Pomáhat miminkům v přetáčení, nebo ne?

Lo
6239
10.6.13 19:03

Pomáhat miminkům v přetáčení, nebo ne?

Ahoj holky, potřebuju poradit, možná trochu uklidnit..mám mimčo - 23.6. bude mít 4 měsíce ( takže má 3,5 ) a nejeví vůbec známky toho, že by se chtěl přetáčet..občas se snaží překulit na bok, ale tak 1× denně, jinak leží jako placka a jen hýbe hlavou sem a tam, zvedá nohy nahoru..
V pátek jsme byli na kontrole na kyčlích a maminka tam měla stejně starou holčičku a ta se točila na bok krásně, chvíli nebyla v klidu, náš tam jen ležel a koukal, klídek, pohoda :mrgreen:
Určitě mi řeknete, že má ještě čas, ale zajímalo by mě spíše, jestli jste svým dětem nějak pomáhali, nebo to nechali opravdu jen na nich, aby si na to přišli sami???
Děkuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11341
10.6.13 19:06

Ne… každé dítě má své tempo a musí si na to přijít samo. Nepomáhám s ničim a i padat nechávám. Moje dítě už teda chodí podle nábytku, tak to myslim, ne že bych ho pouštěla z náručí :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
10.6.13 19:07

Ja jsem mu nejak aktivne nepomahala, pak mu doktorka jednou zkusila pomoc kolinkem pres druhou nohu, od te chvile jakoby pochopil, ze neco takove jde provest a zacal se krasne tocit sam ;)
je to na tobe, casem na to prijdou i sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50730
10.6.13 19:09

Já jsem to u malé dělala tak, že když ježela na zádech a chtěla na břicho, tak jsem ji přetočila tím „správným způsobem“ - jak by to měla dělat. Jakože stejně bych ji nějak přetočila, tak proč ne takto, že jo :mrgreen: Pochopila to celkem brzo. malému jsem nepomáhala a přetáčel se o dost později - zas on je povahově jiný, takový že se nikam nežene (na rozdíl od ségry), tak těžko říct, jestli to mělo zásadní vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3831
10.6.13 19:11

Já bych se neplašila, máš ještě malý mimčo, já řeším stejnej problém, jen tomu našemu prckovi bude 18.6. sedm měsíců. Nepřetáčí se, leží jako placka. Začali jsme s Vojtovkou minulý týden, ale zaznamenávám změny, od víkendu se snaží na bok, začal pořádně sahat po hračkách, najednou je prostě aktivista. Jen nevím, jestli najednou pochopil, že jdou dělat i jiný věci, než se jen placatit, nebo čím to je..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2429
10.6.13 19:12

Já jsem taky malé chtěla dát čas ať na to přijde sama, ale přijde mi, že kdybych jí neukázala jak na to, dodnes by ležela jako placka..takže když se mě doktorka ptala jestli už se malá otáčí tak jsem znervozněla, s malou jsem otáčení pár dnů trénovala a celkem rychle pochopila a začala se otáčet sama..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
10.6.13 19:12

No to my máme doma abych pravdu řekla takového lenocha. :lol: 15.6. mu bude 7 měsíců a ještě ani sám nesedí jediný co dělá tak je to když ho dám do postýlky tak se přetočí na bok a spinká. Ale na bříško se mi sám nikdy nepřetočil. Bavila sem se o tom s Dr a ta mi řekla že ho do toho nemáme nák nutit až prý bude chtít sám tak to udělá. Taky sem si říkala že je to divný skoro 7měs. a pořád nic. Snad se to brzo naučí :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lo
6239
10.6.13 19:13

@dandysek tak malej po hračkách sahá a dnes si i kroužky od harček rval do pusy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3831
10.6.13 19:15

@oldriska91 ahoj, jsem ráda, že v tom nejsem sama, teda ne, že bych něco takovýho přála, to ne, ale už jsem si říkala, co mám doma za lenoru a nebo jestli není „pomalejší“. Tak ať se otáčení co nejdřív zadaří :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15672
10.6.13 19:16

@Lo Já měla dva lenochy, takže nevím, jestli jsem ta pravá na radu :), ale holkám jsem pomáhala jen motivací, popř. pak když už to bylo skoro ono, tak jsem lehce pomohla za kyčel. Třeba u starší dcery jsme měli ten „problém“, že se jí na bříšku nelíbilo, takže na bříško se přetáčet nechtěla. Mladší se zas nelíbilo na zádech, takže přetočit se z bříška na záda jsem ji poprvé viděla asi v roce :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3831
10.6.13 19:16

@Lo jo, hračky do pusy a nějaký to sahání bylo u nás i dřív, ale nějak bez zájmu a sem tam, dneska jsem měla dítko v sedačce a kousek na dím visela kytka, normálně se mi v sedačce otáčel na bok a po kytce se natahoval. Dřím byl takovej laxní :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
10.6.13 19:18
@Lo píše:
Ahoj holky, potřebuju poradit, možná trochu uklidnit..mám mimčo - 23.6. bude mít 4 měsíce ( takže má 3,5 ) a nejeví vůbec známky toho, že by se chtěl přetáčet..občas se snaží překulit na bok, ale tak 1× denně, jinak leží jako placka a jen hýbe hlavou sem a tam, zvedá nohy nahoru..
V pátek jsme byli na kontrole na kyčlích a maminka tam měla stejně starou holčičku a ta se točila na bok krásně, chvíli nebyla v klidu, náš tam jen ležel a koukal, klídek, pohoda :mrgreen:
Určitě mi řeknete, že má ještě čas, ale zajímalo by mě spíše, jestli jste svým dětem nějak pomáhali, nebo to nechali opravdu jen na nich, aby si na to přišli sami???
Děkuju.

prvomatky nikdy nedocení klídek a pohodu :lol:
Pokud dítě jevilo dobrou náladu, položila jsem ho na břicho. Prvnímu atřetímu jsem tím většinou náladu zaručeně zkazila. Pokládám dítě na pevnou, ale měkkou podložku, dostatečně velkou, aby mělo dítě kam se případně otáčet, mám ktomu účelu velkou ohrádku s tlustým pevným molitanem. Všechny se naučili otáčet, někdo dřív, někdo později… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
10.6.13 19:21

@dandysek akorád sem to chtěla napsat když sem si přetla váš příspěvek že aspoň nejsme jediný :-) snad se jim to brzo podaří. ten náš jediný co umí tak si sám při jídle držet lahvičku to umí už od 5měs. ale víc nic. :-) Ale my s přítelem si říkáme aspoň si malého víc užijeme když je ještě takhle malý a ne moc aktivní :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3831
10.6.13 19:24

@oldriska91 říkáme si doma to samý, že to aspoň bude delší dobu to „miminko“, než začne lézt a utíkat nám :D
Lahvičku si naše dítko nedrží ani omylem, zbytečná námaha. Zábava posledních dní je sundávat si ponožky, to je strašná psina. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10638
10.6.13 19:24

@Lo Opravdu bych miminko nechala, ať si na to přijde samo. My měli problém s pasením koníčků, syn nechtěl být na bříšku ani za nic. Dala jsem mu čas a ze dne na den přišel zlom a začal pást jako o život. Potom se začal přetáčet na bok, pak na bříško, později z bříška na záda, teď už krásně leze… Chci tím říct, že jsem se taky hrozně bála, jestli není něco špatně, ale teď vidím, že si se vším poradí sám :hug:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat