Reklama

Pomalu, ale jistě - konec kojení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Deneriss
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 18.02.17 23:04
Pomalu, ale jistě konec kojení?

Zdravím dámy,
Mám holčičku téměř tříměsíční. Po prvním měsíci jsem musela začít prikrmovat um jelikož ji mm nestačilo. Nejdříve jen jednou dvakrát denně, vždy jsem nakojila a pokud měla málo dala um. Nyní už um dávám po každém kojení. A k jádru věci, už tak týden mi prso téměř odmítá, pije podle mě jen chvíli a to přední mléko na žízeň pak začne knourat a odtahovat se znovu prisaje a zas odtahne. V noci pije pěkně v polospanku. Je to konec už definitivní konec kojení, nebo to mohu nějak zvrátit? Děkuji za rady.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

kreto
Kecalka 183 příspěvků 18.02.17 23:07

Přikrmuješ lahvičkou? a z jákého důvodu jí nestačilo mm? Kolem 3 měsíců se tohle stává.

kolek
Stálice 54 příspěvků 18.02.17 23:08

Syn to měl podobně, ale nakonec se tak více méně kojil cca do 8 měsíců. Hlavně musíš kojit v noci, protože jinak přijdeš o mlíko, to co nevypije odstříkávej a dávej jí to lžičkou místo UM. I UM dávej lžičkou, jak se naučí pít z dudlíku, tak už nebude chtít pít z prsu. Tam totiž musí hodně sát a lahve jí to teče samo. Držím palce.

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 18.02.17 23:08

To máš jednoduché, z prsa se musí snažit, z flašky jí to teče skoro samo. Není hloupá a jde cestou menšího odporu jako každý člověk. :nevim:
Takže pokud trváš na UM tak to konec kojení je. A nebo to UM vysadíš, budeš přikládat a s velkou pravděpodobností budeš normálně kojit.
Kombinovat UM/MM nikdy nedělá dobrotu.

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 18.02.17 23:13

V tom tretim mesici to mimca delaji. Jak jsi poznala, ze ji nestacilo mm? Pokud chces kojit, vysadila bych um a porad prikladala. Jestli ti vyhovuje um, tak neni co resit ;)

Deneriss
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 18.02.17 23:16

@Aletheia je mi jasné no, že se holka nemusím tolik snažit byť je to ta nejmenší savička. Ale ještě tak dva týdny zpět cca s tím takový problém neměla. Nevím jak teď vysadit um když nechce mm. Bude řvát hlady.. Myslela jsem si, že to nějak budem pytlilovat dohromady a půjde to alespoň trochu. Teď je to tak 70:30 pro um. No budu zkoušet více přikládat, jako nejsem posedlá kojit až do „puberty“ vždy jsem si říkala budu kojit tak tři mesice a čau, ale teď bych si to ráda udržela, třeba 50:50… Ale asi chci moc :)

Deneriss
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 18.02.17 23:18

@Zorbas vyhovuje mi um, ale ráda bych i trochu kojila no vůz můj komentář výše.. :) zkusím víc přikládat a uvidíme jak to půjde dál.

vejilka
Závislačka 4353 příspěvků 18.02.17 23:30

@Deneriss kamarádce tohle kombinované UM a MM vydrželo do roka. Přes noc a ráno kojila, prokladala UM. Záleží na tobě co ti vyhovuje :nevim: Pokud chceš jen kojit tak flašku bych nedávala vůbec a snažila se mít prcka pořád u prsa

Deneriss
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 18.02.17 23:33

@kacenka8 nechci právě jen kojit. Líbilo by se mi tak půl na půl. Ale malé už se to asi nezamlouvá a vypadá, že už chce jen lahvičku.. Budu zkoušet ještě přikládat s uvidíme, alespoň Trochu vždy z prsa vypije.

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 18.02.17 23:40

@Deneriss kdyz to je tezky, no. Ta kombinace proste driv nebo pozdeji ztroskota na tom, ze dite vi, ze z lahve to tece a nemusi se snazit. Dyztak nahradit treba jen vecerni „porci“ um a pres den hodne prikladat. A nebo odsavat a davat ji to z lahve…
Ale v tom tretim mesici je proste rustovy spurt a krize v kojeni, dite casto nespolupracuje. U prvni dcery jsem o tom nic nevedela a vzdala to. U dalsich dvou deti jsme to prekonali a kojila jsem do 11mes a ted kojim stale 8mes… ale ja jsem mela jasno, ze um mi nevyhovuje a chci kojit.

Jogrr
Závislačka 4200 příspěvků 18.02.17 23:46

@Deneriss krmit lahvickou od Medely, kde kdyz nesaje jako z prsu, tak nic netece, jsi nezkousela? Ja tak krmim syna, dnes mu jsou tri tydny a saci reflex neztratil.

vejilka
Závislačka 4353 příspěvků 18.02.17 23:46
@Deneriss píše:
@kacenka8 nechci právě jen kojit. Líbilo by se mi tak půl na půl. Ale malé už se to asi nezamlouvá a vypadá, že už chce jen lahvičku.. Budu zkoušet ještě přikládat s uvidíme, alespoň Trochu vždy z prsa vypije.

Držím palce at se to povede. Nemusí se to povést vždy. Ona si to nemohla vynachválit hlavně do období prikrmovani. Já kojila jen 3 měsíce :( syn měl žloutenku a pořád u prsa spal a já to vzdala a po ubirani na váze dala flašku a pak jsem i to prso přestala dávat. Teď si říkám až bude druhé nechci to hned vzdát přeci jen to kojení mi dlouho chybělo a dlouho jsem si to vyčítala

Aiya
Povídálka 28 příspěvků 18.02.17 23:51

Zní to jako růstový spurt nebo bojkot. Vydržte, za pár dní to přejde.

Mám 10měs. mimčo a už od porodnice jsem dokrmovala UM, ale i tak dodnes kojím. Držím palce!

Fjodorka
Extra třída :D 11204 příspěvků 18.02.17 23:53

Řešení je vyhodit láhev a normálně kojit.

MachyXS
Kecalka 112 příspěvků 19.02.17 00:23

Určo zkus tu lahev od Medely - Calm se to jmenuje. Mám 4-m holku a máme to podobně. Pár týdnů jsem přikládala co 2 hodky i obě prsa a laktace se víc rozjela a v kombinaci s lahví Calm je velká šance udržet MM+UM. Kamarádka s calmou udržela MM s UM od 1m, teď jim je 5m.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama