Pomoc! Končící RD - zánik pobočky a výpověď

Anonymní
25.6.15 23:21

Pomoc!Koncici RD,zanik pobocky,vypoved...jak to bude?

Moc prosim o radu… 16.7. budou synovi 3 roky, takze bych se 17.7. mela vratit zpet do prace. Ale muj ZAME zrusil u nas ve meste pobocku, takze se nemam kam vratit…
Jiz v breznu jsem jim psala, jak to tedy bude, vyplnovala jsem nejaky jejich dotaznik, ale uz 3mesice se mi nikdo neozval (domnivam se, ze jsem timto splnila svou povinnost oznamit ZAME, ze nastupuji po RD do prace).
Myslela jsem, ze se mi zamestnavatel ozve 2mesice dopredu a da mi vypoved, tak aby tam probehla ta dvoumesicni lhuta, ale do konce RD zbyvaji tri tydny a porad nic… Zamestnavatel nema povinnost mi oznamit vypoved dopredu, pokud jsem na RD? Muze me vyhodit prakticky ze dne na den? A co kdyz se neozve do data, kdy bych mela nastoupit do prace, to budu jako doma za penize jako bych byla v praci?? Me by to totiz pomohlo, byt byt takto „zamestnana“ jediny den…mela bych tim padem narok na tu 65% podporu (jinak bych dostala jen tech 15% )…Omlouvam se za anonym, ale je to mezinarodni firma a clovek nikdy nevi…ja bych ted rada hrala mrtveho brouka (povinnost oznamit ze budu chtit po rd do prace jsem tusim splnila uz breznu),kvuli te podpore…takze se nemuzu zeptat na personalnim v praci :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

26.6.15 06:35

Výpověď na RD ti dát nemůže. Buď pro tebe mají místo, nebo dostaneš výpověď z organizačních důvodů- pak máš nárok na dvouměsíční výpovědní lhůtu (2 platy) a tříměsíční odstupné (možná máte v kolektivce vyšší). A ano, výši podpory by ovlivnilo, kdyby ses alespoň na 1 den do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3169
26.6.15 07:21

Anonymní a ta pobočka ještě existuje? Já bych jim napsala, že 17.7. nastupuji po RD do práce a taky bych tam 17.7. ráno přišla. Že se neozvali, to je jejich problém. Zřejmě Ti dají výpověd, ty 2 a něco měsíce tam budeš pracovat a pak máš nárok na odstupné, nebo třeba práci nemají a zaplatí Ti i ty dva měsíce výpovědní lhůty s tím, že nebudeš nikam chodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.6.15 08:00

Misto pro me nemaji a nejblizsi dalsi pobocka je 80km daleko a ani by mi to nenabidli (ac jsem v tom vyplnenem dotazniku uvedla, ze bych byla pripadne ochotna nastoupit na jinou pozici).
Jde mi hlavne o to, jestli tam je tadvoumesicni vypovedni lhuta stoprocentne, nebo je tam nejaka klicka a po RD me muzou vyhodit ze dne na den i bez ni…
Jinak 17.7 mam v planu normalne nastoupit, jen budova je uz rok a pul prazdna (tak bych si aspon udelala fotku :-) )

• Nahlásit
  • Citovat
5272
26.6.15 08:18

Ahoj, můžou ti nabídnout výpověd z organizačních důvodů bez toho, že bys nastoupila. Mě zrušili místo (pobočku ne) měsíc před návratem z RD a ani mě nenechali nastoupit. Ale komunikovali sami. Dostala jsem odstupné a pak jsem hned šla na pracák a dostala podporu 15%. Taky velká firma, nebudu jmenovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8335
26.6.15 08:32

Jak bylo psáno, dokud jsi na RD, tak ti výpověď dát nesmí, to mohou až po skončení RD. potom ti buď dají klasickou výpověď a běží ti dvouměsíční výpovědní lhůta + nárok na odstupné, nebo si spolu můžete domluvit ukončení pracovního poměru dohodou - potom je pro tebe důležité, aby v dohodě bylo uvedeno, že je to kvůli zrušení pracovního místa, aby ti i tak náleželo odstupné. pak by tam výpovědní doba nebyla. místo se můžet domluvit na navýšení odstupného o tu dobu, co bys normálně byla doma na překážkách práce.

nebo se můžete domluvit, že nastoupíš jinam.

nicméně klíčové je, co máš napsáno v pracovní smlouvě. pokud by tam nebylo uvedeno, že pracuješ přímo na téhle pobočce, tak tě mohou dát na jinou (pokud bude pracovní smlouvě odpovídat) a ptát se tě nemusí, jenom ti musí dát vědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama