Pomáhá váš muž s dětmi?¨

Anonymní
24.4.20 21:52

Pomáhá váš muž s dětmi?

Ahoj, máme s manželem 3 letou dcerku. Dítě chtěl hlavně on, já se do toho moc nehrnula ještě, ale pak vzhledem k věku jsem si už řekla, že není na co čekat. Jsme spolu 5 let.
Manžel vydělává a já jsem logicky na mateřské, ale nikdy opravdu nikdy mi s malou nepomohl. Nikdy spolu netráví čas jen oni dva, nejdou spolu na hřiště, nejednou spolu do bazénu. Jediný čas kdy jsou spolu sami je, když potřebuji k lékaři nebo jdu ke kadernici. To je ale všechno, vždy musím být sama. Manžel k dceri za ty 3 roky nevstal v noci, nikdy s ní nevstal ráno a neřekl, ať se třeba dospim. Když malá začala plakat, on se otočil na druhý bok a pomoc ani nenabídl. Teď už je to lepší, mala už je rozumnější a domluvím se s ní, ale občas to bylo peklo. Teď si manžel našel koníček kvůli kterému, když má volno, vstává i v 6 ráno, ale když má volno tak k dceri nevstane ani jí nejde dát spinkat nebo přečíst pohádku. To mě hrozně mrzí, když jsem mu to řekla, tak on prý chodí do práce a já se starám o dítě a domácnost. Už raději nic neříkám a snažím se si to vše užívat. Jeho máma jako babička také nefunguje. Stydí se za to, že už je babička a malou vidí tak jednou za 3 měsíce na chvíli, ale hlídat jí nechce, má prý svých starostí a zájmu dost.
Vždy jsem si přála mít děti 2,ale z tohoto jsem vylécená a zřejmě má dcera mít sourozence nebude. Jsem na vše sama.
Máte to taky některá tak? Je to normální a jsem jen já,,rozmazlená"?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
24.4.20 21:59
@Anonymní píše:
Ahoj, máme s manželem 3 letou dcerku. Dítě chtěl hlavně on, já se do toho moc nehrnula ještě, ale pak vzhledem k věku jsem si už řekla, že není na co čekat. Jsme spolu 5 let.
Manžel vydělává a já jsem logicky na mateřské, ale nikdy opravdu nikdy mi s malou nepomohl. Nikdy spolu netráví čas jen oni dva, nejdou spolu na hřiště, nejednou spolu do bazénu. Jediný čas kdy jsou spolu sami je, když potřebuji k lékaři nebo jdu ke kadernici. To je ale všechno, vždy musím být sama. Manžel k dceri za ty 3 roky nevstal v noci, nikdy s ní nevstal ráno a neřekl, ať se třeba dospim. Když malá začala plakat, on se otočil na druhý bok a pomoc ani nenabídl. Teď už je to lepší, mala už je rozumnější a domluvím se s ní, ale občas to bylo peklo. Teď si manžel našel koníček kvůli kterému, když má volno, vstává i v 6 ráno, ale když má volno tak k dceri nevstane ani jí nejde dát spinkat nebo přečíst pohádku. To mě hrozně mrzí, když jsem mu to řekla, tak on prý chodí do práce a já se starám o dítě a domácnost. Už raději nic neříkám a snažím se si to vše užívat. Jeho máma jako babička také nefunguje. Stydí se za to, že už je babička a malou vidí tak jednou za 3 měsíce na chvíli, ale hlídat jí nechce, má prý svých starostí a zájmu dost.
Vždy jsem si přála mít děti 2,ale z tohoto jsem vylécená a zřejmě má dcera mít sourozence nebude. Jsem na vše sama.

Ahoj, to je jak kdybych to psala já. Také mě mrzí, že si nechce na dítě najít čas. Je s ním max půl hodiny denně. S tchanovci je stejné, ty si přijdou jednou za dva měsíce udělat fotky a jinak nezájem. Když si náhodou voláme a já jim říkám co nás prcek umí jen odvětí „to Pepíček od Janičky dělal už dřív a lépe“ (mysleno od jejich dcery).
Myslím si, že chuť užít si čas s dítětem je důležitá ale chlapům se prostě nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
3226
24.4.20 22:01

Ne, manzel se od malicka stara. O miminko samozrejme v rámci možností, spíš jen podej, napust vanicku atd. Ale co byla dcera větší, tak co přišel z práce tak se ji věnuje až než jde spát. V noci ho teda nechávám vyspat a vstávám já. Ale o víkendu kolikrát ráno vstane on a stará se abych se mohla dospat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2727
24.4.20 22:02

A k čemu ti budou názory ostatních, když ocividne tvůj chlap je s prominutím mamlas, kterého už těžko změníš. Tohle se neda nařídit, tohle proste musí ten chlap chtít.

Mám s mužem skoro dvouletého kluka a tráví spolu společný čas, jezdí s nim na kole… jsem teď těhotná s druhým, takže pomáhá víc než obvykle. Na léto si naplánovali i chlapskou dovolenou s dětmi na víkend.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1783
24.4.20 22:10

Tak jedna věc je, že jste si to takhle asi nastavili už od začátku, a po 3 letech prostě pohár preteka… Ono je důležité nezustat jen máma ale i osoba jako taková… Já taky nejsem zrovna typ co dává děti hlídat a má spoustu koníčku, ale na druhou stranu jsem se naučila si říct o cas pro sebe. Jinak jsem se už dětmi zajídala a byla často protivná zbytečně. Je to náročné být jen s dítětem nemít čas pro sebe a čím jsou větší tím je to lepší. Ale mě by spíš vadilo to že dcerka k otci nebude mít vztah jaký by si zasloužila. Ze nebude mít s tátou jen vzpomínky na ně dva. Ze nebude mít pocit že s ní táta tráví rád čas… Manžel si našel s dcerkou společného koníčka kolo… Už jezdíme jako rodina i s mladší, ale někdy si prostě o víkendu sednou a jedou na vyjížďku jen oni. Sblizuje je to. V uspavani a čtení pohádek dětem se taky střídame. Když jdu večer ven nemám absolutně problém jít třeba už v 6 s tím že holky manžel komplet obstará… Ale je fakt že jsem ho zapojovala už od miminek. Koupal, když holky měly špatnou noc či víc noci po sobě střídali jsme se ve vstávání, prebaloval, oblikal, krmil. Ne vždy dokonale ale učil se a naučil ke spokojenosti obou. Když jsem před 2 lety skončila v nemocnici malé byly 4 a druhé 4mesice(plne kojena) z hodiny na hodinu zastal plně mou roli, dokonce nedovolil aby mladší kdokoliv ji y krmil z lahve snažil se jí napodobit rituál kojení aby byla spokojena, stával k ní v noci výhradně jen on (i když u nás byla tchyně). Tehdy jsem si uvědomila jak je důležité že ví jak se o holky postarat. Když jsem po týdnu přijela domů, byl strašně rád a sám uznal že je super kdyz na to můžou být 2…a ještě mám zname… 2 děti, starala se vždy jen kamarádka, její muž absolutně ne. Vše bylo na ni i když na druhou stranu oba perfekcionistka když to nebylo jak to dělá ona bylo špatně. Po 4 letech jim na tomhle krachlo manželství. Neříkám že to u vás musí být stejně. Chápu manžel vydělává a vy se máte starat o díte, ALE! to je tak směšný argument k tomu aby vůbec nepomáhal, že by to pro mne argument nebyl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1687
24.4.20 22:12

U nás vyděláváme oba, přibližně stejně. Dětem se věnujeme také oba. V noci vstával jen někdy k prvnímu dítěti. Pak si koupil špunty do uší a pomoc se řvoucím dítětem přes noc se nekonala :D Co se týče péče o děti, jako třeba krmení, koupání, uspávání, atd., to zvládá naprosto skvěle a když je třeba, tak se toho ujme. Konfrontaci, že ty jsi doma s dcerou a on vydělává, jsme řešit nemuseli, nikdy jsem to takhle nechtěla. Byla jsem rozhodnutá, že jedno vlastní dítě mi stačí. Kdyby partner nepomáhal (jak on sám, nebo třeba i se zařizováním školek a hlídání) další dítě bych si určitě nepořizovala. Někteří chlapy k malým dětem nemají takový vztah, ale trochu by pomoct mohli. Co třeba nechat mu dcerku hlídat a věnovat se svému koníčku? Aby viděl, co vše péče o ni obnáší a snad si k ní našel lepší vztah…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24165
24.4.20 22:12

Ne, nemáme to tak. Čím se bude ohánět až budeš taky chodit do práce? Bude to stejný a ty budeš mít druhou šichtu doma :nevim: Dítě je přece i jeho :nevim: to není jen starání, ti je i výchova a projev lásky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1783
24.4.20 22:15

@pikola přesně tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5604
24.4.20 22:17

Normální to rozhodně není, teď je můj muž na homeoffice a tak se ráno (on je „skřivan“, já „sova“) postará o děti i psy abych se mohla aspoň do půl deváté vyspat. Máme dvě děti, 4 letého kluka a 21 měsíční holku a manžel je zcela běžně ukládá, dělá jim jídlo, čte pohádky a hraje si s nimi. Prostě když jsme oba doma tak se o děti stará ten, kdo má zrovna volné ruce. Já taky občas potřebuji vypnout a manžel kolikrát říká že si chodí od dětí odpočinout do práce (a to má náročnou práci, kde zodpovídá za několik stovek lidí). Teď jsou třeba veškeré procházky jenom na něm, protože jsem jsem alergická a s rouškou ujdu zhruba 200 metrů než se začnu dusit, už se těším až odkvetou stromy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13432
24.4.20 22:20
@Anonymní píše:

Debil, idiot…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1935
24.4.20 22:27

U nas je to tak, ze kdybych doma nebyla muj vsechno v klidu zastane. Malou jsme si prali oba, uz v porodnici jsem ho zapojila kdyz za nama prisel-prebalil malou, pochoval to byl podle me dulezitej krok k vytvoreni vztahu jakoze ty se budes starat taky :-D funguje normalne stejne jako ja. Jen ja to delam vic ptz sem na materske, ale nema problem se zapojit ani to nemusim rikat. Taky s ni chodi ven a hraje si s ni…mnohdy doma vymysli takove blbosti na ktere bych sama neprisla a mala se pak muze uchlamat :lol: no a ja pak taky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48801
24.4.20 22:30

Muz funguje uplne normalne, kdyz neni pracovne pryc. I miminka koupal. Jedine co mu neslo, tak je kojeni. Ale to mame stejne. Ted vali i domaci ukoly.
V okoli neznam zadneho chlapa (v normalnich a funkcnich rodinach), aby pouze zasel seminko a vic nezajem.
Pravidelne odjizdim do skoly. Neni prebornik v kuchyni, ale neco po chlapsku pripravi. Kdybych musela akutne do nemocnice, tak se nemusim bat. Jediny problem muze nastat, kdyz dela v zahranici.
Coz se nam i stalo, kdyz se mi necekane ozval zlucnik a musel ven. Neslo cekat. Nez tehdy dojel z Rumunska, tak prijela segra a muj otec k nam a pak je vystridal, az se vratil. Staral se o tri decka a maroda :oops:.
Mi by teda mrzel i pristup babicky. To je divna povaha, kdyz ji vnouce obtezuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2037
24.4.20 22:40

Take mam muze, co „nehlida“, ale je otcem svych deti, prirozene vse kolem nich obstara plnohodnotne- skolu, jidlo, zabavu. Travi cas s obema detmi a i s kazdym zvlast. A to jeste bez nejakeho pobizeni uklidi kuchyn, prijdu z prace a je vytreno, protoze prselo, tak s detmi mely zabavu. Nechapu tveho muze a vlastne ani to, ze vic neprskas, mela bych pocit menecennosti a ze nema dceru rad

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1728

Muj ex mel spoustu chyb, ale kdyz jsem jela do skoly na zkousky, tak se o 3mesicniho syna bez problemu sam postaral. Delala jsem statnice, kdyz mel maly 8M. Kdyz jsem byla doma, tak se teda uplne nepredrel a tak rikal neco o tom, ze on nas zivi :lol: :lol: :lol:
Současný mi hned na zacatku rekl, ze deti nechce a ze to bude v noci rvat a ze se fakt starat nebude a odstehuje se pryc. Odrikaneho chleba, nejvetsi krajic :lol: :lol: Mame deti 2 a v noci chodil varit UM snad z 90% on :lol: deti maji 2 a 1 a mnohokrat se mi stalo, ze me o vikendu chtel nechat odpocivat a jit s detma ven. Ja jsem s nima ale vzdy jit chtěla. A jeste chodim 2-3× tydne na 5 hodin na brigadu (od 10M nejmladsiho). Takze hlida, koupe a uklada, krome našich 2 deti, jeste meho 7leteho. Jinak nevaří nikdy, pradlo jen nahazi do koupelny a ono se pak objevi ciste a slozene na posteli, ale zajede na nakup.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68

U nás je to tak, že manžel se postará… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu