Pomalejší tempo a přehnaná pečlivost v práci

Anonymní
24.2.21 22:36

Pomalejší tempo a přehnaná pečlivost

Potřebovala bych poradit. Mám problémy v práci kvůli pomalejšímu tempu, vlastně tak nějak celý život jsem ve všem trochu zpomalená a hlavně musím vždy vše pečlivě kontrolovat, někdy je to dost přehnaný, ale nějak nevím, co s tím dělat. Jsem teď ve zkušební době a asi bych se ani nedivila, kdyby mě za tohle vyhodili a vzali si tam někoho rychlejšího. Snažím se vždycky všem vyhovět a všechno udělat, ale nevím, co mám udělat pro to, abych byla rychlejší, fakt se snažím, ale trápí mě to..
Už to moc psychicky nezvládám, mám kvůli tomu hodně stresu a nedokážu se uklidnit, pořád jen myslím na to, že se musím víc snažit a stihnout toho co nejvíc..
Dá se s tímhle vůbec něco dělat? :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12761
24.2.21 22:41

Pokud sama citis, ze je to kvuli prehnane kontrole, tak to zavani sklonem ke kompulzivne-obsedantni poruse, nebo minimalne o problemech se sebevedomim. Stalo by za to vyzkouset psychologa/terapeuta apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6665
24.2.21 22:57

Nebo změnit práci a jít dělat něco, kde tyhle vlastnosti vyžadují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2066
24.2.21 22:58

Jak se rika dvakrat mer, jednou rez. Co si najit praci, kde je dulezita spis peclivost nez rychlost? Pockala bych, treba to bude dobre i tady v tomto zamestnani. Treba si jen neverite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
572
25.2.21 00:55

Uvidíš, třeba si to jen namlouváš a ve skutečnosti pracuješ tak, jak se v tvém zaměstnání očekává. A nikdo tě vyhazovat nebude. Může jít o problém se sebevědomím, jak se tu už psalo, nebo o sklon k psychické poruše a možná by stálo za to problém zkonzultovat s odborníky. Ale taky nemusí jít o žádný problém tohoto typu a prostě jen máš pomalejší tempo. Každý člověk totiž má nastavené nějaké životní tempo, jakousi „životní rychlost“, která je mu daná a se kterou nějak moc pracovat nedá. Respektive můžeš se snažit ji na sílu změnit, ale to vede jen k neustálé nespokojenosti a stresu a člověk si tím vlastně ničí zdraví. Určitě ve své okolí znáš někoho, kdo to má přesně naopak - to jsou takové ty „tryskomyši“, lidi, kteří potřebují pořád jet, jsou nesmírně akční, pořád někde poletují, všechno okolo nich doslova lítá a nesnesli by dělat něco pomalu, natož někde klidně sedět a desetkrát si po sobě něco pečlivě kontrolovat. Ty to máš evidentně naopak, potřebuješ k práci svůj klid a pracovat svým pomalejším tempem, mít dost času na pečlivou kontrolu a nebýt ve stresu, že kvůli tomu nestíháš. Možná by nejjednodušším řešením bylo najít si práci, kde tento přístup a pracovní rytmus není na škodu. Z dlouhodobého hlediska totiž nikdy není dobré popírat soustavně svou přirozenost. Co se pořádně zamyslet nad tím, jaký druh práce by ti z tohoto hlediska vyhovoval a pak se poohlédnout po jiné práci? Klidně i v úplně jiném oboru, než děláš teď. Třeba by ti to pomohlo a mohla bys někde fungovat naprosto spokojeně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34476
25.2.21 08:52

No, vim, o cem mluvis, mame to v rodine a s vekem se to zhorsuje. Musis vedome zrychlit, tak trenuj. Proste ten ukol udelej co nejsoustredeneji a nejrychleji a potom se muzes chvilku zaseknout na kontrole.

Ja kdyz uklizim jen tak, tak se s tim strasne matlam, kdezto kdyz ma za hodinu prijit navsteva, tak je vypiglovano hned ;) drzim palce :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat