Reklama

Pomalé přibírání, MM nebo UM?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hanulka9
Nováček 5 příspěvků 16.12.17 11:02
Pomale přibírání, MM nebo UM

Hezky den, potýkáme se s problémem svoji dcery, která bude mít příští tyden v neděli dva měsíce. Narodila se s malou porodní váhou 2330 a z nemocnice při propuštění měla 2230, pak za 14 dní měla 2500 a bylo všechno ok a kojila jsem. Pak z ničeho nic stala dva tydny na váze 2470 kojila ji skoro hodinu, měla tady dvě laktační poradkyně, kdy zkusily ruzné polohy a nic nezabralo, malá se neuměla pořádně přisát, nase praktická lékařka nás poslala na bulovku, kde jsme pět dní byly hospitalizované a přikládály po každém krmení prso a nechytla se, mléko odsávám krmíme odstříkaným mlékem a na noc dáváme příkrm UM. I přesto má malé přírůstky tedy 150g za tyden(oba rodiče jsme mensí postavy a drobnější). V tydnu se mě ozvala i mudr. z bulovky a ověřovala váhu a 150 g za tyden se jí zdá málo a máme přijít na převážení, jako kdyby to nestačilo převážení u naší Mudr. praktické. Zdá se mě, že máme přijít na převážení na Bulovku, aby dělali další vyšetření proč tak málo přibírá, ale na její váhu tedy 3086 mě to přijde dostačující (dle mého názoru).Máme doma zapůjčenou váhu tak jí vážím ráno a to po UM má 3086g a pak cely den dávam MM a klesne jí to na 3050. Prosím o radu jak mám přistupovat k tomuto problému?

Reklama

Reakce:

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1913 příspěvků 16.12.17 11:50

No, těžko říct, kde je zakopany pes. Ale znám holčičku, co prvniho půl roku pribirala pouze 70 g tydne. Jinak to bylo pohodové mimco, bez jakéhokoli problému. Doktorka to v podstatě moc neřešila, důležité bylo, ze nabirala konstantne, i kdyz pomalu.

Lekninka91
Extra třída :D 10273 příspěvků 16.12.17 11:57

Nám pediatr zas říkal, že stačí, když přibírá 20 gramů za den, takže 150 týdně bych řekla, že je akorát.. Jinak teda když syn začal podle doktora teda přibírat míň, tak mi radil kojit na jedno kojení z obou prsů a to je tak všechno :think:

Hanulka9
Nováček 5 příspěvků 16.12.17 11:57

Jen na bulovce to řeší, že je to pomalé přibírání a furt běháme po doktorech. Jsem z toho jen vystresovaná. Jinak dcera je spokojené miminko, spinká, nepláče, bez jakého taky problému. Všechna vyšetření dopadla dobře. Už si nevíme rady, ale běhání po doktorech nikomu z nás nepřidá.

Lekninka91
Extra třída :D 10273 příspěvků 16.12.17 12:37

@Hanulka9 a co na to váš pediatr?

Jírovka
Kecalka 356 příspěvků 21 inzerátů 16.12.17 12:58

@Hanulka9 ahoj. Já si tedy myslím, že vás zbytečně stresuji! 150g za týden je na spodní hranici normy, ale je to v pořádku! Miminko má pribirat 150-300g týdne. Takže přibrala krásně!!! :) A pokud si ty i muž drobnější, tak prostě nebudete mít doma obrika :mrgreen: Píšeš, že je spokojene miminko, vyšetření má v pořádku. Nenechte se stresovat.

Nám syn také špatně pribiral, PH 3200g, z porodnice 2940g. A do 6m jsem tedy jen kojila. Pribiral kolem 150g týdně sotva. V roce měl 8kg :mrgreen:, a to jedl 2 misky prikrmu :) ráno, k obedu i k večeři :) A je zdravý, drobnější. Dnes mu je 6.
Dcera PH 3700g, v roce 10kg, teď na 3l bez pár deka 15kg a 100cm- učebnicové dítě :)

Takže přeji hodně klidu, všechno je na dobré cestě, tak se tím doma nestresujte a užijte si krásné Vánoce! :mavam:

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 16.12.17 13:12

Dcera také přibírala max. 150 g za týden, někdy i méně. Naše doktorka k tomu nikdy nic neříkala. Je to spodní hranice, ale tak někdo na ní musí být :). Pokud je miminko spokojené, tak já osobně bych prostě kojila na požádání a víc bych neřešila.
Chápu dobře, že si jí ty dva měsíce normálně kojila a ted nechce, takže odtříkáváš?

Hanulka9
Nováček 5 příspěvků 16.12.17 13:16

Pediatr nás rovnou, když nepřibírala po tydnu poslal na bulovku. A v týdnu nás mudr. z bulovky telefonicky kontaktovala a vyptávala se na váhu a pak si to asi zjištovala u naší praktické doktorky, že má 150g za týden a pozvala si nás na převážení do nemocnice k primáři. Jen mě před vánoci stresují.

Hanulka9
Nováček 5 příspěvků 16.12.17 13:19

Ne kojila jsem ji tři tydny, pak se sekla a nechtěla se přisát měla tu i laktační poradkyně a vůbec se jím nepodařilo nám pomoc s kojením ani v nemocnici, kde byli laktační poradkyně také a nic, tak od nemocnice odstříkávám a dávám přes lahvičku, přikládám k prsu, ale vůbec nechce se přisát.

anahry
Kecalka 356 příspěvků 1 inzerát 16.12.17 13:31

Tak ona možná ta lahvička bude problém. Když to jde z lahve, tak proč by měla pracně tahat z prsa… Hele, tady záleží hlavně na tom, aby byla holčička i ty spojená. Jestli skončí na UM (což k tomu spěje), tak nebude jediná. Jestli chceš zachránit kojení, tak jí nedávej pít z lahve, ale např. přes stříkačku. Jsou děti, kterým střídání prso-lahev nedělá problém. A pak děti, které vždy upřednostní jedno před druhým. Jestli nechceš na Bulovku, tak jím prostě slušně řekni, že malá sice přibírá málo, ale přibírá a že je jinak spokojené miminko, tak stačí, aby byla sledována pediatrem. Pokud se ti bude zdát něco v nepořádku, určitě se na ně obrátíš. Je to tvoje dítě, ty jsi za něj zodpovědná a ty rozhoduješ.

Jírovka
Kecalka 356 příspěvků 21 inzerátů 16.12.17 13:34

@Hanulka9 takže přesně víš, kolik ti z lahvicky vypije. To je ideální. Přes den dáváš MM po 2-3h? A v noci budis nebo nechavas spinkat po UM? Neublinkava moc? A kadi vícekrát denně?

Já bych ji vážila doma jednou za 2-3 dny, protože vážení x krát denně maminky zbytečně stresuje. Vím, o čem mluvím- jak jsem už psala shora, že syn nám také špatně pribiral. Takže z porodnice jsme první jeli koupit váhu a odsavacku…

A těch 150g je krásných!!! Bulovku nechápu. Vždyť vás hlídá pediatr. Chápu, kdyby ubírala…

A tobě doporučuji kvalitní stravu, hovězí vývar, aby bylo MM poctivé.

Jírovka
Kecalka 356 příspěvků 21 inzerátů 16.12.17 13:35

@anahry :potlesk: :potlesk: :potlesk:

Perfektně napsáno!

Hanulka9
Nováček 5 příspěvků 16.12.17 13:47

Dam kolem 12 UM a pak se budí kolem třetí až čtvrté hodiny sama. Děkuji Vám za podporu a komentáře. Jinak přes stříkačku to taky jen zkoušeli dávat asi tři tydny a přitom při přikládat a nechytala se tak zvolili lahvičku, nevím jestli udělali dobře, ale zkoušíme všechno.

gabona1
Stálice 87 příspěvků 24.12.17 13:33

Určite sa poraď s detskou lekárkou, ale ak dieťa dobre papá, malo by aj priberať. Určite z umelého mliečka sa priberá lepšie, ale tiež sa musí dieťatko vedieť napapať.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >