Pomohla Vám návštěva psychologa?

23
16.4.21 19:44

Pomohla Vám návštěva psychologa?

Hezký večer všem.

Už čtvrtým rokem se snažíme s manželem o děťátko. Máme za sebou 2 neúspěšně transfery přes IVF a několik IUI. Potom jsme absolvovali vyšetření jako genetiku, imunologie a vše je v pořádku. Až na jeden můj neprůchozí vejcovod, což prý není žádná tragédie. Takže docházím k názoru, že to bude asi opravdu „jen“ v hlavě. Rady typu nesmíš na to myslet opravdu nezabírají a nejradši bych strilela když je slyším. Napadlo mě jestli by nepomohla návštěva psychologa, se kterým bychom možná přišli na nějaký blok jestli tam někde v sobě mám. Máte někdo zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23
17.4.21 07:36

Vůbec nikdo?? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 10:24

Ahoj, já sice byla v jiné situaci (2 potraty a strach z dalšího těhotenství), ale pomohlo mi to. Řekla bych, že tím nic nezkazis. Akorát počítej s tím, že to třeba nebude na pár sezení a že je možné, že objevíte víc věcí, které budeš chtít resit. Doporučuju taky pečlivě vybrat terapeuta/tku a dopředu se zeptat, zda se tématem mateřství zabývá.

• Citovat
  • Nahlásit
27067
17.4.21 10:47

V tom ti asi neporadím… jen, řekne se psycholog/terapeut a mně se vybaví seriál Terapie :mrgreen: Po zhlédnutí tohoto seriálu jsem se zařekla, že nikdy na terapii nepůjdu - mě úplně rozložil ten seriál a ještě aby se to týkalo přímo mě… tvl, to by mě zabilo 8o
Fakt mě úplně rozhodil a 14dní jsem byla v depkách :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 11:17

Ja jsem byla s jinymi problemy, ale psycholog mi nikdy nepomohl. Vadilo mi povidat neco uplne cizimu cloveku se sterilnim vyrazem v obliceji, nevidela jsem tam zajem a ze to proziva se mnou, jen ze to v hlave hodnoti a jeste si dela poznamky. Nezazlivam jim to, protoze prozivat vsechny ty problemy se svymi pacienty, to by se po mesici zblaznil :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 11:22
@Hančee píše:
Hezký večer všem.Už čtvrtým rokem se snažíme s manželem o děťátko. Máme za sebou 2 neúspěšně transfery přes IVF a několik IUI. Potom jsme absolvovali vyšetření jako genetiku, imunologie a vše je v pořádku. Až na jeden můj neprůchozí vejcovod, což prý není žádná tragédie. Takže docházím k názoru, že to bude asi opravdu „jen“ v hlavě. Rady typu nesmíš na to myslet opravdu nezabírají a nejradši bych strilela když je slyším. Napadlo mě jestli by nepomohla návštěva psychologa, se kterým bychom možná přišli na nějaký blok jestli tam někde v sobě mám. Máte někdo zkušenost?

Spis zkus zmenit centrum, popravde v mem okoli a stalo se to i mne, jsem otehotnela v nejvetsich nervech, v te psychice to podle me neni. Kolikrat se to stane, kdyz to nejmin cekas. Kamaradka otehotnela po potratu, kdyz porad brecela, uz ji nutili antidepresiva.Ja po nekolikatem neuspesnem ivf, kdy jsem byla uplne vynervovana, jsem byla tehu hned dalsi mesic.

• Citovat
  • Nahlásit
23
17.4.21 11:42
@Anonymní píše:
Ahoj, já sice byla v jiné situaci (2 potraty a strach z dalšího těhotenství), ale pomohlo mi to. Řekla bych, že tím nic nezkazis. Akorát počítej s tím, že to třeba nebude na pár sezení a že je možné, že objevíte víc věcí, které budeš chtít resit. Doporučuju taky pečlivě vybrat terapeuta/tku a dopředu se zeptat, zda se tématem mateřství zabývá.

Ahoj, počítám s tím a hledám na Googlu nejlépe v Olomouci tak uvidíme, děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.21 08:57
@Anonymní píše:
Spis zkus zmenit centrum, popravde v mem okoli a stalo se to i mne, jsem otehotnela v nejvetsich nervech, v te psychice to podle me neni. Kolikrat se to stane, kdyz to nejmin cekas. Kamaradka otehotnela po potratu, kdyz porad brecela, uz ji nutili antidepresiva.Ja po nekolikatem neuspesnem ivf, kdy jsem byla uplne vynervovana, jsem byla tehu hned dalsi mesic.

No já nevím jestli v tom psychika nehraje roli. Kolikrát jsem četla nebo slyšela, že holky otěhotněly když jeli na dovolenou, nebo když to zrovna řešily něco jiného..

• Citovat
  • Nahlásit
23
19.4.21 09:30

Napadlo mě právě jestli třeba není ve mě nějaké blok o kterým ani já nevím že jo mám. A je fakt ze já si psychikou dovedu udělat spoustu věcí. Děkuji moc za rady, ještě popřemýšlím a snad se brzy zadaří a miminko si k nám najde cestu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.21 13:53

Já otěhotněla po dvou letech snažení až po plánování svatby, svatbě a dovolené. Měsíc po svatbě zkrátka. Tak v tom asi hlava taky bude…

• Citovat
  • Nahlásit
23
19.4.21 14:10
@Anonymní píše:
Já otěhotněla po dvou letech snažení až po plánování svatby, svatbě a dovolené. Měsíc po svatbě zkrátka. Tak v tom asi hlava taky bude…

Svatbu máme za sebou, rekontrukci bytu taky, tak nám zbývá nějaká krasna dovolená snad v létě, jestli nás tedy už někam pustí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat