Pomalé vaření žáby

Anonymní
23.1.20 10:22

Pomalé vaření žáby

Dobry den damy,
Jsem v situaci kdy uz si moc nevim rady a proto se obracim i na Vas. S manželem jsme celkem dlouho, v zacatcich jeho podnikani jsem mu pujcila vetsi obnos, s tim ze az to nebude pro firmu likvidacni, ze mi je posle na ucet. Od te doby a uz je to par let se o penize pravidelne pripominam, vzdycky mi to odkyve a nic se nedeje. Nedavno jsem se o penize opet pripomela, nebot v rodine kamaradky nastala situace kdy ona potřebovala na cas odejit od manzela a hodne jsme o tom diskutovali a manzel jako ze to chape a ty penize mi posle. Nicmene za nejakou dobu prisel s tim ze mi nic posilat nebude a ze naopak nebudeme spolu sepisovat smlouvu ohledne jeho nove firmy, ze ktere me neustale chce vyvazat a ja mu akorat stale pripominam at navstivi pravnika cimz se pry nemusim bat v pripade rozvodu o penize. V posledni dobe se dost hadame, dve male deti daji manzelstvi zabrat a ja vim ze diky me zavislosti na nem po financni strance me ma v hrsti. Pry zacinam byt rozezrana (chtela jsem nove matrace do manzelske postele, ty stare mame uz deset let, sla jsem koupit nove polstare atd). Jako jo, rada holkam dopreju a musim se dost krotit, jenze me jeho reci ze on musi vydelavat abych ja mohla utracet zacinaji stvat. Deckam kupuju vsechno z rodicaku, zaroven mi na ucet posila nejake penize a byvaly doma na domacnost. Tak ty uz doma nejsou. Protoze moc utracim. A na poslani mu to musim treba tyden pripominat aby poslal. Proste mam pocit (a je to i realita) ze mu dela dobre ze po nem stale zebram o penize. On je takovy ze se rad dobre naji, ma rad dovolene, ale na sebe si nic nekupuje, protoze chodi stale v pracovnim a staci mu to. A ja si obcas koupim neco na sebe, protoze 2 tehotenstvi za sebou mi dost mava s postavou a chci aby mi to sluselo kdyz uz trcim s deckama doma a pro nej je to nesnesitelne. Asi jsme dost v tomhle nekompatibilni:(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23.1.20 10:26

A já fakt myslela, že se bude vařit žába :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1007
23.1.20 10:26

Týjo, takový název diskuse, jsem musela aspoň juknout wocogo :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
832
23.1.20 10:28

A má ty peníze vůbec? Aby ti je mohl vrátit? Jestli Jo, tak by měl, pokud jste se takto domluvili. Ale jakým způsobem je z něj dostat, to netuším :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2007
23.1.20 10:31

Tak jestli si mu půjčila peníze jen tak na dobrý slovo tak s tím asi nic moc neudelas a jelikož jste manželé tak to asi byli spolecne peníze i když si je vydělala ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12516
23.1.20 10:35

Ono se nedá soudit. Nevíme jaké máte finance, kolik máte příjem, kolik utratíš za sebe, děti a domácnost. Ono z toho totiž může vypadnout buď to, že opravdu utrácíš hodně a manžel se jen brání, aby vám taky zůstalo něco do rezervy, nebo to, že chlap je škrt a má potřebu tě ovládat. Ale kde je pravda, to víte jen vy dva. Tento dotaz se bohužel dá zařadit mezi ty účelově formulované, aby ti tady dal každý za pravdu… Co se týká půjčených peněz, tak normální je postupovat oficiální cestou, žádat o vrácení písemně a poté soudní žaloba, ale to se holt v manželství dělá blbě. Budete si muset spolu sednout a vaše společné finance probrat a navrhnout, jak to budete dělat do budoucna…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2790
23.1.20 10:36

Zkus si s ním o tom promluvit, protože mě z toho vyplývá to, že peníze máš, ale utrácíš, tak ti je třeba nechce poslat, protože se boji, že je v cuku letu utratíš, třeba v tom fakt není nic víc. Ale chce to komunikovat a zeptat se proč. Třeba má pocit, ze neumíš hospodařit a tak máš prostě jen tolik, abys vyšla na měsíc a zbytečně neutrácela.. nevím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11364
23.1.20 10:41

Obávám se, že pokud se nenaučíte o penězích domlouvat věcně (včetně toho že on se nebude neustále vymlouvat a přehazovat vinu na tebe), tak se z toho stane hodně velký balvan který vaše manželství velmi snadno zničí.

A podle všeho teda nejste v situaci, kdy můžete půjčit prachy kámošce. Na to zapomeń a fakt se nediv, že by na ní chtěl vyhodit peníze, které jsou potřeba jinde.

Kýžená situace je, že že budete mít oba jasný a pravdivý přehled o příjmech a výdělcích a budete si vést domácí účetnictví, abyste nerozhazovali prachy za blbosti.

A nebudete okolo peněz mít naskádané hory pocitů a emocí, ale bude to věcná záležitost. Což je hodně těžké.

Více než vřele doporučuju najmout si na to mediátora, který zároveň je právník a tuší jak vypořádat tu tvou investici do firmy a jestli dobře rozumím, tak i zakládní nové firmy v rámci SJM.
http://www.amcr.cz/mediatori/

Druhá, ve své podstatě jednodušší, ale spíše k rozvodu směřující cesta je najít si svého právníka, který nebude hledat cestu jak se domluvit, ale bude chránit tvoje zájmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2946
23.1.20 11:07

@Ou presne jak pises.

Jsou to JENOM penize. Je to presne mnozstvi, jasne spocitatelne a definovane. Kdyz od nich odprostite emoce atd. v klidu si sednete, date to vsechno na papir a zamyslite se, tak vam z toho vyjde neco, co jinak ani jeden z vas s horkou hlavou nevymysli. Muze z toho vyjit jak to, ze manzel dela rezervu a nechce si do toho nechat sahat a proto se bejci a odsekava a taky to, ze vy zbytecne rozhazujete moc penez a ani o tom nevite, jelikoz to nepocitate.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 12:41

@Cenarius nebo to může být přesně obráceně, v podnikání se mu nedaří, ale nechce to hned dát znát a proto škrtí (a kope kolem sebe, jakože musí manželku mírnit v rozhazování…).
Jinak chtít mě manžel (notabene pokud si mu do začátku hodně pomohla) vyvázat, tak bych byla hoooodně opatrná - čula bych v tom podraz. Ať už nějaký nekalý praktiky, nebo postupné vyvádění peněz mimo rodinu (aby z toho nakonec nebyla jeho příprava na rozvod…i tací jsou). A to už by mě štvalo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
23.1.20 14:15

V tomto směru je to sobec… promluv si s nim… jen jsem myslela ze v manzelstvi jsou peníze dohromady a ne že si každý hrabe sam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama