Pomohlo vám železité víno na únavu?

50
10.9.21 20:29

Pomohlo vam železite vino na unavu?

Popripade nejaky potravinovy doplnek se zelezem? Dekuji za tipy :-)

Příspěvek upraven 10.09.21 v 21:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7945
10.9.21 20:37

@Ema8338 na únavu je dobré se vyspat. Nebo zkus magnesium.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1525
10.9.21 20:43

@Ema8338 tak na pul… beru dlouhodobe Sorbifer Durules ze zacatku hlavne na tu unavu, tam se to uplne neprojevilo, ale diky nemu mam krasny nehty tak si ho nechavam psat opakovane a beru tak jednou za dva tri dny jednu tabletku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8854
10.9.21 20:47
@janickaIII píše:

Přesně. Já beru magnezko i železo, ale pokud málo spím, tak je mi to na houby. Je to asi lepší, než drátem do oka, ale člověk by měl prostě pořádně spát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
10.9.21 20:56

Jestli vino = víno, tak ano, tam je to dobrá křivka - čím více vína, tím větší únava, a od určité dávky už nelze zkoumat. :lol:

Na únavu běžně nejvíce působí SSS - spánek, stres a strava. Z vitamínů / minerálů může být více věcí, tak je lepší brát multivitamíny.

Pokud mám pracovně těžké období, a potřebuju být déle použitelný přes den, tak tohle:
https://www.chilli-fitness.cz/…60ml-ampule/

Ale i tak se musí dodržovat spánek primárně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
311
10.9.21 22:02

Pokud spis minimum hodin denně, nepomůže ti nic kromě spánku (léky či kofein jen mírní únavu, ale nijak ji neléčí nebo nepomáhají). Pokud spíš jakž takž dostatečně, ale jsi unavená, je nejlepší hořčík. Nejlepší je za mě režim, hořčík, vitaminy a aktivity.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
10.9.21 22:18
@janickaIII píše:

Spim prave dost a hořčík take uzivam uz dlouho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
10.9.21 22:19

@Leenvecka dekuji, vlasy se po nem nahodou nezlepsily? Predepisuje Ti ho prakticky lekar?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
10.9.21 22:20

@Hoa Mai dekuji :-) spim dost, jake zelezo presne uzivas, prosim? Musi byt na predpis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
10.9.21 22:22

@Kazatel dekuji, jaky bys mi doporucil ten multivitamin? Centrum?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
10.9.21 22:23

@Noelia_Z dekuji, magnezium beru jiz dlouho, jake vitaminy bys mi doporucila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
11.9.21 00:13
@Ema8338 píše:
@Kazatel dekuji, jaky bys mi doporucil ten multivitamin? Centrum?

Ano, Centrum Silver pro ženy - podle toho, co mi říkali lékárníci (mám známé), tak je to jeden z mála přípravků, kde se hodně hlídá, co tam skutečně je. Silver je pak lepší, protože je toho více a ono všeobecně trávením se dost ztratí. Ty beru i já.

Zřejmě nejúplnější, co je na trhu, tak je Orthomol Cardio, tam jsou navíc i aminokyseliny, omega-3 kyseliny, antioxidanty, rosveratrol, tj. hodně látek, co se pak berou zvlášť ve sportovních doplňcích. Mám lidi okolo sebe, co na ně nedají dopustit, ale nejlevnější cena je tuším okolo 1300/30 dní. Setkal jsem se s tím, že je doporučil doktor, ale s lékarníky jsem nekonzultoval.

Já když chci doplnit vitamíny rychle / hodně, tak si zajdu na infúzi, ta je efektivnější, protože to samozřejmě jde přímo do krve, takže to účinkuje v zásadě hned, u mně pak vydrží taková vitamínová „euforka“ pár dní, ale chodím jen párkrát do roka. Zase - všechno chce rozumně, doporučuje se buď kůra 1× ročně v kratších intervalech nebo třeba 1× měsíčně. Jsou lidé, co jsou na tom pak psychicky závislí, protože samozřejmě to mívá i viditelné efekty jako lepší pleť. Ale to je samozřejmě ještě vyšší cena, cca 3 tis / 1 ležení (2-3 hodiny)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18049
11.9.21 00:59
@Ema8338 píše:
Spim prave dost a hořčík take uzivam uz dlouho

a co je příčinou tvé únavy? CO na to říká doktor? Hormony, avitanubita, psychika, autoimunitní onemocnění, životní styl, vážnější nemoc?

Ne - železité víno fakt nevyřeší ani reálnou anémii, protože prostě tam toho je málo a ne moc dobře dostupné.

Neřeš to na internetu, řeš to s lékaři. Pokud z rozboru krve nevíš, že ti chybí nějaké prvky, tak nemá smysl je doplňovat, zejména když u některých - třeba právě železa se s tím dá dost dobře předávkovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1525
11.9.21 08:57

@Ema8338 vlasy se mi zlepsily az po dalsich vitaminech a celkove peci o ne. Ted mam vitaminy takovy koktej co beru uz snad dva roky a ty vlasy jsou fakt postupne lepsi a lepsi, ale chce to zkusit co Ti chybi. Ale u tech nehtu to bylo znat po asi trech mesicich a je na nich videt hned jakmile to zelezo prestanu brat. Celej zivot bojuju s blbyma nehtama a tady jsem najednou zjistila, ze mam svoje nehty konecne krasne dlouhy a pevny - i ukazovacky a prostrednicky, ktery byly vzdycky v haji zelenym.
A jinak jo od obvodniho lekare.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
825
12.9.21 09:59

Na železo mi zabral až sirup od JustNahrin boruvkovy. Pokud jsi z Prahy mohu zabezpečit, pokud z jiného města, na webovkach justu najdes poradce z okolí. Mne to pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat