Pomáhá partner automaticky nebo mu musíte říkat?

37
24.1.21 08:44

Pomáhá partner automaticky nebo mu musíte říkat?

Pomáhá vám partner v domácnosti a s péčí o dítě automaticky nebo mu musíte říkat co má udělat? Občas bych si přála, aby se do chodu o domácnost zapojil sám a to stejné i o péči o dítě, ale prostě mu musím vše říkat, nic neudělá sám a já si pak připadám, že se doprošuji. Když mu řeknu, tak se o malou postará, to zvládá skvěle, ale prostě sám od sebe to neudělá. Chápu, že chodí do práce a o víkendu se chce vyspat, ale taky bych se chtěla aspoň jeden den vyspat, tak by mohl vstát s malou aspoň jednou za týden sám od sebe a postarat se. Je mi strašně a už to nějak nezvládám a nevím co s tím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3687
24.1.21 08:46

Mám teda jenom manžela, ale nepomáhá, sám od sebe dělá to, co je třeba, domlouváme se, neúkoluju ho :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
323
24.1.21 08:48

To co jsi tu napsala řekni pěkně na rovinu a v klidu jemu. Domluvte si nějaký kompromis a dodržujte ho. Třeba v sobotu vstává s malou muž a v neděli ty. :) Mohlo by ho to napadnout samotného ale do hlavy ti nevidí takže když tě něco trápí a nevyhovuje ti to, řekni mu to a vyřešte to spolu :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2249
24.1.21 08:51

Dělá co je potřeba sám od sebe.
Občas ho teda o něco poprosím, protože spoustu věcí nevidí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26863
24.1.21 08:56

Když jsem byla doma a on chodil do práce, tak jsem ho o pomoc prosila. Když byl chvíli bez práce a já chodila pracovat, role se prohodily.
Beru jako přirozené. On nevěděl, co je hotové a co je potřeba udělat. Stejně tak potom já.
Když jsme zamestnani oba, tak to často vyplývá samo, protože každý má to, co dělá.
Třeba to dospívání máme dodnes rozdělené. Já mám sobotu a on neděli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
24.1.21 08:57

Ona spousta chlapů neví, jak je narocne být na rodicaku/ mateřské, zvlášť když dítě bolí zuby, bříško, vzteka se. Možná, že kdyby si to zkusil, líp by tě pochopil.

Jinak ten můj pomáhá a dělá vše automaticky, nemusím si říkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
967
24.1.21 08:57

Pomáhá zcela automaticky už 20 let. Nerozděluje práce na ženské a mužské, to stejné dělají i naši puberťáci. Když jsem o víkendu v práci i něco sladkého upeče. Nikdy neměl problém se postarat o děti, když byly malé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52287
24.1.21 08:59

Automaticky. Pokud neni pryc v praci. Kdyz chci neco specialniho, tak si reknu, ze kazdou moji myslenku necte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20151
24.1.21 09:01

V domácnosti toho kolikrát udělá víc než já, jsem trochu líná :lol: ale do péče o malé dítě se nehrnul. Ale jak udělal všechno ostatní, tak jsem to po něm ani nechtěla, když jsem byla unavená, dospala jsem se s malou přes den. To mi zas přišla kravina aby vstával, když já jsem si mohla lehnout kdykoliv. Ale strašně rád jezdil s kočárkem, to nalital hodně kilometrů a pak jak dítě povyrostlo, věnuje se hodně. Je to miláček :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6928
24.1.21 09:02

Jelikož neumím číst myšlenky, tak musí otevřít pusu a říct si, pokud chce něco extra. Jinak jsou to jak moje domácnost tak i moje děti, tak se adekvátně starám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1597
24.1.21 09:08

Jak kdy, někdy sám, někdy musím říct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
933
24.1.21 09:17

Co nechat chlapa vyspat rano a ty bys o vikendu sla spat odpoledne? tj by si chlap vzal dite nastarosti treba na tri/ctyri hodiny a ty bys aspon dospala deficit?
Jako ja chapu, ze kdyz ma chlap narocny povolani tak by se mel aspon o tom vikendu dospat a pak prebrat po obede starost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3693
24.1.21 09:30

Děti nemáme, nežijeme spolu, do nádobí se pustí sám od sebe - ale já si to radši stejně udělám sama, protože neumyje třeba hrnce a posklada to na odkapávači jinak než já :mrgreen: :mrgreen: ale samozřejmě mu neříkám nic. Já už žiju hodně dlouho sama, proto mám asi pocit, že si spoustu věcí raději udělám sama podle svýho gusta. Chlap je u mě cca 4-5× v týdnu. Oba jsme věčně v práci, takže mimo nádobí bordel stejně nikde žádnej nebývá. Chápu, že s dětma je to jiný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
24.1.21 09:31

Dost věcí dela automaticky, ale je fakt, ze něco proste nevidí, nebo ho nenapadne :lol: takže se občas zminim, ze by bylo fajn i tohle a tamto. Nebo si třeba ráno rozdělíme práci, ze řeknu co je ten den třeba a co udělám já a čeho se má teda chopit on, aby v tom nebyl zmatek no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19142
24.1.21 09:46

Ne, nepomáhá mi. Domácnost a děti jsou moje starost, on má zase svoje. Když potřebuju, aby mi pomohl, tak si řeknu. Nevidím v tom problém. A nevidím problém ani u vás. Partner funguje, když potřebuješ pomoct, tak to udělá. Ve finále ti vadí jen to, že si o to musíš říkat. A co? Oprosti se od toho blbýho pocitu a nauč se fungovat s partnerem takovým, jaký je. Když se ho budeš snažit předělat, bude to skřípat. Je úplně jedno, jak to mají ostatní doma, ostatní nejsou vy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat