Pomáhá rybí olej na vývoj?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ajanab
Povídálka 33 příspěvků 05.08.18 09:40
Pomáhá rybí olej na vývoj

Dostala jsem od neuroložky doporučení na rybí olej eye q. Dcera má rok - nelozí, nepostaví se, nemluví a neukazuje. Pomohlo vám to nějak, a pokud ano za jak dlouho. Děkuji

Reakce:

nonina
Závislačka 4044 příspěvků 05.08.18 10:23

Tohle vše co popisuješ by ta neruložka neměla řešit pouze předepsáním Eye Q oleje. Je to drahá zkouška, protože ten olej je opravdu drahý. U nás pomohl při rozmlouvání - ale je možné, že by se dcera rozmluvila i bez něj. Ovšem, zkoušeli jsme předtím Hvězdíky (podobné účinné látky) a pomohl až Eye Q.

Pokud dcerka nemá správný ani motorický vývoj, je potřeba začít s rehabilitací - nenaznačila, či nedoporučovala třeba Vojtovku, či Bobath terapii? To by byl pro mne základ. Minimálně by dcerku měl lékař z oboru Fyzioterapie vidět, zda nejde o jiné problémy. Reaguji však na to co píšeš - nelozí - to je věc, kterou by roční dítě už mělo mít zmáknuté i v „širší“ normě. Ostatní věci chtějí čas.

ixule
Vesmírná mluvilka 34972 příspěvků 05.08.18 10:43

Zkus to, nám tohle nepomohlo, navíc jsem to nemohla do dětí ani dostat, je to dost hnusný a je to cítit i v jídle. Dáváme Esprico, DMG nebo mollers.

Gortyna
Kecalka 406 příspěvků 05.08.18 10:48

:) Já ho měla objednaný a šla si pro něho do lékárny, právě kvůli rozmluvení. Lékárnice mi řekla, že je to jen pro hyperaktivní děti a nemá to význam, že mám kluka a ty jsou pomalejší. Tak jsem.ho tam.nechala. Ale kromě mluvení je syn ve vylvoji v normě. Teď jsi mep nahlodala. Pomohl valm @nonina teda na to mluvení?

nonina
Závislačka 4044 příspěvků 05.08.18 11:00

@Gortyna do měsíce se mi tehdy nemluvící pětiletá princezna začala opět rozmlouvat (mlluvila v roce, pak přestala) a já to fakt přikládám tomu Eye Q. Znám však plno maminek, kde nebyl vůbec žádný posun k lepšímu ani po delší době užívání. My tedy, ale máme mnohem více problémů stran CNS, než ADHD.

Gortyna
Kecalka 406 příspěvků 05.08.18 11:08

:lol: No já mám 19 m klučinu, motoricky všeok, chodí od roka, ukazuje, umí pít ze skleničky, částečně i příborem @nonina ale to mluvení, max Máma, táta, pápá zamává a odejde

mag12
Kecalka 331 příspěvků 05.08.18 14:22
@Gortyna píše: :lol: No já mám 19 m klučinu, motoricky všeok, chodí od roka, ukazuje, umí pít ze skleničky, částečně i příborem @nonina ale to mluvení, max Máma, táta, pápá zamává a odejde

Nechci tě nějak zbytečně chlácholit, ale v 19 měsících má na mluvení ještě čas. Můj syn měl ve stejném věku podobnou slovní zásobu, plus různé zvuky zvířat. Nyní ve 28 měsících mluví ve větách, rozmluvil se před druhymi narozeninami. Jinak z našeho okolí znám dva případy, kdy kluci začali mluvit až ve třech letech, do té doby ani to máma, tata (až jsem si říkala, že být jejich rodič, jsem lehce nervózní). Ať se syn brzy rozmluvi, počkej, pak budeš vzpomínat, když ještě nemluvil, mám z toho našeho už někdy hlavu jak pátrací balon :mrgreen: .

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1454 příspěvků 05.08.18 14:28
@Gortyna píše: :) Já ho měla objednaný a šla si pro něho do lékárny, právě kvůli rozmluvení. Lékárnice mi řekla, že je to jen pro hyperaktivní děti a nemá to význam, že mám kluka a ty jsou pomalejší. Tak jsem.ho tam.nechala. Ale kromě mluvení je syn ve vylvoji v normě. Teď jsi mep nahlodala. Pomohl valm @nonina teda na to mluvení?

Tak je to olej z ryb, ten přece není jen pro hyperaktivní děti, dost zvláštní rada od lékarnice. Rybí olej jako takový napomáhá ke správnému dozrání nervové soustavy. Ten Eye Q obsahuje ještě neco co by snad mělo pomoci vstřebat co nejvíce toho rybího tuku. Nejsem schopná posoudit,jestli zrovna ten Eye Q je opravdu tak vyjímečný,ale vzhledem k nedostatku ryb v českých jídelníčcích bych rybí tuk určitě zkusila. Jinak eye q prodává i želatinové tobolky, pokud je dítě schopné polykat volila bych raději ty, ten rybí tuk s vanilkovou příchutí, potom se nadavovalo všem v rodině, kteří to zkusili,ale některým dětem to prý nevadí.

zinna
Stálice 61 příspěvků 05.08.18 15:32

Ja davam rybi olej od mollers asi mesic a mala zacala vic opakovat a min se vzteka :D .Rybinu z nej necitim vubec voni jako zvejka a maly chutna..ja si ho loupnu obcas taky :mrgreen:

Gortyna
Kecalka 406 příspěvků 05.08.18 16:47

No já to vnímám stejně, ale na druhou stranu jíme na doporučení pediatra každýtýden rybu @Sexynohy

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1454 příspěvků 05.08.18 20:44
@Gortyna píše:
No já to vnímám stejně, ale na druhou stranu jíme na doporučení pediatra každýtýden rybu @Sexynohy

No jo,ale ryba by se měla jíst vícekrát do týdne. Často jsou hodnotnější ty mořské a i tak to u někoho nemusí stačit. Jako bydlet u moře a mít rybku,nebo mořské potvory několikrát do týdne ,tak bychom to třeba vůbec řešit nemuseli. Jako celkově, buď si tím pomůžete, nebo tím minimálně nic nepokazíte. Já třeba u toho Eye Q kupuju velké balení, často vychytám nějakou akci,tak to pak,když se to rozpočítá není taková pálka.
Držím palce,ať jste co nejdřív podle „tabulek“ a nemusíte vůbec řešit nějaký rybí tuk :hug:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >