Jak zvítězit nad rybízem?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
330
29.4.09 22:12

Pomoc - Jak zvítězit nad rybízem?

Ahoj holky, potřebuju radu.

Máme hodně rybízu a milujeme marmelády z něj…ale už loni to bylo horší, jak na galejích, když se měl odšťavnit na takovém tom mlýnku na ovoce na ruční pohon (odšťavňuje perfektně, ale ještě by byl potřeba k tomu Schwarzenegger, aby to utočil).

Nemáte doma některá z vás tento stroj v elektrickém podání?
Chtěla bych si ho nechat nadělit k narozeninám, jenže nevím jakou značku a stejně na většině se kterými jsem se setkala je uvedeno, že se v něm ten rybíz stejně mlýt nemá…

Moc prosím poraďte…
Díky Jana

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
354
29.4.09 22:20

My (tedy dědeček :wink: ) meleme ručně, ale zadala jsem do Googlu a mimo jiné vyjel tenhle odkaz http://www.odstavnovace.cz/…iewtopic.php?t=22
Snad nejsem úplně mimo, ale zkus na to kouknout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
30.4.09 00:24

Ten OSCAR stojí 11 000! A ten druhý skoro pět 8O To se radši budu trápit dál s ručním mlýnkem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
30.4.09 06:58

Já po špatných zkušenostech s mlýnkem rybíz rozvařím, rozmixuju teplý v kastrolu a přepasíruju. Je to asi o trochu víc práce, ale máme domácí marmeládu rádi, tak to jednou za rok přežiju :wink: . J*

• Citovat
  • Nahlásit
261
30.4.09 07:34

Já taky rybíz rozvařím a promixuju. Vždyť ty kousky v tom jsou moc dobrý.Ani to nepasíruju. Je to brzo hotový.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2857
30.4.09 07:35

ahoj

do obyč. odštavnovače na ovoce to dát nemůžeš - to je tam přímo psáno, takže taky meleme ručním mlýnkem - tedy my ne ale babička - a taky jsme na nic jinýho nepřišly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5594
30.4.09 10:25

Taky povarim a rozmixuju tycakem - kousky v marmelade zboznujeme. Par sklenicek pasiruju pres sito, z toho je bezjaderny takrka rosol, ktery se pouziva pouze na slepovani lineckeho na Vanoce - tam me zrnka vadi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23505
30.4.09 10:26

U nás funguje jen mletí na strojku na maso, na robota to moc nefunguje a do odšťavňovače bych to nedala. Ale jde hlavně o to, jestli snesete ty pecky a větší kousky nebo je účelem jen rosol.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
30.4.09 18:27

No, když vezmu, že u šátku se tvrdí, jak je to na všechno prospěšné…tak když srovnám klokanku RC a šátek, tak musím říct, že jsem ze začátku používala raději klokanku, protože do klokanky jsem ho mohla dát i na výšku, aniž by se „viklal“ měli jsme tam dětskou vložku a vyztuž na zádech + „kapuci“ na hlavičku. Byl tam naprosto v pohodě, dokonce jsem takhle došla na rehabilitace (máme slabé bříško, kvůli třmenům) a rehabka neměla sebemenší problém (a to mě obvykle upozorňuje , že ho držím, pokládám nebo oblíkám blbě a že to mám dělat jinak).

Takže ti neřeknu co a jak přesně je, ale svým laidským rozumem a pozorováním bych řekla, že s kvalitní klokankou není problém. Snad holky poradí víc.

Jo jediné negativní reakce na klokanky jsem ve svem okolí zažila jen u takových těch „přírodních matek“ pro které pomalu neexistuje ani kočár…
Tím nechci říct, že každý kdo odsuzuje klokanky, by musel být radikální šátkař :-). Protože teď už též používám jen šátek…ale u příštího dítěte budu zas ze začátku klokánkovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
4.5.09 14:20

Tak my s rybízem a jinýma plodinama taky už delší dobu bojujeme a už od loňska se pídím po různých pomocnících. Na netu jsem prolezla snad všechno, ale zjistila jsem, že (podle mého) nejlepší na všechno ovoce i zeleninu je šněkový odšťanovač. Samostatný je drahý jak …, tak se teď rozhodujeme mezi robotem Kenwood Titanium Major a First Aidem. Oba mají šnekáč v přídavným příslušenství a nejsou to plasťáci…
Ale jinak pořád vaříme tak, jak tady anonymní. Rozvařit a přecedit :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23505
4.5.09 14:22

Přesně tak, rozvařit a přecedit je asi nejvýhodnější. Pokud neplánuješ marmelády na kšeft :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat