Pomocnice na rodičovské dovolené

Anonymní
9.12.19 11:38

Pomocnice na rodicovske dovolene

Ahoj, rada bych se zeptala, jestli mate nektera pomocnici a na co, jak casto a za kolik. Mame s manzelem jedno dite (pul roku), manzel vydelava dost penez, ale splacime i hypoteku, samozrejme cim vic usetrime tim lepe. Mnohdy pracuje i do vecera doma. Ja bych chtela zacit dalkove studovat - od rijna a mam strach, jestli to budu stihat. Nekdy manzel vezme malou ven a ja zehlim, uklizim, rikam si, ze bych tak mohla byt vic s nimi. Chvilky ve trech jsou u nas momentalne dost vzacne. Financne si na par hodin v mesici nekoho urcite dovolit muzeme. Manzel mi to sam nabizel. Ale jednak nevim, kde nekoho najit, aby ten clovek byl duveryhodny a taky, co si domluvit (1 tydne velky uklid nebo 1 tydne vyzehlit?). A jeste se chci zeptat, vy co mate na RD pomocnici, resite to nejak? Nevim, jestli si nebudu pripadat neschopne. Nechtela bych treba, aby o tom, ze mame pomocnici tchyne s tchanem vedeli, je to divne?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22563
9.12.19 11:48

Prvně bych přehodnotila, jestli je nutný takový úklid, to žehlení a to vše okolo. Já nikdy neměla potřebu hlídání se třema dětma a společný čas jsme si našli. Studovat bych teda nezvládla - ale obecně nejsem studijní typ…
Pak asi záleží na kraji - tady u nás bych někoho takového asi horkotěžko hledala. I když nevím, tu potřebu jsem neměla. Za mě je to zbytečnost, ale toto mi nenáleží soudit, každý to máme jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3099
9.12.19 11:51

Odkud jsi zakladatelko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.12.19 11:54

Klidně si nějakou pomoc zaplať. A nebo prostě uklizej, zehli nebo vař, když jste s dcerou samy doma a když je doma i manžel, tak si užívejte společný čas :nevim: Upřímně, já taky o tom, že si na úklid někoho zaplatím, občas přemýšlím (většinou, když je přede mnou větší úklid i s mytim oken :lol:), ale pak to vždycky shodim ze stolu, protože ty 2-3 hodiny týdně, co to zabere, se ztratí, když to dělám průběžně 8) A fakt mi hodně pomohlo, začít všechno dělat normálně během dne i s malou, to ti ušetří hodně času. Teď máš i výhodu, že ti ještě nepomáhá a máš to raz dva :lol:
Edit: ještě k tomu studiu - spíš než na úklid bych pak tedy spíš zvažovala někoho, kdo by hlídal dítě, abys měla čas na školu.

Příspěvek upraven 09.12.19 v 11:55

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
9.12.19 11:54

Mám paní na úklid a žehlení, cca 4 h týdně. Začla jsem, když jsem měla rizikové těhotenství a batole, manžel neuklidí a po mámě a tchýni bych to nechtěla, já jsem nesměla. Zvykla jsem si a nechala si uklízet i pak :-). Teď chodím do práce a to je skoro nutnost u nás, bych uklízela o víkendu a to si chceme užít jinak. Sehnat někoho je těžké. Je to ale pak super, taková pohoda, ten čas věnujes něčemu smysluplnějšímu. Tchýně se na to tvářila, ale to neřeším. A říkám jí to, to by mě nebavilo, něco tajit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.12.19 11:55

Já nad tím též uvažuji, zatím jsem ve fázi, že nevím, jestli si chci pustit domů cizího člověka :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.12.19 11:56

Pokud na to máš a manžel souhlasí, jdi do toho. Paní na úklid je můj sen :mrgreen:, uklízím fakt nerada. Ale naše fin. situace mi to uplně nedovoluje. Jinak mám třeba kamarádku - těď už má tedy děti 2 - ale i s jedním ji domů paní na úklid 1× týdně chodila. Není to o neschonosti si uplidit sám, ale o tom, že člověk pak prostě může ten čas strávit plnohodnotněji.
Jinak u nás (středočeský kraj) co vím tak za úklid berou cca 150,–/hod

• Nahlásit
  • Citovat
9.12.19 11:58

@Pipi 00 já si říkám, že až se vrátím do práce, tak už to asi taky zrealizuju, protože ten čas už fakt nebude :mrgreen: kde jsi sháněla? Já si právě říkám, že bych asi sehnala tady v okolí dost známých, co by stálo o přivýdělek, ale nevím, jestli to není blbost a nehledat raději někoho cizího :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
9.12.19 12:01
@Jitul.kaaa9 píše:
@Pipi 00 já si říkám, že až se vrátím do práce, tak už to asi taky zrealizuju, protože ten čas už fakt nebude :mrgreen: kde jsi sháněla? Já si právě říkám, že bych asi sehnala tady v okolí dost známých, co by stálo o přivýdělek, ale nevím, jestli to není blbost a nehledat raději někoho cizího :think:

U známých, to úplně nevyšlo. Pak přes inzerát v naší vesnici, paní neuklizela dobře. Nakonec přes agenturu, tam platím něco za cestu, ale jsou super, chodí tedy stále jedna paní, maximálně s pomocnicí. Zamykame pracovnu a garáž, jinde není v čem hrabat :-). Středočeský kraj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.12.19 12:05
@Pipi 00 píše:
U známých, to úplně nevyšlo. Pak přes inzerát v naší vesnici, paní neuklizela dobře. Nakonec přes agenturu, tam platím něco za cestu, ale jsou super, chodí tedy stále jedna paní, maximálně s pomocnicí. Zamykame pracovnu a garáž, jinde není v čem hrabat :-). Středočeský kraj.

Díky. Já se právě bojím, že to pak u známých nemusí dopadnout dobře. Přece jen se líp vyhazuje cizí člověk, když nebudu spokojená :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8686
9.12.19 12:15

Já osobně ne, ale mám svolení kamarádek popsat jejich situaci. Jedna má paní na úklid, která chodí každý pátek cca 8-14h. Má jasně daný harmonogram toho, co uklízet, to vyjde cca na 3h, a ten zbylý čas někdy žehlí, někdy dělá nárazovky (třeba je požádána, aby přetřídila špajz a vyřadila prošlé a s blížícím se koncem trvanlivosti potraviny) i drobné pochůzky (např. vrátit do lékárny prošlé léky). Paní byla na několikátý pokus a už je u nich čtvrtý rok a spokojená. Kamarádka má jen 1 dítě, ale se specifickými potřebami (zdravotní problém) a radši jezdila na terapie apod., a pak nastoupila do práce.
Druhá kamarádka si plánovala taky paní na úklid 1× týdně, ale nebyla spokojená, vadily jí detaily, které dělá ona jinak, měla tendenci pořád kontrolovat, jestli jsou všechny růžky vymetené apod., žádný efekt oázy se nekonal. Takže nakonec se s tou samou paní dohodla, že jí radši brala všechny 3 děti na hřiště a ona si doma v klidu a tichu uklízí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3755
9.12.19 12:16

Spíš než na výpomoc bych hledala někoho na hlídání, abys mohla studovat a dojíždět do školy. Když bych hledala pomocnici, tak mezi známými určitě ne, to by nedělalo dobrotu.

Trochu mimo se zeptám a nemyslím to jako rýpání, pač bych někoho také hned brala :mrgreen: Nemáte strach, že pak děti nezískají návyk doma udržovat pořádek a pod.? Kdysi jsem učila kluka výtvarku a ten po sobě nechával nenormální brajgl. Jednou jsem mu řekla, zda si tak „uklízí“ aj doma… A on na to, že neuklízí vůbec, pač mají paní na úklid. :nevim: Docela mě to dostalo.

Příspěvek upraven 09.12.19 v 12:17

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22039
9.12.19 12:17
@Anonymní píše:
Ahoj, rada bych se zeptala, jestli mate nektera pomocnici a na co, jak casto a za kolik. Mame s manzelem jedno dite (pul roku), manzel vydelava dost penez, ale splacime i hypoteku, samozrejme cim vic usetrime tim lepe. Mnohdy pracuje i do vecera doma. Ja bych chtela zacit dalkove studovat - od rijna a mam strach, jestli to budu stihat. Nekdy manzel vezme malou ven a ja zehlim, uklizim, rikam si, ze bych tak mohla byt vic s nimi. Chvilky ve trech jsou u nas momentalne dost vzacne. Financne si na par hodin v mesici nekoho urcite dovolit muzeme. Manzel mi to sam nabizel. Ale jednak nevim, kde nekoho najit, aby ten clovek byl duveryhodny a taky, co si domluvit (1 tydne velky uklid nebo 1 tydne vyzehlit?). A jeste se chci zeptat, vy co mate na RD pomocnici, resite to nejak? Nevim, jestli si nebudu pripadat neschopne. Nechtela bych treba, aby o tom, ze mame pomocnici tchyne s tchanem vedeli, je to divne?

Kdybych měla velký dům a peníze navíc, reším službou takový ten předvánoční úklid. Jinak bych pomocnici na žehlení nebo vytíraní doma nesnesla. Ale neříkám, že to z tebe dělá neschopnou. Jen to u nás prostě není zas až tak zvykem. Spíš bych řešila hlídání dítěte. Uklid počká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.12.19 12:21

@cverunka to je zajimavy, takhle mě nad tím přemýšlet nenapadlo :think: ale nemyslím si, že pokud má někdo někoho na úklid, tak zákonitě doma neuklizi a chová se jako prase :lol: mám kamarádku, doma měli vždy paní na úklid, ona ji má dneska v domácnosti taky, ale zároveň pořádek udržet umí :lol: pokud se tedy bavíme o tom, že někdo přijde jednou týdně na pár hodin a udělá větší úklid. Pokud má někdo denně k dispozici nějakou hospodyni, tak po sobě asi zvyklý uklízet nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8686
9.12.19 12:27
@cverunka píše:
Spíš než na výpomoc bych hledala někoho na hlídání, abys mohla studovat a dojíždět do školy. Když bych hledala pomocnici, tak mezi známými určitě ne, to by nedělalo dobrotu.

Trochu mimo se zeptám a nemyslím to jako rýpání, pač bych někoho také hned brala :mrgreen: Nemáte strach, že pak děti nezískají návyk doma udržovat pořádek a pod.? Kdysi jsem učila kluka výtvarku a ten po sobě nechával nenormální brajgl. Jednou jsem mu řekla, zda si tak „uklízí“ aj doma… A on na to, že neuklízí vůbec, pač mají paní na úklid. :nevim: Docela mě to dostalo.

Příspěvek upraven 09.12.19 v 12:17

Synovec má ve třídě kluka, který v 1. třídě šokoval učitelku i spolužáky, protože třeba rozbalil bonbon a obal hodil na ze. Pak říkal, že přeci ve škole jsou taky uklízečky. Jakmile něco rozlil nebo rozsypal, tak čekal, že přijde uklízečka a uklidí to po něm. V jídelně nechápal, že si musí jídla sám vyzvednout a sám odnést tác. Ale to je fakt extrém a myslím, že to je max. 1% případů.
Ta kamarádka s úklidem má normální vychovanou dceru, která si po sobě odnáší nádobí, uklízí si hračky, dává špinavé oblečení do koše. Ale ví, že mají štěstí, protože může být s maminkou na koních a zatím jim paní doma utře prach, vysaje, vytře, umyje koupelnu, vyžehlí atd., a o víkendu si pak můžou užívat s tátou, protože nemají tolik povinností.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama