Reklama

Pomohlo vám odstranění krčních mandlí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sediza
Ukecaná baba ;) 1484 příspěvků 06.02.17 21:50
Pomohlo Vám odstranění krčních mandlí?

Dobrý den. Prosím Vás o Vaše zkušenosti a rady. Uvažuji o tonzilektomii, a to především z důvodu bolesti kloubů (na tu bolest v krku-chronickou angínu, jsem si už zvykla). Zajímá mě, zdali jste někdo trpěl na bolesti kloubů, jak se to u Vás projevovalo a zdali vám odstranění mandlí nebo cokoliv pomohlo. Já mám chronickou angínu uz tak 8 let. V krku mě bolí často a dlouho a přidávají se bolesti kloubů (takové chřipkovité). ASLO mám nízké. Revmatologie v pořádku. Pouze lehce zvýšené ANA. To je i důvod, proč se bojim imunologické léčby a zvažuji tonzilektomii. Opravdu ty bolesti a únava trvají uz dlouho, ale zase nechci jít na tak hroznou operaci zbytečně, kdyby mi to nemelo pomoct. Hroznou píšu proto, že jsem na operačních sálech viděla, jak to probíhá a horší operaci jsem asi neviděla :D ORL to vidí tak, ze by me na operaci poslal. Imunolog neví.

Reklama

Reakce:

farska
Vesmírná mluvilka 30089 příspěvků 06.02.17 21:55

Nechala jsem si je vyndat po opakovanych vleklych anginach a kvantech atb v 19 letech.
Bolest silena potom tydny.

Po vyndani jsem teprve zjistila JAK MOC muze bolet angina(ktera se mi delala stejne v krku dal, akorat ne na mandlich, pripadne jsem zacala trpet na chrapoty a kasle, jak to hned klouzalo dolu)

Vtip roku je, ze ted mi rekli na pohotovosti na ORL, ze mi mandle zacaly dorustat a ze to ted vidivaji celkem bezne :roll: :roll: :roll:

sediza
Ukecaná baba ;) 1484 příspěvků 06.02.17 21:57

@farska tak to nevypadá moc pozitivně teda :,( A klouby Vás bolí?

farska
Vesmírná mluvilka 30089 příspěvků 06.02.17 22:01

@sediza Ne, ty mne nebolely nikdy(krom akutnich nemoci tedy)
Nedala bych je pryc…
Svuj vyznam maji, je treba zacit hledat priciny a ne resit nasledky.
zkuste treba tradicni cinskou medicinu, umi zazraky

sediza
Ukecaná baba ;) 1484 příspěvků 06.02.17 22:02

@farska tu už jsem zkoušela leta…nepomohlo :(

farska
Vesmírná mluvilka 30089 příspěvků 06.02.17 22:06

Skoda, co kinezka???

sediza
Ukecaná baba ;) 1484 příspěvků 06.02.17 22:12

Mne pomohlo otehotnet…to jsem mela 9m klid a doteď to bylo vcelku dobré. Ale posledni 2mesice se mi to zase vrátilo. Já moc neverim alternativní medicine v tomhle pripade. V jinych treba ano, zvlast ta cinska medicina.

Kathleena
Kecalka 112 příspěvků 06.02.17 22:20
@farska píše:
Nechala jsem si je vyndat po opakovanych vleklych anginach a kvantech atb v 19 letech.
Bolest silena potom tydny.

Po vyndani jsem teprve zjistila JAK MOC muze bolet angina(ktera se mi delala stejne v krku dal, akorat ne na mandlich, pripadne jsem zacala trpet na chrapoty a kasle, jak to hned klouzalo dolu)

Vtip roku je, ze ted mi rekli na pohotovosti na ORL, ze mi mandle zacaly dorustat a ze to ted vidivaji celkem bezne :roll: :roll: :roll:

Dorůstat? Jsem vůbec netušila, že to jde. 8o 8o

Nikitkaii
Kecalka 263 příspěvků 06.02.17 22:26

Me odstranili krcni mandle ve 14letech.mela jsem anginu co dva tydny.od te doby nejsem tak casto nemocna max tak jednou do roka, ale diky tomu, ze nemam mandle tak mam pro zmenu zanety prudusek.

sediza
Ukecaná baba ;) 1484 příspěvků 06.02.17 22:26

@Kathleena já se taky divim…myslela jsem, ze dorůstají jen nosní.. 8o

farska
Vesmírná mluvilka 30089 příspěvků 06.02.17 22:32

@Kathleena @sediza
No, cucela jsem taky :roll: :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 22:54

Já jsem byla na operaci před třemi lety kvůli třinácti angínám během dvou let. Na ORL mi řekla doktorka, že mandle už neplní svoji funkci, že nadělají víc škody, jak užitku, tak šly ven. Pooperační stavy teda děs, ale jsem ráda, že jsem to podstoupila. Ty angíny byly hrozné. Že bych ale byla furt zdravá, to ne. Už jsem měla i asi 2× atb na nějaké breberky v krku, jednou to prý byla angína, podruhé nevím. Tady mě víc trápí kašel a trvá dýl, ale nic tak hrozného. Angíny byly horší.
Ale jeden případ za všechny, mé ségře málem uřízly prsa, protože se jí tam pořád tvořily bulky a tak ji furt řezali a řezali, podstoupila asi 10 zákroků v narkóze!!! Pak napadlo její doktorku poslat ji na ORL, tam jí doporučili operaci, mandle fuč a prsa se úplně vyléčila! A to jí je chtěl doktor uříznout 8o Takže tady je vidět, že i problémy, které s mandlemi zdánlivě nesouvisí, se dají takto vyléčit.
Anonym kvůli ségře.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 23:03
@sediza píše:
Dobrý den. Prosím Vás o Vaše zkušenosti a rady. Uvažuji o tonzilektomii, a to především z důvodu bolesti kloubů (na tu bolest v krku-chronickou angínu, jsem si už zvykla). Zajímá mě, zdali jste někdo trpěl na bolesti kloubů, jak se to u Vás projevovalo a zdali vám odstranění mandlí nebo cokoliv pomohlo. Já mám chronickou angínu uz tak 8 let. V krku mě bolí často a dlouho a přidávají se bolesti kloubů (takové chřipkovité). ASLO mám nízké. Revmatologie v pořádku. Pouze lehce zvýšené ANA. To je i důvod, proč se bojim imunologické léčby a zvažuji tonzilektomii. Opravdu ty bolesti a únava trvají uz dlouho, ale zase nechci jít na tak hroznou operaci zbytečně, kdyby mi to nemelo pomoct. Hroznou píšu proto, že jsem na operačních sálech viděla, jak to probíhá a horší operaci jsem asi neviděla :D ORL to vidí tak, ze by me na operaci poslal. Imunolog neví.

Mám/měl ajsme chronickou angínu, klouby mě až tak nebolely, spíš neustálá bolest v krku a únava. Vyzkoušela jsem vše, od kvant atb, přes vitamíny až po autovakcínu. Pomoc byla vždy chvilková. Objevila jsem sprej do krku Streptokill(psala jsem už ve více dikuzích, vypadám jak dealer, ale přísahám, že nejsem, jen mi přijde, že věci, které by měly doporučovat samotní lékaří, o těch není moc slyšet).Je to přírodní sprej, silný, štípe jako krá. va, stříkala jsme si to přímo do těch rozvrásněných mandlí(z opako­vaných angín)…poprpvé po x letech jsme měla negativní stěr na jakoukoliv breberu, když cítím bolest, stříknu a přechází to.(ťukám a děkuju bohu).Mandle jsem si nechtěla nechat vzít, nějak jsem stále přesvědčená, že tam určitý smysl mají, i když nebyly moc funkční. Představa, že mi ty infekty lezou níž do krku, průdušek a nevím kam všude- to nee. dokonce i má lékařka to brala jako poslední z posledních možností. Kontrolovala mi ASLO, pokud máš nízké, nědělají se ti abscesy,…asi bych ještě zvážila a zkoušela uzdravit mandle jakkoliv jinak. Ještě můžeš zkusit Lichořeřišnici(pří­rodní atb kapky), Bactoral(orální probiotikum, osídlující dutinu ustní a krk pozitivními bakteriemi, apod.)…a upozorňuju, že si nejdeu na nějaké extra přírodní vlně, na druhou stranu už mě nebavila ta nesutálá antibiotika a naprosto bez efektu, tak jsem začala zkoušet i jinak…třeba ti něco z toho pomůže.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Uprchlíci se z Turecka valí dál: Moře vyměnili za souš, počty strmě rostou

Díky nasazení evropských hlídkových plavidel se sice podařilo omezit cestu... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama