Pomáháli vám rodiče s výbavou pro dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 16:09
Pomahali vam rodice s vybavou pro dite

Rada bych si udelala predstavu, jak to chodi jinde. Jsem celkem zklamana z reakce moji mamky a premyslim, jestli je to tak ok vsude, nebo jsme vyjimka. A hlavne premyslim, ze bych to s ni asi i rada probrala. Zkracene–rodinu jsem zakladala jako celkem mlada, ve 22letech, synovi je ted 10mesicu. Moje rodice jsou rozvedeni, neziji s nimi od mych 17let a od 17let jsem od nich uz nedostavala zadne penize. Oba maji jine partnery, spokojeni, vztahy mame fajn. Tata podnika, mama ted v ind. duchodu. Maji se dobre.
Nic jsem od nich nechtela, protoze se hadali mezi sebou ohledne majetku-klasika a nejak nebyl prostor, nechtela jsem se s nima dohadovat i ja. Kdyz jsem studovala soukromou VS, tak dalkove, abych to zvladala i s praci a platila jsem si vse sama. Tak nejak jsem cekala, ze mi to vynahradi na detech :),protoze to pro me bylo vazne narocny. Prace, skola, bydleni s 0 vkladem od rodiny. Noo, kdyz jsem otehotnela, byli radi a ja tak nejak cekala, ze se treba zeptaji, s cim by nam udelali radost, nevim…kocarek, oblecky, cokoliv. Nic. Vubec nic. Po porodu ani darek pro malyho, pro me, pro nas. Bydlime daleko od sebe, tak jsem si rikala, ze to je tim. No ale..proc to tu pisu..pozvala jsem mamku k nam na par tydnu a zase jsem cekala, ze malymu koupi treba hracku nebo ho veme nekam do zoo. Nic. A me to taaaak mrziiii :,(! Mamka vi, ze se mame dobre, ze nic nepotrebujeme. Ale uz nevidi jakoby tu „drinu“,ktera s tim souvisi-oba s partnerem mame hodne narocne zamestnani, ja studuju jeste dalsi skolu atd. Bere to nejak tak, ze mam vsechno spadlo asi z hury do klina :roll:. Jak jste to meli vy s rodinou? S rodici? Nabidli se, ze neco vemou na starost oni? Nebo to brali taky tak, ze oni maji svuj zivot a neangazovali se? Nestarali se?
Chci si s ni promluvit a rict ji, co me mrzi a uzavrit to v sobe. Protoze kdyz je ted beru na vylet nebo nekam na vecu, mamka uz ani nedekuje a bere to jako samozrejmost. A ja se drzim, abych nezacala byt ironicka a neco nerekla :mrgreen:
Dekuji a omlouvam se zaprve za anonym a zadruhe za psani bez diakritiky-mobil

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 16:15

Ahojky… Já jsem zklamaná z našich taky. Mně je 30, máme našich první vnouče.. A kromě kolíbky za 1800 jsme od nich nedostali nic. Já mám brigádu při mateřské, takže taky vědí, že se máme tak nějak dobře, ale o to přece nejde.. Jde o to, že člověk by chtěl i maličkost, ne pro mě, ale pro malého. Nedostal od nich ani dudlík.. Co mě ale mrzí víc je to, že o něj celkově nemají moc zájem. Prostě to nejdou klasičtí prarodiče.. Bohužel.. Od manžela dědu s babičkou mít nebude a naši evidentně moc absenci prarodičů nevynahradí…

jenika1
Závislačka 3032 příspěvků 05.10.14 16:16

Tak invalidní dochodkyně si asi nemůže moc vyskakovat. Na druhou stranu potěší i malý dárek. Ale já bych s ní na toto téma nemluvila. Kdo chce dát, dá. Mě by to nevadilo za ní platit oběd, výlet, pokud je na štíru s penězi.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65021 příspěvků 05.10.14 16:18

Ne, nepomáhali nám rodiče s výbavou pro dítko, vše jsme si pořizovali sami. Ale tedy na vánoce či na narozeniny děti vždy od nich něco dostanou :-) A když náhodou jedeme někam na výlet, tak platí rodiče.

EDIT: Jo a ani nejsou nijak hlídací, jo, rádi vnoučátka vidí, když přijedem my k nim nebo oni k nám, ale potěšit se 2 hodiny a zase pryč. Nepřijde mi na tom nic špatného, ne každý musí být na větvi z malých dětí.

Příspěvek upraven 05.10.14 v 16:19

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 16:18

Ahoj, tak u nas uplny opak. Mimi prislo necekane, taky jeste studuju a pracuju a nasi, tvhyne, babicka- vsichni se angazuji tak, ze ja sama asi nic nekupivat ani nebudu muset. Mimi je jeste v brisku, ale oblecku uz ma do pul roku komplet od tchyne, moje mamina chce koupit kocar a tata zas zaridit pokojicek. Dalsi pribuzni kazdy neco- vsichni se ptali, co budeme potrebovat.

mejdylko
Extra třída :D 11341 příspěvků 05.10.14 16:20

Máma mi půjčila na výbavičku a já jí to pak celé z porodného splatila. Otec mi nedal nic. Já to neřeším. Daj daj, nedaj nedaj. Nemaj povinnost něco platit. Asi je maminka ráda, že vás má z krku, ještě pokud žije z invalidního důchodu… :nevim: Moje mamka mi taky na rovinu řekla, že teď se máme postarat sami a že si teď bude šetřit na svůj život, že už do nás narvala dost. A já jí chápu. O nás se už postarala, teď je to zas na nás :) ale jinak jako drobnosti pro vnuka koupí (zmrzku, sušenky, sváču) a dárky k narozeninám. Ale jinak si vše kupujeme sami.

Lenka512
Echt Kelišová 7559 příspěvků 05.10.14 16:21

Tak z výbavou nepomáhali - raději jsem si vše vybrala sama…ale „do kolébky“ pak něco dali (peníze v hotovosti) a nějakých pár kousků oblečení jsme dostali…

Třeba to příjde časekm :think:
Přeci jenom je to ještě „mimino“…naši si začli nejvíce užívat staršího zhruba od dvou let… :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 16:21

Já myslím že to je celkově o jejich přístupu ne o tom kolik mají nebo nemají peněz nebo kolik jich máte vy. U nás z obou stran musím říct, že se máme slušně, jsem teď rozvedená ale jsou na tom lidi i o dost hůř nestěžuji si. Ale od začátku se obě babičky zapojují jak staráním se o děti tak kupováním dárků, oblečků, protože taky rádi nakupují ty hezký věcičky. Moje mamka se vždy zeptá co konkrétně potřebuji a jakou velikost a pak něco nakoupí, popř. mi dá nějaké peníze, hračky se mnou konzultuje a nebo koupí něco k ní co se jí líbí. S tchýní je to trochu chladnější ale vesměs taky dětem občas něco sama od sebe koupí nebo přinese nějakou blbinku. S dárkama už je to teď po rozvodu jinak, vše si celá ex rodina nechávají u sebe, děti domů nedostávají nic. Ale to neřeším.

Genovesa
Extra třída :D 11272 příspěvků 05.10.14 16:23

Tak nám naši koupili kočárek (stál asi 10 000,–). Pomohli nám i předtím dost se stavbou domu a zaplatili půlku nákladů na svatební hostinu. Po narození první dcery jsem dostala zlatý řetízek, což nepovažuji za nutné. Po narození druhé nic a nezlobím se. Tchánům přispíváme spíš my, peníze na svatbu jim obstaral manžel. Pro mimino nám nic nekupovali (nechtěli jsme to po nich). Za první dítě jsem dostala fest nepraktické hodinky, za druhé nic. Podle mě je věc rodičů, jestli něco dát chtějí a jestli mohou. Jejich povinnost to není.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 16:27

Tak u nás jsou z vnoučat všichni totálně hotoví. Komplet výbavu pro dítě jsem teda dostala od kamarádky. Mamka nakupuje jídlo, pleny, dudlíky, deku do postýlky, druhou postýlku…no mohla bych tu psát do zítra. Ji to těší. Často jí říkám, ať to nedělá, ať si šetří. Ale řekla mi, že z toho má radost. Hlídání to samé. Kdykoli na několik dní. Je s ním ráda v pokojíčku, v noci ho chce nakrmit. Moje výdaje jsou tedy minimální.

Fjodorka
Extra třída :D 11327 příspěvků 05.10.14 16:27

Ne, nikdo z me rodiny mi dite nefinancoval. Moje mamka i babicka malou miluji, ale neprojevuji to financemi, nedostala jsem od nich nic, ani po porodu, nikdo nedal darek ani mne, ani male. U nas v rodine to tak proste chodi.
Otec do dnes nevi, ze ma vnucku, takze ten mi samozrejme take nic nedal :)

Tchyne take nic nedala, pro ni je to 5. vnouce, takze zadne terno.

Ja tu vzdycky jen cumim, jak tu zenske pisi, jak dostaly kocar a podobne, jak po porodu dostavaly darky od pribuznych a pratel, mne nikdo nic nedal. Mala dostala darky az k Vanocum (byl ji mesic) a to od dospelych deti meho muze :nevim:

Genovesa
Extra třída :D 11272 příspěvků 05.10.14 16:29

Jinak mě spíš mrzí, že naši o vnoučata nemají moc zájem. Když je nepřivedu, k nám nepřijedou (maj to kousek). A když je přivedu, nejlíp abych zas za 10 minut šla. Dárky nekupujou, prý by nevěděli co. Ale tak mají už svůj věk, no.

Terdul
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 16:31

Ja hlavne nechapu, proc se pocita s tim, ze by se davat melo. Nerikam, ze mi mamka a segra nenosi veci pro prcka, ktereho ted cekam, ale radeji bych, aby si setrily kacky pro sebe. Uznavam, ze to bylo i naopak, kdyz segra cekala. Nebo kdyz vidim vec, kterou muzu mamce koupit, tak ji ji to dnesu apod… Ale proc ocekavat automaticky darky?

Šarlota4
Extra třída :D 10620 příspěvků 05.10.14 16:33

Vsechno jsme porizovali sami dostala jsem jedny teplacky a jedny dupacky. Na druhou stranu nic od nich nechci, ptz mame mnohonasobne vic nez oni. Myslim, ze az bude prcek ma svete urcite na nej nebudou kaslat, ale jinak muj tata bere placeni v restauracich, nektere nakupy, projetou naftu od nas taky jako samozrejmost. Nikdy bych po nem nic nechtela, ale bere to jako ze je to preci jasny kdyz mame vseho dost

MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 05.10.14 16:35

A holky vy mate pocit, ze je to povinnost prarodicu neco vam kupovat? Od zacatku tehu jsme vedeli, ze na veci pro dite mame a ze si koupime, co bude potreba, pokud nekdo s prarodicu necim prispel, bylo to vitane a moc jsme dekovali, ale necekali jsme na dary jak vosy na bombon..:)

jina situace by byla, kdyby vnoucata od bratu a svagrovcu dostali a nase deti ne.. asi by me to mrzelo a ptala bych se sama sebe, co jsme udelali jinak?.. ale nemyslim, ze je to automatické..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováček s Gelemovou řádí v Egyptě, Patrasová vyhlíží jaro a trpí v Česku

Aprílové počasí s sebou sice může přinést příjemné jarní teploty, na velkou... číst dále >

5 důvodů, proč má Česko nakročeno k ekologické katastrofě

České luhy a háje procházejí těžkou zkouškou. Kůrovcová kalamita, zemědělské... číst dále >