Pomáhají čaje na odbourávání stresu?

Anonymní
29.4.21 18:51

Pomáhají čaje na odbourávání stresu?

Ahojte všichni, doufám, že mě tu necháte, i když zůstanu v anonymitě. Jenže, nechci, aby tu poznal někdo můj nick. Potřebovala bych poradit a vaše zkušenosti. Přestala jsem kouřit, byla jsem celkem silný kuřák. Nekouřím 40 dní, začít znovu nechci ani náhodou. Problém je, že jsem ve stresových situací víc podrážděná stále. Nevím, jestli je to tím nekouřením, i když mě to neláká vůbec. Některým třeba pomáhá, říct si, jak řešili stres, když byli nekuřáci. To já bohužel nemohu. Kouřím od 13 let :oops: Takže se musím naučit ovládat, být v pohodě, řešit stresové situace až po třicítce. Začala jsem místo toho cvičit, hodně se hýbu, to mi pomáhá. Ale brzy se vracím do práce, pracuji jako prodavačka v zavedeném obchodě a je to hodně stresující práce. Dnes jsem si koupila nějaké čaje na odbourání stresu, chtěla bych vědět, zda pomáhají, za jak dlouho, popřípadě nějaký účinný přípravek. Nejsem nervózní a podrážděná poraďte, jen když mě něco vytočí, nebo nestíhám, mám hodně práce atd Předevčírem jsem se například pohádala s manželem a pak jsem byla úplně hotová, brečela jsem. Prosím vaše zkušenosti. Budu moc ráda

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
722
29.4.21 19:07

Caje nepomahaji, musis pracovat sama na sobe a svem seberozvoji, naucit se ovladat, pripadne chodit na psychoterapii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 19:13
@Sardelka píše:
Caje nepomahaji, musis pracovat sama na sobe a svem seberozvoji, naucit se ovladat, pripadne chodit na psychoterapii.

Děkuji, tak to jsi mě moc nepotěšila. Momentálně na tom nejsem moc finančně dobře, abych si platila psychoterapie. Nemáš nějaký tip na nějakou knihu, videa

• Citovat
  • Nahlásit
722
29.4.21 19:24
@Anonymní píše:
Děkuji, tak to jsi mě moc nepotěšila. Momentálně na tom nejsem moc finančně dobře, abych si platila psychoterapie. Nemáš nějaký tip na nějakou knihu, videa

To poradi spise @Ou ta je expertka pres literaturu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1365
29.4.21 19:49

A máš nějakou nikotinovou substituci? Žvejkačky, náplasti… zkrátka něco, co by ti v tom začátku pomohlo? Ten čaj není špatnej, může ve stresový situaci posloužit stejně dobře jako cigáro… ale nelze od něj čekat zázraky, že si uvaříš hrnek a všechno bude cajk. Ale držím palce,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
29.4.21 19:53

Co neco sladkyho? treba kvalitni cokoladu?
Jinak me na stres pomaha pit hodne vody nebo caje… pripadne mineralku apod. Proste ty stresovy hormony z tela vyplavit :) a mozna by bylo fajn i nejaky ten caj s trezalkou pokud nebres HA.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 19:56
@Pruhovaný_mýval píše:
A máš nějakou nikotinovou substituci? Žvejkačky, náplasti… zkrátka něco, co by ti v tom začátku pomohlo? Ten čaj není špatnej, může ve stresový situaci posloužit stejně dobře jako cigáro… ale nelze od něj čekat zázraky, že si uvaříš hrnek a všechno bude cajk. Ale držím palce,

Nemám, žvýkám klasické žvýkačky a jsem závislá na pohybu, procházkách, kde si vyčistím hlavu. Přestala jsem s pomocí defumoxan a již ho mám dávno dobraný. Je zkrátka těžké zjistit, jestli mám takovou povahu, nebo že mě ještě jedou absťáky a ve skutečnosti jsem klidná povaha. Jak jsem psala, kouřím od dětství. :,( Teď nechci říct, že jsem byla klidná, když jsem byla kuřák, to vůbec. Byla jsem také vystreslá, ale hodně moc závislá a uklidnila se pak tou cigeretou. Teď jsem v pohodě, klidná, dokud nepřijde stresová situace, něco mě nenaštve, přijde mi, že jsem více vztahovačná

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 20:00
@Leenvecka píše:
Co neco sladkyho? treba kvalitni cokoladu?
Jinak me na stres pomaha pit hodne vody nebo caje… pripadne mineralku apod. Proste ty stresovy hormony z tela vyplavit :) a mozna by bylo fajn i nejaky ten caj s trezalkou pokud nebres HA.

Takže ty bylinky by mohly zabrat? Já teď koukala na YouTube na nějaký krátký 6 minutový video na jogu proti stresu. To bych mohla vyzkoušet. Nemáte někdo zkušenosti? Já nemám peníze na psychoterapeuta, je to na mě drahé. Jsem už spoustu měsíců na OČR kvůli covidu. Tak budu ráda za bezne tipy

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16439
29.4.21 20:13

Pokud začneš cítit, že jsi napjatá, a namísto toho abys vybuchla si půjdeš uvařit čaj, tak ano, trošku to pomůže. Ale příčinu to neřeší.

Obecně potřebuješ najet na režim, kdy budeš mít dostatek pohybu (ten stres umí reálně rozpouštět), budeš pořádně spát a naučíš se řešit problémy konstruktivně, tak aby se ti co nejméně kupily.

Další věco co dost pomáhá jsou relaxační či meditační techniky, nejsnáze přístupná je tzv. všímavost/mindfullness.

pořiď sobě tuhle knihu, abys rozuměla základním principům jak sters funguje

https://www.kosmas.cz/…-a-v-zivote/

a třeba tady najdeš něco o té všímavosti http://praveted.info/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
29.4.21 20:22
@Anonymní píše:
Takže ty bylinky by mohly zabrat? Já teď koukala na YouTube na nějaký krátký 6 minutový video na jogu proti stresu. To bych mohla vyzkoušet. Nemáte někdo zkušenosti? Já nemám peníze na psychoterapeuta, je to na mě drahé. Jsem už spoustu měsíců na OČR kvůli covidu. Tak budu ráda za bezne tipy

muzes to zkusit, ta trezalka se vylozene rika, ze je u nas zenskych na stres… ale zkus par dni vic pit vodu / caj klidne ten byinkovy to je zadarmo a muze Te to hodit do uplne jinyho rezimu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36706
30.4.21 05:48

Nějaké omamné čaje by pomáhat mohly, ale to pak už máš lepší brát léky. Neomamné čaje by mohly pomáhat tím, že tě uklidní rituál jejích přípravy a konzumace. Prodávají se doplňky stravy na stres (Vitango, Neuraxbiotic Zen - tomu druhému bych věřila, to jsou probiotika, ale je pekelně drahý.
Nikotinové náplasti po měsíci nekouření asi nepotřebuješ. Spíš nové rituály. Co nahodit nějaký zdraví prospěšný, třeba nějaký malý tělocvik…vzpoměla jsem si na své předsevzetí, jdu cvičit :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1089
30.4.21 10:36
@Anonymní píše:
Ahojte všichni, doufám, že mě tu necháte, i když zůstanu v anonymitě. Jenže, nechci, aby tu poznal někdo můj nick. Potřebovala bych poradit a vaše zkušenosti. Přestala jsem kouřit, byla jsem celkem silný kuřák. Nekouřím 40 dní, začít znovu nechci ani náhodou. Problém je, že jsem ve stresových situací víc podrážděná stále. Nevím, jestli je to tím nekouřením, i když mě to neláká vůbec. Některým třeba pomáhá, říct si, jak řešili stres, když byli nekuřáci. To já bohužel nemohu. Kouřím od 13 let :oops: Takže se musím naučit ovládat, být v pohodě, řešit stresové situace až po třicítce. Začala jsem místo toho cvičit, hodně se hýbu, to mi pomáhá. Ale brzy se vracím do práce, pracuji jako prodavačka v zavedeném obchodě a je to hodně stresující práce. Dnes jsem si koupilanějaké čaje na odbourání stresu,chtěla bych vědět, zda pomáhají, za jak dlouho, popřípadě nějaký účinný přípravek. Nejsem nervózní a podrážděná poraďte, jen když mě něco vytočí, nebo nestíhám, mám hodně práce atd Předevčírem jsem se například pohádala s manželem a pak jsem byla úplně hotová, brečela jsem. Prosím vaše zkušenosti. Budu moc ráda

Chce to proštudovat, co ten čaj na odbourání stresu obsahuje. Aby to nebyl jen reklamní tah.
Jinak bylinky na uvolnění psychiky existují. Levandule, meduňka, heřmánek, mateřídouška, kozlík/ten dost smrdí/, dobromysl, možná trochu i šalvěj.
Pak prodávají v lékárně různé preparáty jako třeba Dormian/ten je spíš na usnutí/, Depress nebo Guajakuran.
Mě osobně na napjatou psychiku hodně zabírá vitamín D. Ale ten se musí brát denně třeba 14 dní v kuse. Ne jako, že teď se cítíš blbě tak si dáš déčko a dobrý…
Přeju hodně štěstí :srdce: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat