Pomohlo to že se dítě naučilo samo usínat, že se v noci nebudí?

18.3.20 20:54

Pomohlo to že se dítě naučilo samo usínat, že se v noci nebudi?

Ahoj holky, mám dotaz na ty, které jste uspaval na rukách a děti se vám v noci několikrát budili, tak jestli vám opravdu pomohlo to, že když se dítě naučilo usínat samo (ať už tak že k tomu samo došlo, nebo jste ho to naučili „vyrvavaci metodou“), že se přestalo v noci ulo budit.. Mě uspavani nevadí, ale spíš máme problém v tom, že když ho uspim tak se většinou na začátku noci do hodinky vzbudí a musím uspavat znovu (i toto bych ještě zvládla) a co je horší, vzbudí se pak ještě v noci a nechce už spát, je vzhůru třeba 2 až 3 hodky než zase usne ( opět uspavam).

Používáme dudlík, pomohlo někomu třeba že když jste odstranili dudlík, začalo dítě v noci spát?

Jinak přes den spí většinou 1× hodku a půl, probouzí se ze spánku přes den kolem 2, ráno jak kdy..

Nemáte pro mě nějaké rady? ???? Ještě doplním, malému je 13 měsíců a spinká sám v pokojíču.
Děkuji ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3278
18.3.20 22:35

Na to zadny univerzální rady nejsou. Deti maji ruzna obdobi, ktera trvají ruzne dlouho a nic moc se s tim delat neda, jedine přežít. Ted se vam budi na dve hodiny v noci, za tyden muze byt vsechno jinak. Nechat ho rvat do bezvedomi ve 13ti mesicich je týrání. Se sebranim dudliku se spani spis zhorsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3194
18.3.20 22:44

U nás pomohlo vzít si malou do postele když se takto často budila a za chvíli zase spala. Ptala jsem se na to i doktorky, protože tchýně do nás furt hucela ať ji dáváme nějaký kapky na spaní, že se pořád strašně budi a doktorka mě řekla, že to je tak do 2 let úplně normální, zvlášť u kojenych děti. A fakt cca od těch dvou let začala spát už většinou bez buzení a k nám do postele jde malokdy. Dudlik má taky, ale jen s ním usne a pak ho vyflusne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
18.3.20 23:02

@Missullka15 pochopte, ze kdyz dite v noci bdi (nejen ze se naji a chvili usina, ale opravdu je vzhuru dlouho), je to ten cas, ktery mu chybelo bdet pres den.
druhy pripad je kdyz dite natolik pretazene, ze nemuze usnout a dlouho spat. To uz ale je opravdu tezky pripad, kdy z nedostatku spanku nemuze spat, tedy bych spise tipovala na nedostatek bdeni pres den. Celkove bdeni v tomto veku je cca 10-11h.
vyrvani nema smysl, kdyz dite nespi dle svych potreb. Vyrvani tuto potrebu mu nedodava.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.3.20 22:17

@Olia_mc děkuji za reakci, malého jsem se snažila uspat i přes den ještě jednou tak aby spal 2×, jenže nechce.. Unavený začíná být trochu kolem půl 5 až 5 ale to už moc nechci aby spal jelikož pak chodí spát pozdě v noci.. Přes den si myslím že se mu venuju celkem dost, i když si dokáže hrát i sám. Včera jsem zjistila, že se mu prořezáváji spodní 4ky, dlouho to měl natekle a teď už jsou venku špičky, tak doufám že jak se to proreze úplně tak se mu ten spánek zas trochu srovná.. Je i hodně protivný, to ale určitě souvisí s těmi zuby..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.3.20 22:19

Holky i vám děkuji za reakci. Doufám že máš
@JancaS84 pravdu a kolem toho 2 roku se to zlepší i když to chci pak druhé dítě takže si moc nepomůžu.. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
367
19.3.20 22:21

Nám pomohlo odebrání dudliku, ale hlavně proto, že malá se budila, když ji v noci vypadl a nemohla ho najít. Pak nás volala a poté jsme museli uspávat. Odvykala si tak 3 dny a od té doby spí mnohem lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.20 02:58

@dehors díky, asi počkám až bude mít venku ty zuby a taky to zkusim, i když on je na dudlíku dost závislý tak uvidíme..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
20.3.20 07:23

@Missullka15 v 13m druhy spanek jeste diteti patri. Staci 30 min nebo jen posedet v tmave mistnosti. Nocni bdeni budou dokud dite neprejde na 1 spanek bez pretazeni. Prechod je obdobi kdy dite ten posledni spanek nechce, ale fizyologicky ho jeste potrebuje. Doprejte mu jeste odpocinek jakymkoliv zpusobem a uvidite ze bude spat lepe v noci. Nesvadejte vse na zuby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.20 20:25

@Olia_mc díky, zuby vím, že ho teď hodně trápí jelikož bývá protivný i přes den a když ho v noci uspavam tak chce spinkat ale vždycky se po chvíli začne ohýbat do luku a šíleně brečet. Určitě vyzkouším přidat ještě jeden spánek přes den, bylo by fajn kdyby to pomohlo. Děkuji :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
20.3.20 20:58

No uvidite, zuby netrvaji dele nez tyden, kdyz jo, tak to nejsou zuby, nebo nejen zuby. Zrovna jsme prozili taky 4 stolicky s teplotou a zvracenim, ale spanek ok, protoze vim kolik potrebuje bdet a kolik spat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.20 10:58

@Olia_mc ahoj, tak jsem Teda zavedla ještě druhý spánek kolem půl 5 a dopadlo to tak že jednou šel spát v půl, pak v 11 a včera dokonce v půl 1.. :roll: tak nevím jak ho předělat aby šel spát dřív a raději dřív vstával.. Včera vstával už v půl 6 i když šel spát v 11. Dneska vstával v půl 9 a šel spát v půl 1..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
29.3.20 14:06

@Missullka15
ahoj. no zalezi jak dlouhy ten 2hy spanek byl. staci jen takova rychlovka 30min v dobe prechodu na mensi pocet spanku. Taky zalezi jak dlouhy byl prvni spanek. Jestli se rano brzy v pul 6 probudil a byl: dobre ranko! uz jsem vyspaly!, tak bych koukla jak dlouhe spanky pres den byli. takova hodka, max 1h20 dopo a 30-40 min odpo by stacili. Jinak jestli se rano probudil pozdeji nez obvykle, coz u dvou spanku by tak melo byt, tak v ten den udelat 1 spanek a driv v noc. Nasledujici den se probudi driv a tedy ma smysl zase uvazovat o spanku 2×. Stridani je v obdobi prechodu normalni a dokonce lepsi, aby se ditete nenakumulovala unava z pretazeni a taky, aby bdel ten svuj cas, protoze kdyz ma potrebu bdet treba 11h a bdi misto toho jen 9h, tak si to dozene pres noc nebo rannim vstavanim pred 6.
A ano, kdyz moje dite prechazelo na 1 spanek v cca 14m, stridala jsem dni s 1× nebo 2× spankem podle toho v kolik vstavala a usinani bylo treba i v 23h, ale netrvalo to dlouho, pak uz bez problemu zvladala bdet 5h odpo a 6h dopo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.20 19:26

@Olia_mc moc děkuji, zkusím se na to zaměřit, dneska tím že vstával až v půl 9 (ale podle nového o času v půl 10). Tak stihl jenom jeden spánek, ten měl od 2 do pul 4, takže hodku a půl. Nechávám ho většinou 3,5 až 4 hodiny vzhůru, pak ho uspavam, vím že dřív to nemá cenu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.20 19:47

@Olia_mc prosím tě ještě se zeptám, a když spí dítě před den dyl a víš že chceš dát 2 spabky tak ho budis? Já jsem malého párkrát vzbudila a moc se mu to nelíbilo, tak nevím jak se k tomu stavět..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama