Reklama

Pomohla někomu vyplakávací metoda?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nikollett93
Kecalka 203 příspěvků 06.01.17 09:36
Pomohla někomu vyplakavaci metoda?

Ahoj. Máme problém se spinkanim. Dřív usínal krásně sám, dala sem ho do postýlky, šla pryč, za chvíli přišla a spinkal. Jenže si někdy v sedmi měsících začal stoupat a když sem ho že začátku nechávala, tak vydržel stát třeba i dvě hodiny, tak sem ho začala uspavat. (skáču s ním na gymnastickým míči) Teď už mi to uspavani leze na mozek, je mu už přes 10 měsíců, vím že si za to můžu sama, že sem ho na to naučila, ale neviděla sem jinou možnost a říkala si, že je to jen chvilkovy. Teď když jenom vidí postýlku tak řve, ale jakmile ho vyndám tak je v klidecku a ještě se na mě směje. :D no sem z toho na nervy, myslíte že ho mám nechat už vybrečet? Zkouším to už 4 dny, ale chodím za ním stejně pořád, nebo sedím u dveří aby viděl že tam jsem a stejně ho tak po hodině uspim. Nevydržím ten pláč. :roll: přitom mi přijde, že už je to spíš vyčůraný. :nevim: když je u tchyně, tak ta ho šoupne do postýlky, malej ani necekne a usne v klidu sám. taky nás trápí vždycky před usnutim bříško, když ho uspim hned, tak je do půl hodiny vzhůru, vzbudí ho to. Ale všimla sem si, že když ho nechávám v ty postýlce, tak když sem u něj stala tak sem slyšela jak se přitom kroucení hezky vyprdel a když sem ho pak pí hodce uspala tak už spal v klidu až do rána. Tak já fakt nevím. Ta vyplakaci metoda mi přijde hrozně drasticka, ale všichni říkají, že do týdne se to naučí. Je tu někdo, kdo jí zkusil a opravdu to během pár dnů pomohlo? Už s tím musím něco dělat, takhle mi přijde že ho trápím úplně zbytečně, když ho nechám hodinu brečet a pak ho stejně vyndám :(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

Barush
Ukecaná baba ;) 1390 příspěvků 06.01.17 09:43

Věř mi že žádnému dítěti vyřvávací metoda nepomohla. Možná tak líným rodičům. Pořád nějak nechápu co je za problém večer dítě uspat? V klidu, bez pláče a stresu pro oba dva. Zkus mrknout na Nevýchovu teď tam měli něco o uspávání miminek třeba by vám to pomohlo. Mimochodem, že mu je přes deset měsíců neznamená, že je velký nebo dospělý. Uspávám mimino co má přes rok, uspávám svoji 4,5 letou dcerku uspávám i 6,5 letého syna. Je nám fajn, že si spolu večer na 15min spolu lehnem do postele, trošku popovídáme a jak usnou tak mám svatý klid. ;) :kytka:

Nikollett93
Kecalka 203 příspěvků 06.01.17 09:51

@Barush když mě nevadí ho uspat. Problém je v tom, že ho uspim a on je do půl hodiny vzhůru. Tak ještě než se stihne pořádně probrat tak vytáhnu a houpu. Jenže to už prostě neusne. Nebo usne, ale jakmile přestanu, tak je vzhůru. Hned a řve. A pak se mu povede zabrat až třeba v 10. A myslim, že dvouhodinový uspavani je docela dost. Kdyby po prvním uspavani spal, tak ho budu klidně takhle uspavat třeba do 18ti, mě buřt :mrgreen:

Mína47
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 06.01.17 09:54

Já jsem na tuhle metodu nikdy neměla nervy, protože moje děti spíš začali ještě víc řvát. Jediné kdy to mělo smysl bylo u kojence, v noci. Utišit nešlo ničím, spíš to bylo horší, tak jsem zkusila nechala plakat a pak se samo uklidnilo a uslo. Syn od malička vyžadoval uspávat, prostě už to bylo v něm a druhé dítě zase je to jiné.

elen-ka
Extra třída :D 11920 příspěvků 10 inzerátů 06.01.17 09:54

@Nikollett93 přiznám se, že vyřvávací metoda je mi proti srsti. Dceru jsem vyřvávat nenechávala, když brečela déle (nedoběhla jsem k ní hned) tak upadala do bezvědomí. Syna už snad jsem nenechávala vyřvat z principu.

Uspávám děti doteď (6 a 4 roky). Dříve na balonu jako ty, k tomu jsem zpívala písničky, nyní přečtu pohádku a zpívám písničky. Na balonu jsem syna přestala uspávat tak někdy kolem 2,5 let, kdy jsem ho dala do postýlky, seděla u něj, držela za ruku a zpívala písničky.

Co se týče bříška, bolí ho i u babičky?

elen-ka
Extra třída :D 11920 příspěvků 10 inzerátů 06.01.17 09:58

Jinak mě ještě napadá, je dostatečně unavený? Já dcerku musela v tomto věku nechávat odpoledne spát už max. půl hodiny, aby byla unavená na večerní spánek a nesměla vstávat později než kolem půl druhé. I za cenu, že jsem ji budila a byla chvíli protivná. Jinak chodila spát kolem té 22 hodiny i později.

Mína47
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 06.01.17 09:58

Nerostou mu zuby, tohle jsem zažila se zubama, děs!

Barush
Ukecaná baba ;) 1390 příspěvků 06.01.17 10:00

@Nikollett93 Aha, no v tomto případě si nemyslím, že jde jen o uspání. Nebolí ho např. zuby? Co zkusit trošku změnit režim? Kolik toho naspí přes den? Nespí třeba pozdě odpoledne moc dlouho? Mě v deseti měsících děcka spaly zhruba takto: Vstávali kolem sedmé, pak spánek od cca 11:00-13:00, večer večeře, koupání a cca v těch 19:00 spinkat. Zkus tu nevýchovu, některé rady tam opravdu fungují, akorát to uspávání jsem zrovna nestudovala. :palec:

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 06.01.17 10:05

Jestli ti prijde, ze s tebou mava, tak nech rvat. Ale jestli nemas na to, udelat to poradne, tak to ani nezkousej. Nejhorsi je, kdyz vymeknes, vysledek nula a stres zbytecne.

smurfka
Nadpozemská drbna 29410 příspěvků 06.01.17 10:09

Já ji na syna aplikovala a super..byl hodně nosící, usnul jenom na nás a když jsem ho dala uspatého do postýlky hned se vzbudil.. takže jsem to našla na netu a aplikovala..po týdnu byl klidek a paráda..

Nikollett93
Kecalka 203 příspěvků 06.01.17 10:10

@elen-ka podle toho jak babička říká, že se kroutí před spaním, tak bych řekla že ho tam bolí taky. Jenže právě, jak u ní leží v ty postýlce tak se pěkně převraci, vyprdi a pak v klidu spí. Zatímco já, když s ním skáču v sevření, tak se nevyprdi a pak ho to budí. Si myslím já, ale netuším jak ho v ty postýlce udržet. Nepomáhá ani hlazení, čtení, prostě brečet přestane až když ho vyndám. Unavenej je

Nikollett93
Kecalka 203 příspěvků 06.01.17 10:13

@zuzouš No právě. Přítel říkal, že mě večer vždycky pošle někam pryč dokud nebude malej spát. Přece jen je vůči tomu křiku o trošku víc imunní. :D

Mína47
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 06.01.17 10:14

Já uspávám v naší psteli a pak přendám, neudržím dítě aby ve své postýlce leželo :nevim:

Nikollett93
Kecalka 203 příspěvků 06.01.17 10:17

@Barush no musím říct, že přes den spí dost, ale okolo sedmé začíná už být zase spací. Ráno vstává v 9. V 11 si dá půl hodky a pak spí od 2 do 4 cca. Teď mě možná napadlo, že byl zvyklej si před koupáním dát ještě jednu půl hodinku. Tak jestli si v těch 8 nemysli, že je to teprve predvecerni půl hodinka a pak se vzbudí a usíná pak až po těch dvou hodinách jak to bývalo. :roll:

Hanka_S_V
Echt Kelišová 9451 příspěvků 06.01.17 10:17

Tak ona třeba u někoho zabere, ale jde spíš o to, že dítě spíš než že pochopí, tak na prostě rezignuje, vzdá že maminka přijde. Je už teď potvrzeno výzkumy, že když malé dítě pláče a nemůže se dovolat maminky, vyplavují se ve velkém stresové hormony, když usne, tak vlastně psychickým i fyzickým vyčerpáním… neříkám že jsem to taky v zoufalství nezkusila, ale vydržela jsem jen pár minut a víc jsem to nezkoušela.
Ale než se do mě zas někdo pustí, tak záleží samozřejmě na každém jak se k tomu postaví, nikomu nechci nic vnucovat, jen píšu co jsem četla.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Telefon za volant nepatří! Snad to byla u Patricie Solaříkové jen výjimka

Používání mobilního telefonu za volantem je sice od roku 2002 na českých... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama