Pomáhají vám na stres doplňky stravy?

Anonymní
28.1.21 13:22

Pomáhá vám něco na stres ? Doplňky stravy?

Zdravím vás!
Chtěla bych se zeptat zdali vám na stres pomáhají nějaké ty doplňky stravy kterých je plná reklama?
Mám poslední dobou nervy. Je toho na nás hodně tak něco co by mi pomohlo? :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6541
28.1.21 13:25

Vis jake slovo je v základu názvu reklama? Takže asi tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2249
28.1.21 13:30

Ne, pomáhají mi bachovky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1270
28.1.21 13:36

Na stres zkus doplnit hořčík - ale ne přípravky z reklam - ideální jsou koupele v epsomské soli, mg olej nebo třeba magnesium malate je dobře vstřebatelná forma hořčíku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
28.1.21 13:49

Mě celkem pomohly obyčejné Kozlikové kapky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1523
28.1.21 13:58

Na stres je nejlepší pravidelně vyplavovat endorfiny. Takže odlehčete jídelníček (co nejméně těžkých jídel a jídel s velkým obsahem cukru) a hýbejte se. Třeba rychlá chůze, doma jóga, nějaké lehčí cvičení. Čtěte si. Choďte spát před půlnocí a spěte okolo 7-8 hodin. Pokud ani to nepomůže, tak můžete zkusit hořčík. Magnesium bisglycinát je skvělý na spaní. Opravdu krásně se po něm usíná a člověk se ráno budí odpočinutější. Jiné formy hořčíku zase umí nakopnout. Tak projeďte internet a zjistěte, která by vám nejvíc vyhovovala. V lékárně ale nejspíš nekoupíte ani jednu z těch lepších. Zkuste e-shopy pro sportovce… Jinak obecně platí spíš to, že co je v reklamě v bedně, bude šunt. Po kvalitních věcech, které opravdu pomohou, je třeba trochu pátrat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8930
28.1.21 14:01

Mně jednu dobu hodně pomohlo doplnit si hořčík, nechala jsem si poradit od kamarádky - magistry farmacie, který přípravek si koupit. Jen už si to nepamatuju, už je to pár let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3135
28.1.21 14:05

Na stres mi pomáhá sport, polibek od partnera, objetí dětí, nová kytka, hezká hudba, dobrá káva, prostě všechno možné, ale tabletky opravdu ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1534
28.1.21 14:31

Čokoláda a pivo, i nealko :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7200
28.1.21 14:36
@Anonymní píše:
Zdravím vás!
Chtěla bych se zeptat zdali vám na stres pomáhají nějaké ty doplňky stravy kterých je plná reklama?
Mám poslední dobou nervy. Je toho na nás hodně tak něco co by mi pomohlo? :)

Ahoj,
na stres mi pomáhá:

• fyzická aktivita, ideálně spojená s pobytem v přírodě
  • samota (ale to je individuální)
  • důležitá je strava (vhodné jsou ořechy, banány, levandulový olej), vhodné je zařadit bylinky (meduňka, třezalka)

Nakonec, podívej co je ve složení většiny doplňků na stres a zkus si to sehnat v přirozenější formě než je pilule. kromě toho, že to bude levnější, tvé tělo to lépe vstřebá.
No a krom toho nejlépe pomůže zdroje stresu se zbavit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15533
28.1.21 14:37

Na zázračné doplňky se vykašli.

Co má smysl je suplementovat hořčík 500mg v organické vazbě (zeptej se v lékárné) ráno a večer. pokud by ti to způsobovalo průjem, tak 250 ráno a večer. B-komlex - klidně víc než je DDD - přebytky vyčůráš a C vitamín - ideálně z ovoce a zeleniny.

Klíčová věc která pomáhá zvládat stres je pohyb. Fakt že jo - alespoń hodinová ostřejší procházka denně, pokud zatím nedáš větší zátěž.

A dechová cvičení - přímo dokáží proměňovat rovnováhu v nervovém systému a tak umožňujé aby se tělo s biochemií produkovanou při stresu vypořádalo.

ráno a večer třeba tohle https://www.youtube.com/watch?…&
případně kdykoliv kdy toho na tebe bude moc. Když k tomu ještě přidá nějaké jednodušší protahování ráno a večer tak to taky dost pomůže.

Plus věci jako najít si každý den čas na něco co ti dělá radost, mít někoho, s kým si můžeš promluvit o těžkých věcech a on/a to unesou, případně docela pomáhá vypisovat se ze starostí do deníku.

to všechno jsou tzv. zvládací mechanismy stresu - protože stresu se nedá moc vyhejbat, ale dá se kompenzvoat. Respektive člověk si může přestavět psychiku aby si zbytečnou zátěž nepřidělával sám vlastním perfekcionismem, pocity viny a jinými neurotickými příznaky, ale to je na dýl.

podrobněj třeba tady

https://www.kosmas.cz/…-a-v-zivote/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2971
28.1.21 19:11

Není toho sice plná TV, ale brávám kapsle s kořenem z rozchodnice :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek