Pomohl vám psycholog? Citim se u nej mizerne.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.10.21 11:23

Pomohl vam psycholog? Citim se u nej mizerne.

Je tu nekdo, komu psychoterapie nepomohla? Jsem uz opravdu zoufala.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
26.10.21 11:29

Zkoušela jsem asi tři terapeuty. Zpětně vidím, že jsem moc analytická a ještě víc se v těch problémech matlat s někým jiným pro mě nemá význam.

Víceméně jsem se naučila techniky pro řešení mých problémů sama, z knih a internetu. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.21 11:30

Muze to tak byt. Me pomohla, ale mela jsem zkusenou terapeutku za penize, ne ppjistovna, ne malo, ne zacinajici. Pokud je to nekdo levnejsi, mladsi nezkuseny, nemusi to byt vzdy vyhra. Na FSS MU uz delali i vyzkum, nezadouci ucinky psychoterapie, je i porad nekde na rozhlase s vedoucim jejich katedry na toto tema. Samozrejme se taky rika, zeni terapie tak jako boli, je neprijemna nez se to zlepsi, ale dlouhodobe bys se spatne citit nemela. Ale jo, budou asi i lidi, kterym to spis uskodi, se v sobe nimrat, zvlast kdyz to nekdo dela nevhodnym zpusobem, neodhadne klienta atd. Nekomu pomuze jit kazdy den behat nebo jinak sportovat nez se nimrat v sobe. Muze byt i chyba v terapeutovi, kazdy si nesedne s kazdym.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.21 11:33

https://wave.rozhlas.cz/…ynek-8563063

To je odkaz na ten porad. Je i clanek na tohle tema, nezadouci ucinky terapie, v Cechach se to zatim moc nezkoumalo.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.21 11:37
@Anonymní píše:
Zkoušela jsem asi tři terapeuty. Zpětně vidím, že jsem moc analytická a ještě víc se v těch problémech matlat s někým jiným pro mě nemá význam.Víceméně jsem se naučila techniky pro řešení mých problémů sama, z knih a internetu. :nevim:

Dekuji moc za reakci, uz jsem fakt zoufala, chtela bych na sobe pracovat, vyresit nekolik veci, ale prijde mi, ze navsteva u psychologa je jen o tom,,vypovidani se” a konec. Odchazim od nej vyzdimana s pocitem, ze nic nema cenu. Pak se z toho sezeni nekolik dni vzpamatovavam. (Zakladatelka)

• Citovat
  • Nahlásit
17101
26.10.21 11:38
@Anonymní píše:
Je tu nekdo, komu psychoterapie nepomohla? Jsem uz opravdu zoufala.

To je příliš obecný dotaz, protože hodně záleží na tom, jak dlouho a jaký druh psychoterapie podstupuješ a co od ní čekáš. Není to autoservis, do kterého dáš auto a oni Ti ho za týden spraví - je potřeba trpělivost a aktivní spolupráce… ochota sám na sobě pracovat, něco si nejen ujasnit, ale také aktivně změnit.

A samozřejmě se také může stát, že Ti psychoterapeut nesedne, to je běžná věc - když zlomenou nohu ošetřuje lékař, který je člověku nepříjemný, tak se prostě zatnou zuby a ošetření přetrpí - u psychoterapie to ale tak nejde, tam to musí „zapadnout“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.21 11:41
@Anonymní píše:
https://wave.rozhlas.cz/…ynek-8563063To je odkaz na ten porad. Je i clanek na tohle tema, nezadouci ucinky terapie, v Cechach se to zatim moc nezkoumalo.

Dekuji, hned si pustim. Ano, prijde mi, ze se v tom jen,,matlam” a pak je mi jeste hure :-( ale zase si rikam, ze ten psycholog preci vi, jak ma tu terapii vest atd., ne? (zakladatelka)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.21 11:49

Ty skoly studuje spousta lidi. Ne kazdy ma dar odhadnout klienta, pochopit, v cem je problem, vest ho. Tak jako jsou spatni lekari, muze byt i psycholog nekdo, kdo se na to nehodi. Nebo jste si proste nesedli, tvoje problematika pro nej neni a nedokaze to rict a poslat te jinam. Nevim, jak dlouho chodis, jak casto, co probiras. Pokud se citis spatne, rekni mu to, nebo zkus nekoho jineho dle recenzi a temat, kterym se venuji. Nemusi to klapnout hned. Ale je taky mozny, ze se na to uplne nehodis a pak je lepsi samostudium, podcasty, dobry jsou treba na tom wawu Balanc porad, zaradit pravidelne pohyb, venovat se sama sobe…taky to muze byt reseni. Me uz to po kratsi terapii taky stacilo, dal nemam chut pokracovat, jedu po sve ose. Ale to musis odhadbout, jestli tvoje problemy nejsou vaznejsi, jestli ti to bude stacit, nebo by pomohla zmena terapeuta.

• Citovat
  • Nahlásit
27119
26.10.21 11:51
@Anonymní píše:
Dekuji, hned si pustim. Ano, prijde mi, ze se v tom jen,,matlam” a pak je mi jeste hure :-( ale zase si rikam, ze ten psycholog preci vi, jak ma tu terapii vest atd., ne? (zakladatelka)

Ono i to „matlání“, po kterém Ti je třeba hůř, by mělo pomoct. Mělo by ti poskytnout se na věc podívat s odstupem, znovu si ji prožít, odžít a řádně „ošetřit“, nahlas pojmenovat, pochopit jak, kdy a jakými mechanizmi to třeba komplikuje tvůj současný život a bytí (protože od toho se pak můžeš odrazit zase někam dál).

Ale samozřejmě ne každý terapeut či metoda musí sedět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
276
26.10.21 12:10

Co třeba skupinová terapie? Tam jde o to, že lidé si vyměňují různé názory na potíže, problémy. Mají nadhled a odstup.
Ty několika týdenní stacionáře mají dost dobrou pověst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
948
26.10.21 12:29

Mám kamaráda, který si už nějakých sedm let platí psychoterapie, psychologa a chodí ke psychiatrovi. A za celá ty léta žádná změna. Ne vše, jde vyléčit, tak jak si lidé představují. Vyprávěl mi, že kolikrát má pocit, že on je lékař v tom jejich vztahu. Nevidí v tom žádnou perspektivistu. Chodí, ale aby si měl víceméně s kým povídat. I když pak nadává jak ho to štve a dotyčného častuje velmi vybraným slovníkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34299
26.10.21 12:38

Člověk musí chtít…musí aktivně poslouchat rady terapeuta a prostě na sobě pracovat. A dělat ty kroky ke změnám. Nic se nestane samo a terapeut je vlastně jen průvodce. Mě terapie něco začla dávat až po 2 letech. Kdy jsme si uvědomila, že neexistuje zázračné řešení mých potíží, že musím naslouchat a učit se, dát do terapie všechno, být upřímná k sobě i terapeutce a mít sebereflexi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34299
26.10.21 12:39
@Izumi Miyako píše:
Mám kamaráda, který si už nějakých sedm let platí psychoterapie, psychologa a chodí ke psychiatrovi. A za celá ty léta žádná změna. Ne vše, jde vyléčit, tak jak si lidé představují. Vyprávěl mi, že kolikrát má pocit, že on je lékař v tom jejich vztahu. Nevidí v tom žádnou perspektivistu. Chodí, ale aby si měl víceméně s kým povídat. I když pak nadává jak ho to štve a dotyčného častuje velmi vybraným slovníkem.

Tak je to vůl :nevim: a dělá si to sám. Mohl změnit terapeuta i doktora, když to tady nikam nevede :roll: proboha lidi jsou někdy fakt tupí :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34299
26.10.21 12:40

Terapie je nejtěžší věc v životě. Není to procházka růžovou zahradou. Tohle by si měli lidi uvědomit. Je to práce a zase práce. S pády a sbíráním se. Ale rozhodně stojí za to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
276
26.10.21 12:47

Přečti si o něco o různých terapeutických směrech. Někomu lépe vyhovuje terapie zaměřená na řešení problémů, na budoucnost, co zlepšit…než zpátky, co se kdy „semlelo“.
Kbt, mindfullness, hlubinna freudovska, rodinné konstelace podle satirove…

V současnosti začíná být populární mindfulnes terapeutický přístup. Mi se líbí a vyhovuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat