Pomohl někomu psycholog ke zvýšení sebevědomí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.19 08:59
Pomohl někomu psycholog ke zvýšení sebevědomí?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli někomu opravdu pomohl psycholog ke zvýšení sebevědomí? Trápí mě to, bojím se, že to předám na syna a tak…zároveň se k psychologovi stydím jít, protože mi to přijde oproti jiným problémům jako malicherný důvod…váhám, jestli někam zajít. Chtěla bych jít dobrým příkladem synovi, aby na tom jednou nebyl jako já. Hodně nad vším přemýšlím a trápím se věcma, které za to třeba ani nestojí. Chtěla bych se toho zbavit. Díky

Reakce:
Kazimíra Olejovka
Zasloužilá kecalka 526 příspěvků 23.05.19 09:04
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli někomu opravdu pomohl psycholog ke zvýšení sebevědomí? Trápí mě to, bojím se, že to předám na syna a tak…zároveň se k psychologovi stydím jít, protože mi to přijde oproti jiným problémům jako malicherný důvod…váhám, jestli někam zajít. Chtěla bych jít dobrým příkladem synovi, aby na tom jednou nebyl jako já. Hodně nad vším přemýšlím a trápím se věcma, které za to třeba ani nestojí. Chtěla bych se toho zbavit. Díky

Ano, ale byl to psychoterapeut.

Lama Lama
Hvězda diskuse 53123 příspěvků 23.05.19 09:11

Spíš psychoterapeut. ale je to běh na dlouhou trať, hodně sebereflexe, práce na sobě, at už s psychoterapeutem tak sama. Rozhodně to není zázrakem na počkání.

Premek_Orac
Kelišová 5107 příspěvků 23.05.19 09:30
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli někomu opravdu pomohl psycholog ke zvýšení sebevědomí? Trápí mě to, bojím se, že to předám na syna a tak…zároveň se k psychologovi stydím jít, protože mi to přijde oproti jiným problémům jako malicherný důvod…váhám, jestli někam zajít. Chtěla bych jít dobrým příkladem synovi, aby na tom jednou nebyl jako já. Hodně nad vším přemýšlím a trápím se věcma, které za to třeba ani nestojí. Chtěla bych se toho zbavit. Díky

Neni nic spatneho to zkusit. Muze ti to velmi pomoci, ikdyz s malym sebevedomym se clovek vetsinou uplne potykat neprestane.
Synovi pomuzes hlavne tim, kdyz ho budes chvalit a podporovat v tom, co dela.
Kez by kazdy rodic nel takto krasnou peci o dite, jako ty!

Lama Lama
Hvězda diskuse 53123 příspěvků 23.05.19 09:36
@Premek_Orac píše:
Neni nic spatneho to zkusit. Muze ti to velmi pomoci, ikdyz s malym sebevedomym se clovek vetsinou uplne potykat neprestane.
Synovi pomuzes hlavne tim, kdyz ho budes chvalit a podporovat v tom, co dela.
Kez by kazdy rodic nel takto krasnou peci o dite, jako ty!

S podporovat souhlas. S tím chválením - to už je vachrlatější. Chce to najít rozumnou míru, protože ti nesebevědomí lidé jsou děsně závislí na hodnocení okolí, na těch pochvalách a nestačí jim k dobrému pocitu ze sám sebe jen to vlastní vědomí, že to zvládnul.

Premek_Orac
Kelišová 5107 příspěvků 23.05.19 09:42
@Lama Lama píše:
S podporovat souhlas. S tím chválením - to už je vachrlatější. Chce to najít rozumnou míru, protože ti nesebevědomí lidé jsou děsně závislí na hodnocení okolí, na těch pochvalách a nestačí jim k dobrému pocitu ze sám sebe jen to vlastní vědomí, že to zvládnul.

Tos presne trefila treba me zde na emiminu. Obcas mi tu nekdo napise neco mileho, hezkeho, vlidneho, a to jsem jako psik. Dohanim si tu neco, v cem jsem si strasne nejisty, co mi v zivote chybelo a mozna porad chybi.
Jasne, ze ty pocjvaly musi byt objektivni, ale maji velkou miru motivace. A ta je u nesebevedomych lidi dulezita.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.19 09:48

@Premek_Orac Děkuji, ale nejsem tak dokonalá, přijde mi, že já sama ho někdy právě zraňuju. Je hodně vzteklý a snaží si prosadit svoje, až ho někdy nezvládám na to kolik mu je (4 roky) a nevím si rady v takových chvílích. Jen bych si přála, aby byl v životě průbojnější než já, ale zatím na to právě nevypadá. Jsme oba hodně citlivý a zároveň choleričtí.

Premek_Orac
Kelišová 5107 příspěvků 23.05.19 10:00
@Anonymní píše:
@Premek_Orac Děkuji, ale nejsem tak dokonalá, přijde mi, že já sama ho někdy právě zraňuju. Je hodně vzteklý a snaží si prosadit svoje, až ho někdy nezvládám na to kolik mu je (4 roky) a nevím si rady v takových chvílích. Jen bych si přála, aby byl v životě průbojnější než já, ale zatím na to právě nevypadá. Jsme oba hodně citlivý a zároveň choleričtí.

Premyslis o tom, to samo je uzasne.
Hele, maloktery rodic zvlada dite ke sve spokojenosti. Sam jsem nekdy zoufalej, nebo smutnej, nebo pochybuji o tom, ze jsem dobrej otec. Kazdy delame pro deti to nejlepsi, na co mame silu a moznosti. Vazne ta tva laska a pochvaly jsou pro zdravy rozvoj sebeduvery to nejlepsi, co muzes diteti doprat.

Váš příspěvek
Reklama