Pomáhají Vám muži doma?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lotty28
Nováček 4 příspěvky 30.10.18 18:16
Pomáhají Vám muži doma?

Zdravím,

chtěla jsem si udělat takový malý průzkum, abych zjistila, a mohla tím i případně argumentovat partnerovi, zda Vám Vaši muži pomáhají s chodem domácnosti, a s čím konkrétně?
Můj partner se zastává totiž přístupu, že muž má pracovat, chránit a zabezpečovat rodinu. Já říkám, že to takhle fungovalo v minulosti. Ale snažím se, aby mi doma také pomohl.
Nakoupí, vynese koš na odpadky (nebo zaúkoluje děti), občas pomůže s vařením, uklízením, když zavelím úklid, uklízíme všichni až na jeho syna, kterého nemůžu dokopat téměř k ničemu. Aorát umí sprostě nadávat a chodí se najíst. To jen bokem. Já zase třeba leštím skleněné stoly, peru prádlo, s partnerovou nevlastní dcerkou sundáváme vyprané prádlo ze sušáku. Luxuju a partnerova dcera se nabídla, že bude každou sobotu ob čtrnáct dní umývat podlahy v celém bytě.

Navíc jsem ten typ člověka, kterého stereotyp strašně nebaví. Takže u nás to dřív fungovalo tak, že když se chystala večeře, tak jsem musela umýt všechno nádobí v dřezu, abychom měli na co nachystat večeři. Pak jsem chystala večeři, například namazala rohlíky, uvařila míchaná vejce atp. přes týden prostě vždy něco jednoduhého, rychlého, nejsem ten typ člověka, co by byl večně u sporáku. To ne. No a hotovou večeři jsem všem přinesla na stůl téměř až pod nos. Po večeři jsem vše zase poumývala, a pak jsem v osm odcházela večer do práce. Jsem špatná, když řeknu, že nechci dělat vše? Oni přece taky jí. Večeři nedělám jenom pro sebe, tak jsem partnerovy děcka dokopala k tomu, že si po sobě umývají talířky, nebo je opláchnou a strčí do myčky. Před tím neexistovalo, že by kolem sebe děcka něco udělaly. A partnerovi to asi nevadilo. Ale mě to děsně štvalo.

Kolegyně v práci se mi kvůli tomuhle systému směje. Argumentuje, že mám domácnost, tak je chod domácnosti na mě jako ženě. Ale mě tohle rozdělování povinností děsně vadí, a přece když chlap a třeba děti žijí ve společné domácnosti, měli by si rozdělit úkoly tak nějak přiměře. Minule mi partner pomohl třeba donést alespoň koš s vypraným prádlem :D

Takže co si o tom myslíte vy? Jak to funguje u Vás? Máte to podobně či úplně jinak? A prosím zda byste uvedli i důvody proč. Děkuji a přeji hezký večer

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Uživatel je onlineHroznej puberťák
Závislačka 4872 příspěvků 30.10.18 18:18

Ne, žádný muž mi doma nepomáhá, všechno musím dělat sám.

terinka4444
Hvězda diskuse 67795 příspěvků 30.10.18 18:20

Jak by si asi představoval, že má chránit rodinu? Do práce snad chodí všichni, takže on do práce a ty do práce, a ty komplet celou domácnost i s jeho dětma a on jako chrání? To je super vtip. No tak jasně že, domácnost je společná, takže prostě každý dělá, co je potřeba. A manžel k tomu navíc tedy chrání :mrgreen: to je vtipný, asi před vzteklým sousedem.

yasmine5
Ukecaná baba ;) 1265 příspěvků 30.10.18 18:21

Ne, nepomáhá vůbec :D

terinka4444
Hvězda diskuse 67795 příspěvků 30.10.18 18:21
@Hroznej puberťák píše:
Ne, žádný muž mi doma nepomáhá, všechno musím dělat sám.

tak si nějakého najdi, ve dvou se to lépe táhne :mrgreen:

Kriss Tina
Kelišová 5411 příspěvků 30.10.18 18:22

Mě přítel pomáhá. Zvlášť teď co sem těhotná dělá prakticky všechno za mě ;) jinak jako samo od sebe ho napadne uvařit, nandat myčku, ale když chci něco víc jako třeba zapnout pračku, vynést koše, pověsit prádlo apod, tak si musím říct ale všechno udělá bez řečí. Pak aspoň máme večer spolu víc času si sednout, pustit film. Kdyby nepomahal budu všechno dělat do noci, budu mrzutá, unavená a už se mnou nebude ani kloudné slovo :nevim:

eliskaj
Kelišová 5522 příspěvků 30.10.18 18:23

Ne, nepomáhá. Stejne jako nepomaham ja jemu v jiných věcech - běhání kolem aut, zazimování a odzimovani bazénu, opravy na baraku,…

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1976 příspěvků 30.10.18 18:23

Mně by asi i pomáhal. Jenže já to po něm nechci, prostě to neudělá tak pořádně, jako já. Vařit neumí a já mu to nevyčítám, já taky neumím opravit zásuvku, přišroubovat a zapojit lustr nebo vyměnit žárovku v autě. Daleko důležitější je pro mě, že si vezme našeho ročního syna do kočáru a já si u toho úklidu pořádně psychicky odpočinu a on tráví čas se svým dítětem. Spíš než partner by měly pomáhat a uklízet po sobě děti,pokud jsou dostatečně staré.

nostress
Extra třída :D 13389 příspěvků 30.10.18 18:23
@Lotty28 píše:
Zdravím,

chtěla jsem si udělat takový malý průzkum, abych zjistila, a mohla tím i případně argumentovat partnerovi, zda Vám Vaši muži pomáhají s chodem domácnosti, a s čím konkrétně?
Můj partner se zastává totiž přístupu, že muž má pracovat, chránit a zabezpečovat rodinu. Já říkám, že to takhle fungovalo v minulosti. Ale snažím se, aby mi doma také pomohl.
Nakoupí, vynese koš na odpadky (nebo zaúkoluje děti), občas pomůže s vařením, uklízením, když zavelím úklid, uklízíme všichni až na jeho syna, kterého nemůžu dokopat téměř k ničemu. Aorát umí sprostě nadávat a chodí se najíst. To jen bokem. Já zase třeba leštím skleněné stoly, peru prádlo, s partnerovou nevlastní dcerkou sundáváme vyprané prádlo ze sušáku. Luxuju a partnerova dcera se nabídla, že bude každou sobotu ob čtrnáct dní umývat podlahy v celém bytě.

Navíc jsem ten typ člověka, kterého stereotyp strašně nebaví. Takže u nás to dřív fungovalo tak, že když se chystala večeře, tak jsem musela umýt všechno nádobí v dřezu, abychom měli na co nachystat večeři. Pak jsem chystala večeři, například namazala rohlíky, uvařila míchaná vejce atp. přes týden prostě vždy něco jednoduhého, rychlého, nejsem ten typ člověka, co by byl večně u sporáku. To ne. No a hotovou večeři jsem všem přinesla na stůl téměř až pod nos. Po večeři jsem vše zase poumývala, a pak jsem v osm odcházela večer do práce. Jsem špatná, když řeknu, že nechci dělat vše? Oni přece taky jí. Večeři nedělám jenom pro sebe, tak jsem partnerovy děcka dokopala k tomu, že si po sobě umývají talířky, nebo je opláchnou a strčí do myčky. Před tím neexistovalo, že by kolem sebe děcka něco udělaly. A partnerovi to asi nevadilo. Ale mě to děsně štvalo.

Kolegyně v práci se mi kvůli tomuhle systému směje. Argumentuje, že mám domácnost, tak je chod domácnosti na mě jako ženě. Ale mě tohle rozdělování povinností děsně vadí, a přece když chlap a třeba děti žijí ve společné domácnosti, měli by si rozdělit úkoly tak nějak přiměře. Minule mi partner pomohl třeba donést alespoň koš s vypraným prádlem :D

Takže co si o tom myslíte vy? Jak to funguje u Vás? Máte to podobně či úplně jinak? A prosím zda byste uvedli i důvody proč. Děkuji a přeji hezký večer

Manžel mi nepomáhá, ta domácnost je naše společná, takže ji taky společně udržujeme. Je samozřejmost, že se každý podílí, tak jak je potřeba.

bjetuschka
Závislačka 4659 příspěvků 30.10.18 18:24

Mně manžel teda pomáhá - někdy víc, někdy míň (má náročnou práci, takže dle jeho únavy a míry stresu), ale pomáhá. Rozhodně to není tak, že by jen seděl a já kolem něj lítala, takovýho chlapa bych ani nechtěla. Pokud i ty chodíš do práce, měli byste si to všechny nějak rozdělit.

Ppawlusha
Kecalka 150 příspěvků 30.10.18 18:25

@Lotty28 manžel pomáhá podle potřeby a podle toho, o co ho poprosím. Vyluxoval bys? Došel na nákup? Pověsil bys prosím prádlo? Někdy přijde a řekne sám, s čím by mohl pomoci nebo vezme syna ven, abych si mohla odfrknout. Kamarádka z práce má manžela, co chodí na nákupy jedině on a o víkendu vaří. Také manželův tatínek pomáhá doma tchýni. Takže to u nás není nic divného. Znám ovšem případy, kdy muž přijde z práce sedne ke gauči a má servis. To by pro mě nebylo :roll:

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 1 inzerát 30.10.18 18:27

Vynese koš, občas zapne pračku nebo myčku. Jinak se o vše v domácnosti starám já. Zase jsem ale v tomhle vztahu nikdy nesekala trávu, nečistila bazén, nemyla a netankovala si auto, nestarala se o topení, elekřinu. Takže u nás je to velmi nemoderně rozdělené na muž se stará o pohodlné žití, já o svého muže (případně dítě)

Tichošlápek
Extra třída :D 10438 příspěvků 30.10.18 18:27

Pomáhá - nakupuje (ale to ho strašně baví - plus pro mne), vytírá, občas vaří, to, ze po sobě uklidi nádobí nebo koupelnu je snad samozřejmost. Jinak násobí si po sobě do myčky dávají i ctyrletak a dvouletak. Taky zehlil pro miminka, když mi nebylo po porodech zrovna dobre. Kecy, ze domácnost je ženská starost odbyvam tím, ze pokud muz bude cele zabezpečovat rodinu a žena bude doma, tak samozrejme. Dokud chodi oba do práce, tak se taky oba starají o domácnost víceméně stejným dílem. U nás je zatím na mne vse kolem děti, domu, technických věci apod, ale jsemdoma s dětmi a ještě dlouho budu a manžel i přesto pomáhá. Ale taky se cukal, žil předtim u rodičů a měl full service :lol:

chaela
Ukecaná baba ;) 1274 příspěvků 2 inzeráty 30.10.18 18:31

Mně manžel nepomáhá, my to děláme spolu. Domácnost není moje, ale naše. Jasně, že víc dělám já, protože jsem doma s dětmi, tak poklizim průběžně, nenechávam vše na večer. Ale muž nemá problém vynést koš (to vlastně dělá téměř vždy on), obsloužit myčku, pračku, vysavač, uklidit hračky, utřít stůl… Jasně že někdy brbla, ale to já taky. Tak si postezujeme a jdeme to spolu udělat, každej něco. Stejne to funguje i se zazimovanim bazénu, vymenou pneumatik apod. Nemam problem se sekerou, vrtackou atd.

nozu
Extra třída :D 11666 příspěvků 30.10.18 18:32

tak manžel se zapojuje do chodu domácnosti dle potřeby. primárně řeší drobné opravy a výměny. Z těch klasicky „ženských“ věcí občas vyskládá myčku, vždy si po sobě odnáší špinavé nádobí, dle potřeby vynese koš či tříděný odpad. Na základní úklid domácnosti nám chodí paní, která i žehlí. Pračka a sušička jsou moje doména - nikdo doma neumí pořádně poskládat teplé prádlo ze sušičky, aby se pak nemuselo žehlit. Ale chystám se zaškolit dceru :-) Nákupy potravin si objednávám dovážkovou službou z tesca, takže tyto úkoly také odpadají. Nádobí myje myčka, v ruce jen choulostivé kousky. Vařím výhradně já, ale manžel umí surpvě objednávat jídlo na dovážku :-) :-) Když se tak zamyslím, tak většinu věcí si asi zajišťuji sama, ale maximálně si to ulehčuji a využívám všech možných zlepšováků. Pokud bych třeba musela uklízet (jako myšleno vytírat, luxovat, utírat prach, mýt koupelny), tak bychom si to podělili v rámci domácnosti s manželem a dětmi.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Premiéra Fantastických zvířat: Depp příjemně překvapil, zářil Law i autorka Rowlingová

Fanoušci Harry Pottera mají žně, do kin totiž zamířil druhý díl filmové série... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >