Pomoct těhotenství hormonama?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.18 09:52
Pomoct těhotenství hormonama?

Ahojte. :oops: Pred dvouma rokama jsem byla tehotna ale potretila jsem ve 3 mesici. Nejakou dobu jsem nechtela o těhotenství ani slyšet. Ted uz se ale skoro od začátku roku snazime a pořád to nejde. Uz to nejak neřeším, spis mi pride ze jsem to vzdala. Ale nekdy me dostane chvilka, kdy jsem z toho špatná. Přítel to taky chvilkami spatne bere. Na gynekologii mi rekli ze pokud to do konce roku nepujde, můžeme zkusit hormony. Jen jsem byla varována, ze hormony můžou způsobit ze budu mit dvojčata ale tak to by jsme snad nejak zvládly. 8o Jake máte zkušenosti s otěhotněním po hormonech? Děkuji moc. :*

Reakce:
Janli
Kelišová 6797 příspěvků 03.12.18 10:02

Tyto hormony, respektive clostilbegyt se předepisuje pokud žena nemá ovulaci. Nikoliv jen tak. Víš, zda máš pravidelnou ovulaci? Normální je si dělat delší dobu ovulační testy, potom docházet k lékaři na ultrazvuk a sledování růstu folikulů a teprve pokud je ovulace skutečně vykoučená, se clostilbegyt nasazuje. Spoustě žen pomohl, ale není to aspirin a jeho užívání je omezené a musí být kontrolované.

ugluk
Hvězda diskuse 44118 příspěvků 03.12.18 10:02

„Hormony“ jsou opravdu velmi široký pojem. pravděpodobně měli na mysli nějakou stimulaci k růstu folikulů.
což je otázka - buď pravidelně a bez problémů ovuluješ, pak bych to do sebe necpala, protože to může mít podstatně horší vedlejší účinky než vícečetné těhotenství.
Nebo máš s ovulací problém, pak bych do toho šla za dvou podmínek:

1. předem důkladně vyšetření vás OBOU,
  2. pravidelné sledování stimulovaného cyklu, nikoliv - tohle berte 5.-9. den a za měsíc si udělejte test.

Jinak na bodu 1) bych trvala tak jako tak, pokud už chcete cokoliv řešit s doktorama. A důkladným nemyslím jeden odběr krve, dva ultrazvuky a jeden odběr spermií.

Triixy
Povídálka 18 příspěvků 03.12.18 11:20

@Janli Mně clostilbegyt předepsala moje doktorka po 3/4 roku snažení se..ovulaci jsem měla vždy pravidelnou a jiný zdravodní problém u mě nebyl (není) a bylo to pouze z důvodu průměrného spermiogramu. Pro zakladelku: Jinak tedy nám hormony (5 měsíční stimulace) nepomohly…folikuly rostly jako o život (ano i více kusů, takže pravděpodobnost dvojčat je vyšší). Brala jsem i duphaston po ovulaci, ale také nic…teď už jsme v CAR. Každopádně když bych se teď měla rozhodnout znovu, tak bych šla asi po ročním snažení rovnou do CAR, kde dostaneš hormony taky, ale už třeba i podsoupíš inseminaci a je větší šance…Hormony jsou hnus, co si budeme povídat…po té neúspěšné stimulaci mi zbylo 10 kg nahoře..

Janli
Kelišová 6797 příspěvků 03.12.18 11:41

@Triixy takže tě tvoje lékařka úplně zbytečně vystavila všem nežádoucím účinkům, včetně zvýšeného rizika rakoviny? 8o Navíc ti zablokovala možnost užívat CB v budoucnu, kdy eventuálně nebudeš mít ovulaci… To je mazec.

Triixy
Povídálka 18 příspěvků 03.12.18 12:04

@Janli asi tak…asi nejsem jediná, co jsem tak četla…je to určitý způsob stimulace…je to asi věc názoru a postup lékařů, který se skuteně velice liší, co tak sleduju…tenkrát jsem absolutně neměla šajnu a myslela jsem,že to je běžný postup než tě odešlou do CARu…po 4 cyklech jsem si, ale řekla,že takhle teda asi ne, tak když měl být pak 5 při kterém to dávkování bylo jako pro koně, tak jsem řekla, že už dál nechci a šla jsem do CAR…tady podstupuji IUI a jelikož Clost už nemůžu, tak to zkoušíme bez…což je právě to, co si myslím, že je škoda, že teď by ta stimulace aspoň měla šanci…a proto kdybybych se měla znova rozhodnout, šla bych určitě rovnou do CAR…njn..to ale vím až teď..nejsem doktor a důvěřovala jsem,že to je vážně nejlepší postup…

Janli
Kelišová 6797 příspěvků 03.12.18 12:13

@Triixy já jsem měla neskutečný štěstí, že chodím k lékařce, která se na problémy s plodností specializuje a spolupracuje s CAR. Když pak tady čtu, jak lékaři rozdávají hormony jak lentilky :roll: .

Triixy
Povídálka 18 příspěvků 03.12.18 13:26

@Janli to závidím a zároveň přeju..a u vás se už zadařilo? Já jdu teď na druhý pokus iui..poprvé jsem byla 12 den, teď zkouší 16 den (12 byl dnes a to jsem byla na kontrolním ultrazvuku)…to si teda myslím,že už bude pozdě, standartně ovuluju kolem 15 -16 max…ale tak nechávám to na nich…a doufám,že už třeba se i na nás usměje štěstí..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zdrogovali je a svázali! Reportér tvrdí, že zná pravdu o záchraně thajských fotbalistů

Už půl roku uplynulo od záchranné akce, která měla za cíl dostat dvanáct... číst dále >

Vrahovi pumpařky hrozí výjimečný trest, práskl ho komplic kvůli dvěma tisícům

Policisté zadrželi a obvinili muže, kteří přepadli čerpací stanici u... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >