Pomluva od šéfa po návratu z mateřské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.19 16:36
Pomluva od šéfa po návratu z mateřské

Ahoj, opět anonymně, pardon. Po návratu z mateřské (6 m), šéf odsouhlasil dočasně snížený úvazek a vše se zdálo ok. Pak mne ale informoval, že si někdo stěžoval (nejmenoval), že moje práce na projektu během mateřské (na všem jsme byli ústně domluveni) byla odvedená chybně a na základě toho mě na tomto projektu přeřazuje na nižší pozici (nikoliv finančně, ale podepíše se pod to někdo jiný a mně to bude chybět pro kariérní postup).. prokazatelně se ale jedná o pomluvu, mám na to důkazy. Jenže..pokud s tím vyrukuji proti šéfovi, už si tam nikdy neškrtnu..pokud s tím nevyrukuji, bude dál jednat se všemi jak s póvlem..co se mu jak hodí a vždy slibuje, avšak nikdy neplní..Co teď :think:? (potřebuji to asi probrat z hlediska možností :nevim: )

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67414 příspěvků 22.07.19 16:40

No, jestli mu spis nedoslo, ze behem materske nesmis delat tu samou praci, ze ktere materskou cerpas, tak tam potrebuje ofiko nekoho jineho…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.19 16:44

@j.a.n.i1 Nene, dělala jsem to zadarmo ;)..abych z toho měla právě splněno pro umožnění toho kariérního postupu.

Uživatel je onlinelucenka
Hvězda diskuse 37442 příspěvků 22.07.19 16:51

A máš to zapotřebí pod takovým člověkem dál dělat? Co mu říct, že když si tedy myslí, že ti to tak nejde, tak okamžitě odcházíš na RD?

Ou
Echt Kelišová 8547 příspěvků 22.07.19 16:55

Omylem posláno dvakrát

Příspěvek upraven 22.07.19 v 16:56

Ou
Echt Kelišová 8547 příspěvků 22.07.19 16:55

Jdi na RD a případně si prostě hledej lepší práci.

sediza
Závislačka 2716 příspěvků 22.07.19 16:57

Já bych mu to slušně, bez arogance a výčitek apod. negativnich emocí, vysvětlila. Dala bych si s nim schůzku, aby na to byl čas. Podle jeho reakce bych se pak chovala dál. Nesnesla bych nespravedlivé jednání.

Ou
Echt Kelišová 8547 příspěvků 22.07.19 17:01
@sediza píše:
Já bych mu to slušně, bez arogance a výčitek apod. negativnich emocí, vysvětlila. Dala bych si s nim schůzku, aby na to byl čas. Podle jeho reakce bych se pak chovala dál. Nesnesla bych nespravedlivé jednání.

Ale to není tak, že moudrý car chybně rozhodl, protože mu zlí rádcové našeptali - prostě jí to povýšení dát nechce, naopak ji ještě zhoršil pozici. Běžná korporátní intrika, kterou zakladatelka odnesla.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.19 17:04

Odchod na RD je samozřejmě rozumná varianta, akorátže mám extrémně hodné dítě, které mi dává dost volného času a prací se udržuji v pohodě. Mám to místo malování, šití, psaní knih, vaření, apod. jiných aktivit, které jiné ženy baví :oops: Krom toho samozřejmě je příjemné, že něco přivydělám, ikdyž to zcela nezbytné není. Jsem teď v takovém počátečním šoku a zvažuji, jak se zachovám. Mám popravdě sto chutí na něj podat trestné oznámení za pomluvu :zed: ale tím bych si cestu zavřela úplně, no…ani nevím, jak takové věci chodí.

Ou
Echt Kelišová 8547 příspěvků 22.07.19 17:10
@Anonymní píše:
Odchod na RD je samozřejmě rozumná varianta, akorátže mám extrémně hodné dítě, které mi dává dost volného času a prací se udržuji v pohodě. Mám to místo malování, šití, psaní knih, vaření, apod. jiných aktivit, které jiné ženy baví :oops: Krom toho samozřejmě je příjemné, že něco přivydělám, ikdyž to zcela nezbytné není. Jsem teď v takovém počátečním šoku a zvažuji, jak se zachovám. Mám popravdě sto chutí na něj podat trestné oznámení za pomluvu :zed: ale tím bych si cestu zavřela úplně, no…ani nevím, jak takové věci chodí.

Trestné oznámení je v tomhle případě fakt nesmyslné. Není to ani na civilní žalobu.

To že odejdeš v době, kdy prostě nejsou lidi a přijdou o zaučeného, schopného člověka co jim je ochotná makat zadarmo na mateřské je vcelku dostatečná pomsta. A budeš mít dostatek prostoru si najít jiné místo. S tím že bych tedy odcházela co nejdřív, bez sebemenší námahy něco předávat či dokončovat - ať si trhnou nohou.

Nikdo neříká, že na ni musíš zůstat, respektive finančně nejvýhodnější je na ní zůstat dělat na externo někde jinde, dokud se nenajde taková nabídka, že prostě budeš chtít nastoupit na plno.

Ou
Echt Kelišová 8547 příspěvků 22.07.19 17:11

Další varianta je v mezičase si zvýšit vzdělání/kvalifikaci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.19 17:12

@sediza Popravdě jsem se o to pokusila…zpočátku mne obvinil z něčeho, co jsem ihned argumenty vyvrátila, tak později výpověď změnil na něco podobného, ale trochu jiného (že se na to informoval, jak to bylo tedy…odeslal mi to emailem)…znovu jsem se co nejvíce slušně jsem dokázala snažila o objasnění situace a řekla, že tu věc dojdu vyřešit, napravit…
ale vlastně to dopadlo tak (mými slovy), že ho ve skutečnosti vůbec nezajímá, co je či není pravda, on je šéf, rozhodl a já se mám přizpůsobit :think:. Takže z jeho strany opravdu dost nepřátelský přístup, i když milejch řečí okolo toho má plnou pusu…Také právě nemohu snést pomyšlení, že pošpinil mé jméno…ale jinak než drsnou metodou to neprokážu a pokud půjdu proti němu, zavřu si cestu v celé instituci…je to dost vysoko postavený člověk…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.19 17:19

@Ou To je škoda, že to nejde…to by si zasloužil, protože docela tejrá lidi pod sebou…nejedná se jen o mě…jen toto je taková viditelnější prasárna :andel:

No odchodem nejvíce poškodím kolegy a také kontakty, se kterými spolupracuji…jemu je to tak nějak všechno jedno, má už své jisté a o moc mu už nejde…no a zvýšení kvalifikace můžu právě dosáhnout jen tam, proto jsem makala i během mateřské klidně zadarmo, abych se dostala na vyšší level. Anebo začít jinde úplně od začátku.

Ono to má dost pro a proti no. Právě proto se to dost těžko rozhoduje. :nevim:

Ou
Echt Kelišová 8547 příspěvků 22.07.19 17:29
@Anonymní píše:
@Ou To je škoda, že to nejde…to by si zasloužil, protože docela tejrá lidi pod sebou…nejedná se jen o mě…jen toto je taková viditelnější prasárna :andel:

No odchodem nejvíce poškodím kolegy a také kontakty, se kterými spolupracuji…jemu je to tak nějak všechno jedno, má už své jisté a o moc mu už nejde…no a zvýšení kvalifikace můžu právě dosáhnout jen tam, proto jsem makala i během mateřské klidně zadarmo, abych se dostala na vyšší level. Anebo začít jinde úplně od začátku.

Ono to má dost pro a proti no. Právě proto se to dost těžko rozhoduje. :nevim:

Přesně takhle vysvětlují týrané manželky proč zůstavají v patologickém vztahu. A to není ani tak bonmot, jako upozornění, že pracuješ pro psychopata a necháváš se od něj zneužívat. A čím déle tam zůstaneš, tím méně sebejistotu a ochoty odejít budeš mít.

Odejdi na rodičák, věnuj se alespoň měsíc skutečně jen sobě a své rodině a nech si odstup, aby si zjistila, že tohle fakt dělat nechceš a opravdu to není dobré řešení, natož nejlepší.

Verun83
Extra třída :D 10364 příspěvků 22.07.19 17:34
@Anonymní píše:

Ono to má dost pro a proti no. Právě proto se to dost těžko rozhoduje. :nevim:

Radsi bych zacala nekde jinde od zacatku, nez di nechat kalet na hlavu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama