Pomohl vašim dětem Prevenar na zánět uší?

472
30.10.08 23:10

Pomohl vašim dětem Prevenar na zánět uší?

Chtěla bych se vás zeptat, zda vašim dětem pomohlo očkování Prevenarem na záněty uší? Omezily se tak záněty uší u vašich dětí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1715
31.10.08 08:20

Ahoj,

ja jsme dceru nechala ockovat ve 2,5 letech po 4 pichani usi. Mezitim mela jeste nekolik malych zanetu, ktere se pichat nemuseli. Od ockovani nemela zadny zanet.
Ale jistotu, ze prevenar pomuze ti nikdo neda :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
31.10.08 08:49

Dcera měla letos 1× těžký zánět, 1× píchání bez zánětu a několikrát náběh, který jsme včas rozehnali kapkami. Ptala jsem se proto dr. zda by bylo vhodné očkovat, protože při zánětu měla pozitivního pneumokoka. Mám k tomuto očkování spíš negativní postoj, tak proto jsem se na to dr. vyptávala. Sama mi ho nedoporučila. Dle jejího názoru je to prý hlavně dobrý kšeft, ale náš problém by to pravděpodobně nevyřešilo. Ona sama by své dítě prý neočkovala. Na druhou stranu jsou mamky, které si to chválí, ale mě to přijde jako zbytečné zatěžování. Zatím funguje to, že když si dcera začne stěžovat na ouško, tak to hned řeším a nečekám až to bude na píchání. Dr. nám předepsala kapky a jakmile se zmíní, tak kapeme nebo jdem na ORL.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6289
31.10.08 09:13

ahoj, nám očkování nepomohlo, asi za měsíc jsme měli hned zánět…na ORL mi doktor řekl, že většina zánětů je virového původu a na to očkování nefunguje, takže prý jediné čemu to pomůže je, že by dcera neměla mít pneumokokový zánět, ale virový klidně. Takže podle mě je to akorát masáž reklamy… :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6914
31.10.08 10:47

Ahoj,
tak u nás nevím, jestli pomohlo nebo nepomohlo. Každopádně je očkován ve 3r a 3m. V létě prodělal náběh na zánět, kterej se nám povedlo rozehnat kapkama. Bylo to hrozný i tak a nedovedu si představit, jak by to bylo při píchání… Asi jsem v tomhle posera. O očkování Prevenarem jsem neuvažovala. Nicméně z tchýně vylezlo, že na to trpěl manžel a jeho táta a nakonec i dědeček. Tak jsem neváhala a nechala oočkovat. Od té doby uši v pohodě - ťukám ťuky ťuk. Po 2 měsících neplánovaně očkování na žloutenku A (jsme středočes. kraj) a z mého přesvědčení, že nepovinná očkování ne, jich najednou v sobě má půlku :roll: Teď už nic nenadělám a nakonec jsem i ráda, že jsem to udělali :lol:
P.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
31.10.08 11:34

Ahoj,

nevim, zda pomohl prevenar, ale mladsi dcera byla prvni zimu pichat usi 4× a po ockovani nemela ani jeden zanet.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.10.08 12:24

ahoj, naší elí očkování pomohlo, protože při zánětech jí doktorka brala výtěry z uší a vždycky tam měla ten pneumokok. po očkování jak když utne, už je to skoro dva roky a ťuk ťuk zatím dobrý. ale to mi doktorka říkala hned předem, že to pomůže jen na ty pneumokový záněty, že někdo je mívá z jiných příčin..

ahoj
káčátko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama