastná…

Příspěvek upraven 29.08.18 v 12:13

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Janli
Kelišová 5683 příspěvků 9 inzerátů 29.08.18 09:42

Nesmontováváš tu lahev mokrou?

Elfkamka
Nováček 6 příspěvků 29.08.18 10:09
@Janli píše:
Nesmontováváš tu lahev mokrou?

Vetsinou je temer vsude sucha, hlavne si davam pozor na to dno. Ona sem tam taha pekne a slysim, jak vzduch proudi pres dno, ale vetsinou co 2 cuc, to se pusinkou odpoji, pusti vzduch pres savicku. A prave nevim, jestli si v tu chvili nenatahne vzduch.
Melo by to u te lahve MAM fungovat tak, ze by se nemela vubec odpojovat a pit plynule a vzduch proudit tim dnem, ze?

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 29.08.18 10:11

Malý je na flasce prakticky od začátku… je potřeba dat tu flašku poradne do pusy. Prso se dává dětem taky celá bradavka i s dvorcem… moje tchyne se bála mu to poradne do te pusinky strčil a pak přesně cucal vzduch… když slyším jak hodně mlaska, tak mu flašku vyndam a znova mu ji tam poradne soupnu… používám Avent Natural…

Edit: má 8 týdnů, takže vlastně stejně starý a bublinky si do lahve poušti taky, stejně jako když pijes ty z lahve… když vidím ze má v mliku bublinky, tak mu pak ten konec nedám vypít… jinak je v klidu, krkne a pohoda :)

Heivka
Závislačka 3105 příspěvků 29.08.18 10:17

@Elfkamka Zkuste dudlík s větším otvorem a pohlídat aby měla savičku v pusince dostatečně hluboko. Já teďka dcerce v 7 týdnech měnila u lahve MAM dudlík z 1 na 2 začala se při pití zalykat a pořád se pouštěla nebo v půlce krmení usnula. Jinak s odříhnutím taky bojujeme, ale to jsem bojovala i u syna, který byl touhle dobou ještě plně kojený. Třeba synovec zase krkal bez problému ještě ho ani úplně nezvedli a už byl odříhnutý.

Elfkamka
Nováček 6 příspěvků 29.08.18 10:31
@Verurizeckova píše:
Malý je na flasce prakticky od začátku… je potřeba dat tu flašku poradne do pusy. Prso se dává dětem taky celá bradavka i s dvorcem… moje tchyne se bála mu to poradne do te pusinky strčil a pak přesně cucal vzduch… když slyším jak hodně mlaska, tak mu flašku vyndam a znova mu ji tam poradne soupnu… používám Avent Natural…Edit: má 8 týdnů, takže vlastně stejně starý a bublinky si do lahve poušti taky, stejně jako když pijes ty z lahve… když vidím ze má v mliku bublinky, tak mu pak ten konec nedám vypít… jinak je v klidu, krkne a pohoda :)

Zkusím ji tam dát vice, snad ji to nebude natahovat… Ona pousti bublinky i tak, ze se usklibne koutkem, to vyrovna podtlak. Ale častěji tak, ze ji jakoby ta pusa sklouzne, vnikne vzduch a ona u toho nacucne zas tu savicku zpet.

Uvazovala jsem jeste i o Aventce. Má jiný tvar savicky než MAM…

Elfkamka
Nováček 6 příspěvků 29.08.18 10:34
@Heivka píše:
@Elfkamka Zkuste dudlík s větším otvorem a pohlídat aby měla savičku v pusince dostatečně hluboko. Já teďka dcerce v 7 týdnech měnila u lahve MAM dudlík z 1 na 2 začala se při pití zalykat a pořád se pouštěla nebo v půlce krmení usnula. Jinak s odříhnutím taky bojujeme, ale to jsem bojovala i u syna, který byl touhle dobou ještě plně kojený. Třeba synovec zase krkal bez problému ještě ho ani úplně nezvedli a už byl odříhnutý.

Takze z 2 ti pije plynuleji? Mně přijde, ze na zacatku z te MAM to mlíko teče rychle, ale kdyz je ho mene, tak uz samovolne nekape, kdyz zkusím lahev převrátit… Ja zkouška 2 pred par dny, ale mala se zalykala. Ale ještě mozna vyzkouším jednou…

Heivka
Závislačka 3105 příspěvků 29.08.18 10:49

@Elfkamka Ještě mi pomohlo proti zalykání a zvracení když jsem dcerku položila na krmení do lehátka, když jsem krmila v náručí, tak jsem lahvičku občas špatně naklonila. Jinak v pusince by měla být celá ta matná část dudlíku. Ale období kdy se mění velikost průtoku savičky je vždycky opruz, malou to jde mimču blbě a než se naučí zvládnout tu větší tak se tím topí, bryndá a plive to mlíko všude. Asi den, dva to trvá než si zvykne.

Ale co mě zaráží tak všechny lahve co napodobují tvar prsu tak kopírují tvar prsa než začne dítě pít, bradavka po vytažení z pusinky je totiž vytažená do takového tvaru jako má právě savička od MAM.

pistacie
Kecalka 148 příspěvků 29.08.18 11:00

Já nedám dopustit na Avent Natural, to co popisuješ se malé stává hlavně když hlta ;) ale ze by měla o to víc prdiku ze spolykaneho vzduchu bych neřekla …

Elfkamka
Nováček 6 příspěvků 29.08.18 11:05
@pistacie píše:
Já nedám dopustit na Avent Natural, to co popisuješ se malé stává hlavně když hlta ;) ale ze by měla o to víc prdiku ze spolykaneho vzduchu bych neřekla …

A nemáš zkušenost i s lahvi MAM? Z MAM mi přijde, že to teče obtížněji (savička s nejmejším průtokem), co u té Aventky? Ať ji nekupuju zbytečně, když nepomůžou rady ostatních…

pistacie
Kecalka 148 příspěvků 29.08.18 11:10
@Elfkamka píše:
A nemáš zkušenost i s lahvi MAM? Z MAM mi přijde, že to teče obtížněji (savička s nejmejším průtokem), co u té Aventky? Ať ji nekupuju zbytečně, když nepomůžou rady ostatních…

MAM jsme neměli, dříve jsem měla Nuk a to byla katastrofa, Avent používám nejnižší průtok c.1 (tam je to podle direk), máme i 2, nicméně to ji teče všude okolo jak nestačí polykat… mě se na ni i líbilo, ze má tvar prsa a savicka bradavky ;)
Edit - řekla bych, ze sací reflex plně uspokojen ;)

Pocahonta
Kecalka 176 příspěvků 29.08.18 11:12

U obou dětí jsem používala lahve od Aventu. Se synátorem byl maličko problém v prvním měsíci, jelikož pil 70 mil třeba půl hodiny. Doktorka radila zkusit jinou láhev, tak jsem pořídila tu co máš ty a bylo to stejné ne li horší. Vrátil se k Aventu a časem se to zlepšilo. Nemáš nějaké známé, od kterých by sis mohla láhev vypůjčit? Chápu, že to není laciná záležitost.

Elfkamka
Nováček 6 příspěvků 29.08.18 11:34
@Pocahonta píše:
U obou dětí jsem používala lahve od Aventu. Se synátorem byl maličko problém v prvním měsíci, jelikož pil 70 mil třeba půl hodiny. Doktorka radila zkusit jinou láhev, tak jsem pořídila tu co máš ty a bylo to stejné ne li horší. Vrátil se k Aventu a časem se to zlepšilo. Nemáš nějaké známé, od kterých by sis mohla láhev vypůjčit? Chápu, že to není laciná záležitost.

A u MAM jste měli problém s čím konkrétně? Že to pil pomalu? Teče ta Aventka „rychleji“? (Když srovnáš podobné průtoky?)

Pocahonta
Kecalka 176 příspěvků 29.08.18 12:55
@Elfkamka píše:
A u MAM jste měli problém s čím konkrétně? Že to pil pomalu? Teče ta Aventka „rychleji“? (Když srovnáš podobné průtoky?)

Pil to stejně pomalu a vadilo mi, že ji musíš více rozkládat a skládat (pokud si dobře pamatuji) - má více částí. V 9 týdnech už měl synátor savičku se dvěma dírkami, takže si myslím, že to teklo o trochu rychleji.

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 29.08.18 17:20

@Elfkamka tak to vůbec neznám s tou Aventkou… má ji fakt úplně vcuclou a mám taky savicku 2, už jsem vyměnila, ze se s tím sanim tak nenadre… jsem fakt moc spokojena a nedám na ne dopustit. S ostatními neporadím, Avent sedla hned, tak jsem nezkousela jiné, držím palce :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Duo Los Čiperos v akci: Růženku Kopřivovou neprobral ani princ Jágr

Není každý den posvícení! Jaromír Jágr (46) se na rozlučku Radka Štěpánka,... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >