Poměrně velká dávka vitamínu C v těhotenství

1475
7.2.16 18:25

Poměrné velká dávka vitamínu C v těhotenství

Ahojte holky,

omlouvám se za možná hloupý dotazm ale nevím, kde se jinde zeptat. Jsem teď ve 12tt s dvojčaty a od začátku těhotenství jím 1000 mg vit. C/denně. Nejprve mi to doporučila sestra na gynekologii na špinění, co jsem měla. Pak manžel přitáhl hnusnou chřipku, tak jsem pokračovala a teď byl hooodně nemocný kolega v práci (nechápu, proč v takovém stavu vůbec lezl do práce..).

Myslíte, že jsem mohla mimčům ublížit? Chci snížit dávku na 500 mg/den (někde jsem našla, že je to dopor. den. dávka). Ale bojímm se ho úplně vysadit kvůli tomu špinění, co bylo. :,( :zed:

Ptala sem se gynekologa, ale ten jen mávl rukou a neodpověděl (nemám moc dobrého doktora, ale teď je na změnu už pozdě..).

Prosím poraďte a uklidněte mě :hug:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5283
7.2.16 18:32

Podle mě to moc hrotíš ;) A změnit doktora klidně můžeš, proč by mělo být pozdě? Nebyla bych u někoho, kdo mi nevyhovuje. Naposled jsem měnila doktora asi ve 32.tt (i když z jiného důvodu) a žádný problém to nebyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
7.2.16 18:46

Přebytek vitamínu C vyloučíš z těla močí…

• Citovat
  • Upravit
JayLee
7.2.16 18:47
@kyticka86 píše:
Ahojte holky,

omlouvám se za možná hloupý dotazm ale nevím, kde se jinde zeptat. Jsem teď ve 12tt s dvojčaty a od začátku těhotenství jím 1000 mg vit. C/denně. Nejprve mi to doporučila sestra na gynekologii na špinění, co jsem měla. Pak manžel přitáhl hnusnou chřipku, tak jsem pokračovala a teď byl hooodně nemocný kolega v práci (nechápu, proč v takovém stavu vůbec lezl do práce..).

Myslíte, že jsem mohla mimčům ublížit? Chci snížit dávku na 500 mg/den (někde jsem našla, že je to dopor. den. dávka). Ale bojímm se ho úplně vysadit kvůli tomu špinění, co bylo. :,( :zed:

Ptala sem se gynekologa, ale ten jen mávl rukou a neodpověděl (nemám moc dobrého doktora, ale teď je na změnu už pozdě..).

Prosím poraďte a uklidněte mě :hug:.

slysim poprvé ze se dava cecko proti spineni :nevim: ja mela obe dve tehu rizikovy i jsem lezela se spinenim a krvacenim v nemocnici a cecko jsem smela jen hoodne mimimalne takze ja bych ho osobne nebrala v takovym mnozstvi :roll:

• Citovat
  • Upravit
8071
7.2.16 18:51

Snad by to ublížit nemělo. Co tělo nevyužije, to vykadíš. Spíš je třeba dát si pozor na nadměrné dávky vitaminu A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6345
7.2.16 18:52

Vitaminem C se nepředávkuješ a miminům taky neublíží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17292
7.2.16 18:55

@JayLee na spinenie sa uplne bezne predpisuje ascorutin, co je vit C a vit. rutin. spevnuje a stahuje cievy. predpisuje sa v pripade, ze je spinenie sposobene oslabenymi cievami

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12501
7.2.16 19:29

Já někde četla, že přebytek vit. C v těhotenství může způsobovat poporodní problémy u miminka.
http://www.ceskyprojektzdravi.cz/…kojen%ED.htm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6345
7.2.16 19:52
@majki.r píše:
Já někde četla, že přebytek vit. C v těhotenství může způsobovat poporodní problémy u miminka.
http://www.ceskyprojektzdravi.cz/…kojen%ED.htm

maximální doporučená denní dávka v těhotenství je 1800mg, má ještě rezervu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
7.2.16 19:56

Céčkem se nepředávkuješ.. A proč je jako pozdě na změnu lékaře?;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1475
7.2.16 19:57

Holky díky za uklidnění :hug: Od zítřka najíždím na červené papriky. Jedna paprika denně :)

Pokud se vrátí špinění, promluvím si s doktorem..

Jen by mě zajímalo @Fíková, kde jsi prosím přesně našla tuto max. dávku? :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1475
7.2.16 19:59

@Lejaa Nevím, jestli mě někdo ve 12tt bude chtít :oops: Jsem z Prahy, ale už tohoto gynekologa bylo docela těžké najít :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6345
7.2.16 20:00
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
7.2.16 20:00

@kyticka86 Tady máš například z Mayo Clinic http://www.mayoclinic.org/…hrb-20060322

• Citovat
  • Upravit
1475
7.2.16 20:05

@Ellusa Díky, na anglických webech mě nanapadlo hledat :oops: :zed: Přitom anglicky umím velmi dobře :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama