Pomocnice na rodičovské dovolené

Napsat příspěvek
3759
9.12.19 12:28
@Jitul.kaaa9 píše:
@cverunka to je zajimavy, takhle mě nad tím přemýšlet nenapadlo :think: ale nemyslím si, že pokud má někdo někoho na úklid, tak zákonitě doma neuklizi a chová se jako prase :lol: mám kamarádku, doma měli vždy paní na úklid, ona ji má dneska v domácnosti taky, ale zároveň pořádek udržet umí :lol: pokud se tedy bavíme o tom, že někdo přijde jednou týdně na pár hodin a udělá větší úklid. Pokud má někdo denně k dispozici nějakou hospodyni, tak po sobě asi zvyklý uklízet nebude.

Já nad tím také takhle nikdy nepřemýšlela, až po té zkušenosti s bordelářem. Já teda děcka doma hodně vedu, aby uměly dělat domácí práce, jsou v tom pořád a starší dcera je stejně někdy čuník. Tak si říkám, že až ty děcka budou dospělé a nebudou si moct tu paní na úklid třeba dovolit, tak budou asi hledět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.12.19 12:30

Dělala jsem přes agenturu při vysoké úklidy domácností a i jsem hlídala děti :) Klienti měli různá přání. Někde jsem při úklidu i žehlila, někde zase vůbec, někde jsem zase jen žehlila nebo jsem dělala různé práce, prostě co bylo potřeba a pak jsem šla většinou vyzvednout děti ze školky a školy a hlídala je. Chodila jsem v hodinu a den, jak chtěli oni. Někam i vícekrát týdne. Je to opravdu na přání toho zákazníka. :)

• Nahlásit
  • Citovat
2892
9.12.19 12:30
@cverunka píše:
Spíš než na výpomoc bych hledala někoho na hlídání, abys mohla studovat a dojíždět do školy. Když bych hledala pomocnici, tak mezi známými určitě ne, to by nedělalo dobrotu.

Trochu mimo se zeptám a nemyslím to jako rýpání, pač bych někoho také hned brala :mrgreen: Nemáte strach, že pak děti nezískají návyk doma udržovat pořádek a pod.? Kdysi jsem učila kluka výtvarku a ten po sobě nechával nenormální brajgl. Jednou jsem mu řekla, zda si tak „uklízí“ aj doma… A on na to, že neuklízí vůbec, pač mají paní na úklid. :nevim: Docela mě to dostalo.

Příspěvek upraven 09.12.19 v 12:17

Děti řeším. Svoje věci si musí uklidit, to uklízečka nedělá. Když přichází, jsou věci na svých místech, večer před tím kmitame :-). Ona stejně nemá šanci vědět, co kam patří. Když je něco mimořádného, něco se vylije a tak, snažím se děti zapojit, ať ví, o čem to je. Ono je toho i tak dost, dum je velký, zahrada… Starší chodí do alternativní školy, tam mají služby jak na táboře, včetně mytí hajzlíků, tak snad ji to nějak vycepuje. Dělá to tedy se značnou nechutí :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3759
9.12.19 12:36
@Pipi 00 píše:
Děti řeším. Svoje věci si musí uklidit, to uklízečka nedělá. Když přichází, jsou věci na svých místech, večer před tím kmitame :-). Ona stejně nemá šanci vědět, co kam patří. Když je něco mimořádného, něco se vylije a tak, snažím se děti zapojit, ať ví, o čem to je. Ono je toho i tak dost, dum je velký, zahrada… Starší chodí do alternativní školy, tam mají služby jak na táboře, včetně mytí hajzlíků, tak snad ji to nějak vycepuje. Dělá to tedy se značnou nechutí :mrgreen:.
:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6965
9.12.19 12:43
@cverunka píše:
Spíš než na výpomoc bych hledala někoho na hlídání, abys mohla studovat a dojíždět do školy. Když bych hledala pomocnici, tak mezi známými určitě ne, to by nedělalo dobrotu.

Trochu mimo se zeptám a nemyslím to jako rýpání, pač bych někoho také hned brala :mrgreen: Nemáte strach, že pak děti nezískají návyk doma udržovat pořádek a pod.? Kdysi jsem učila kluka výtvarku a ten po sobě nechával nenormální brajgl. Jednou jsem mu řekla, zda si tak „uklízí“ aj doma… A on na to, že neuklízí vůbec, pač mají paní na úklid. :nevim: Docela mě to dostalo.

Příspěvek upraven 09.12.19 v 12:17

Hehe, chápu jak to myslíš ale není to tak. Jistě tu mnoho lidí zná případ, kdy úzkostně čistotni rodiče mají děti prasata, když to řeknu na rovinu :) nebo pracující rodiče syna ve čtyřiceti v mama hotelu atd… Plus například šestileté dítě doma nebude vytírat podlahy, i kdyby tu uklízečku neměli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6965
9.12.19 12:47

Výpomoc není žádná ostuda. Pokud na to máš, tak okolí nemá co kecat. Jestli to tchanovcum vadí, nabídla bych jim, že mi mohou jezdit hlídat a uklízet :lol: Můžeš sehnat hlídání přes agenturu, nebo se poptej v sousedství na spolehlivou studentku, kamarádky často hlídaly děti. A bokem k tomu můžeš mít paní na úklid. Nebo pokud budeš mít štěstí, tak seženeš někoho, kdo hlídá a zároveň uklízí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3759
9.12.19 12:47
@Lalelale píše:
Hehe, chápu jak to myslíš ale není to tak. Jistě tu mnoho lidí zná případ, kdy úzkostně čistotni rodiče mají děti prasata, když to řeknu na rovinu :) nebo pracující rodiče syna ve čtyřiceti v mama hotelu atd… Plus například šestileté dítě doma nebude vytírat podlahy, i kdyby tu uklízečku neměli.

Tak to moje 7 letá vytírá, jen se za ní mydlí :mrgreen: Já jsem matka tyran.
Ale jo, určitě to není pravidlem, že děcka s paní na úklid jsou čuňata. Jen mně tento zážitek přinutil nad tím přemýšlet a aj proto asi svoje děcka tak cepuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.12.19 13:18
@cverunka píše:
Tak to moje 7 letá vytírá, jen se za ní mydlí :mrgreen: Já jsem matka tyran.
Ale jo, určitě to není pravidlem, že děcka s paní na úklid jsou čuňata. Jen mně tento zážitek přinutil nad tím přemýšlet a aj proto asi svoje děcka tak cepuji.

tak vytírat jsem sedmiletou ještě neposlala, ale zametá luxuje, uklízí v pokoji, ale sama dobrovolně ne, musím je nejdřív seřvat :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2422
9.12.19 13:29

Hledala bych někoho přes inzerát nebo agenturu, rozhodně ne mezi známými. Mamka dělá přes agenturu a chodí i do rodin, kde jsou na RD. Celkem běžné. I hlídá děti, prostě podle požadavků klienta. Výhoda je ta, že když je nemocná, agentura zajišťuje náhradu. Dělá pravidelné úklidy i nárazovky jako např. hrabání listí na zahradě, úklid karavanu po dovolené atd. Já měla studentku na výpomoc, hlavně teda na vyzvedávání a žehlení, ale nebrala to moc vážně a pak vždycky v maturitním ročníku odpadly :D. Takže jsem měla tři. Teď si nechávám dělat úklidy větší od místní úklidovky tak 4× do roka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23617
9.12.19 13:36

Mám uklízečku od půlky těhotenství, do porodu chodila jednou za 14 dní teď co týden a je to super. Rozhodně to není, že doma neděláme týden nic a je vše kde nám co upadlo z ruky, naopak než přijde snažím se uklidit nase osobní věci ať má prostor, uklízí jen povrchy, vyluxuje, vytře a koupelnu. Občas okna extra. Beru to jako velkou pomoc, už jsem jednu měla s prvním dítětem a byl to vždycky svátek :mrgreen: a já mám klid, je tu čisto a bez stresu. To co ji trvá 3 hodiny bych s minimem dělala. dva dny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.12.19 14:02

Nekolik let nam chodi pani na uklid. Uz ctvrta… Je tezke nekoho najit, plus za rozumnou cenu. Nepredstavujte si ale, ze prijde a uklidi vse. Vecer pred uklidem uklidime provozni bordel, hracky apod.
Rodinny dum ma za 3h uklizeny.
Plus mi chodi na 3h tydne pani na hlidani - ucitelka ze skolky (ne z nasi). Ja mezitim pracuju, mam na ten cas naplanovane klienty v kancelari.
Na jare a na podzim prijede jednorazove pan na zahradu, zastrihne kere, pohnoji apod.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama