POMOC. Umím dva cizí jazyky a mám VOŠ. Kolik si říct?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kratochvilova
Nováček 9 příspěvků 16.08.18 18:14
POMOC.Umím dva cizí jazyky a mám V O Š. Kolik si říct?

Zdravím! VELMI by mi pomohly vaše rady a zkušenosti. :mavam:
Chtěla bych se s Vámi poradit, jakou částku bych měla žádat ted´ na TŘETÍM KOLE pohovoru (jestli mě pozvou) když je tak nízká nezaměstnanost. Žiju v Praze, jsem absolventka vyšší odborné školy pedagogiké a sociální), mám tedy neakademický titul,,DiS.“- já vím, nic moc. Jelikož jsem vyrůstala s mojí českou rodinou v Latinské Americe, španělština je můj druhý rodný jazyk. Angličtinu mám oficiálně na úrovni B2 (FCE zkouška), ale už se připravuji složit co nejdřív CAE C1.
Znalost Microsoft Office mám uživatelskou.
Co se týče zkušeností, mám nastřádaných cca 700 hodin praxe v 5 různých státních, soukromých i neziskových organizacích. Vydělávala jsem si zatím jako dabérka a jazyková lektorka na volné noze (na DPP).
Teď bych si chtěla najít práci, kde bych využila jazyky, byla mezi lidmi a měla možnost kariérního růstu. Jedna moje známá (personalistka) mi řekla že s mým vzděláním můžu žádat asi 25 000 Kč – VOŠ se totiž nepočítá do vyšší platové třídy jako VŠ.
Tedˇ mám však za sebou (doufám úspěšně) druhé kolo pohovoru v jedném prosperujícím startupu, který se rozrůstá do Španělska a Polska. Jejich produkt je moderní pokladní systém určený pro kavárny a restaurace, který umožňuje podnikatelům zvýšit tržby a ušetřit na čase a nákladech spojených s podnikátním. Tato firma má dobré hodnoty a pracují v ni hlavně mladí lidé. Hledají někoho, kdo by zapadl do mladého, hipsterského kolektivu, uměl by výborně Španělsky, aby komunikoval s manažery v Madridu a nabízel podnikům svůj produkt. Hlásila jsem se na tuto jejich nabídku inzerovanou na Jobs, kde nabízeli 35-40 tis. – prý vhodná pro absolventy SŠ. Avšak na pohovoru mi řekli, že nabízejí ještě jednu pozici, více pasivní, za 25-30 tis. měsíčně – tam bych jen zvedala telefony od španělských i českých klientů.
Asi mají problém najít nějáke člověka se španělštinou, protože inzerovali že je jim jedno, na jaké úrovni máš anglinu či češtinu.
Chtěla bych se ale s Vámi poradit, co si o tom myslíte Vy – měla bych na tu obchodní pozici? Mám mít tu,,drzost“ si říct o těch 35 tis. – tedy minimum nabízené částky? Znáte lidi se SŠ či VOŠ, kteří profesně uspěli protože uměli dva či více cizích jazyků?

Odcením Vaše zkušenosti a názory.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Wani
Závislačka 3300 příspěvků 16.08.18 18:18

A kvůli tomu musíš zakládat hned 2 diskuze? Navíc, nedávno si o tom založila diskuzi, proč v ní nepokračuješ. :nevim: A upřímně neznám lidi se SŠ, kterým by 2 cizí jazyky (z nichž jenom jeden je na C2) profesně uspěli v jazykovém zaměstnání.

Ou
Kelišová 5438 příspěvků 16.08.18 18:21

Řekni si o méně na zkušební dobu a pak o zvýšení. A tedy až si plácnete, tak to zvýšení chtěj aby bylo napsané ve smlouvě…

Na pozici o které píšeš potřebuješ především ty jazyky. S tím že tedy při svém nedostatku praxe (700 hodin jsou 3 měsíce čistého času 8 hodinových směn, žejo) vezmi pro začátek tu pasivnější pozici a zapracuj se.

Titul je v byznys sektoru vcelku irelevantní, důležité je jak rychle se umíš učit a podle toho co píšeš, tak taky komunikační dovednosti. Plus spolehlivost a takové věci.

Příspěvek upraven 16.08.18 v 18:28

Ou
Kelišová 5438 příspěvků 16.08.18 18:25

S tím že se ptej, jaká je výhledová šance postupu ve firmě. Na místě vydrž rok - mezi tím nabereš zkušenosti a kontakty a pak se dá daleko lépe jít dál.

Jestli nemáš zkušenosti s prodejem, natož po telefonu, tak pasivní call centrum bude výrazně lepší práce.

kratochvilova
Nováček 9 příspěvků 16.08.18 18:25

Jsem tu nová, tak nevím, jak to tu přesně chodí. Omlouvám se, jestli dělám chyby nebo se opakuju. Před několika dny jsem nevěděla, že o mě v této firmě budou mít zájem… teď je to jiné, když pujdu do 3. kola. Je pro mě hodně důležité se s někým poradit a na můj původní starý, komentář už nikdo nereagoval.

Šarlota4
Extra třída :D 10092 příspěvků 16.08.18 18:42

Asi tusim o jakou firmu se jedna, budes to mit na hpp nebo ico? Rekla bych si klidne 40k

Aromalampa
Ukecaná baba ;) 1175 příspěvků 16.08.18 18:53

Já bych se tedy nebála říci si o těch 35000 - v Praze vůbec ne. Pokud to není naprostý ústřel, což tady zjevně není, tak buď to pro ně nebude problém, nebo použijí obligátní: „No heleďte na takovouto částku se určitě můžete dostat, ale po zapracování, bla bla…, nyní nabízíme xx“.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.18 18:57

Upřímně říct si o 35 bez VŠ mi připadá velice odvážné, já VŠ mám, praxi 12 let a mám 28 tis hrubého mmch mám státnice z ČJ a umím AJ a NJ

SibyllaTrelawney
Kecalka 210 příspěvků 16.08.18 19:28

Já bych si klidně těch 35000 řekla. Nepodceňuj a nepodhodnocuj se. Titul je irelevantní, mám kamarádky SŠ pracující v IT a bussiness oblasti a vydělávají 40-50K měsíčně. Jdi do toho! Držím palce! :palec:

kratochvilova
Nováček 9 příspěvků 16.08.18 19:51

@Šarlota4 @SibyllaTrelawne Šarloto, jaká firma si myslíte, že to je? Mě by zajímalo, zda se trefíte a zda je to opravdu tak vyjímečné. Máte s ní zkušenosti?
Jinak děkuji, že mě takhle podporujete. Jsem si vědoma, že jsou vysokoškoláci, kteří berou podprůměrný plat, ale holt chci využít teď situace na trhu práce a prodat se. Klesat platově můžu vždycky, a od 25 tis. se těžko žádá zvášení platu na 35, že?
Jedna moje známá, co uměla pouze anglicky a neměla VŠ se za pár let vypracovala na pozici, kde brala 80 tis. Čas běží a nechci živořit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.18 20:09
@Anonymní píše:
Upřímně říct si o 35 bez VŠ mi připadá velice odvážné, já VŠ mám, praxi 12 let a mám 28 tis hrubého mmch mám státnice z ČJ a umím AJ a NJ

No, ja se po osmi letech dostala na 32 000, mam jen bc., jazyk zadny a Vs je v jinem zamereni a delam v mensim meste. Tak si myslim, ze jsi podhodnocena. A to se mi znama, co jezdi na jesterce ve skladu a prerovnava zboží směje, ze ona jde jednou mesicne v neděli na prescas a odnasi si 37…-:/

g.sandova
Závislačka 3814 příspěvků 16.08.18 20:14

Tak já bych řekla, že v tomto oboru nejde úplně o vzdělání, ale o schopnosti. Ty máš, ty jazyky, hlavně španělštinu, kterou umíš asi velmi dobře. Nemáš ale praxi. Nevím, asi bych ale pro začátek se spokojila s menším platem a po zkušebce řekla o zvýšení.

Šarlota4
Extra třída :D 10092 příspěvků 16.08.18 20:29

@kratochvilova Storyous

DieselDaisy
Nováček 4 příspěvky 16.08.18 20:32

Ja mam skusenost, ze nejlepsi pozici pro vyjednani si dobreho platu mas prave na pohovoru. Jestli se spokojis s nastupnim platem 25 tis. , postupnym zvysovanim se dostanes na 40 tis mozna za 10 let.
Pozadala bych o 35 tis. Jestli o tebe stoji (a vypada to, ze ano), dostanes je. Pripadne ti daji o 5 tis. min s oduvodnenim, ze po zapracovani …atd. Drzim palce!

kratochvilova
Nováček 9 příspěvků 16.08.18 20:38

@Šarlota4 Ano! 8o strašně se mi tam líbilo a myslím, že bych tam zapadla. Ještě zkouším jednu cestovku co spadá pod AirFrance a další firmu, co prodáva techniku - nabízeli podobné platy. Nejvíc mě však přirostla k srdci tato firma… gastro prostředí mám ráda. Dík za doporučení neslevovat, ale o těch 40 si asi neřeknu haha, až po zapracování. Zase bych ale nechtěla míň, protože zaplatit si v Praze ubytování a stravu je strašně nákladné a potřebuju něco ušetřit.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >