Reklama

Pomohlo vyndaní nosních mandlí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petttruše
Extra třída :D 10085 příspěvků 08.01.18 20:26
Pomohlo vyndani nosních mandlí?

Ahoj, dcerka skoro dva roky bojuje se zadní rýmou, stále zahlenena, smrka zelené husté hleny. Huhna. A toho pokaslava. U dětské dr vždy dostaneme atb kapky, to ale pomůže na chvilinku a už pak zase huhna. Průdušky čisté. Toto je stále dokola. Na Orl dr řekla, že má za prvé trochu napravo posunutou nosní prepazku, ale pravou mandli zvětšenou a doporučila vyndani. Můj dotaz zní, zdali u toho, kdo na zákroku byl, vyndani pomohlo…
Dcerce je 7 let. Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Luca08 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.18 20:30

@Petttruše nosni mandle je jedna a ano naprosto. Mala byla kazdych 14 dnu marod. Husty zeleny rymy co prechazeli v kasel. Od vyndani v 5 letech ma naprostej klid. Muzu fakt doporucit. :palec:

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1651 příspěvků 08.01.18 20:32

Synovi to taky moc pomohlo.

Aries6
Generální žvanilka 21946 příspěvků 5 inzerátů 08.01.18 20:35

Co mám případy v okolí, tak je to tak 50/50. Ona se kolem tuším 8. roku začne zmenšovat. Dcera taky trpí na zadní rýmu, ucpaný noc, jak má rýmu, mluví nosem. Do toho dříve záněty uší. Na ORL řekli, že je to hraniční, dostala nějaké kapky, ale když prý nepomůže, tak půjde ven.
Zatesla jsem se, nechci, aby šla na operaci, tak prolévá nosní konvičkou a uklidnilo se jí to.
Zastávám názor, že ta mandle tam kvůli něčemu je a když se dá pryč, problém se jen posune jinam.

Ennny
Ukecaná baba ;) 1414 příspěvků 08.01.18 20:40

Ja se jen privterim asi nás to taky čeká…

Fofrník
Závislačka 3350 příspěvků 08.01.18 20:45

@Petttruše U nás to jednoznačně pomohlo. :D
@Aries6 Slepák tam taky kvůli něčemu je a při zánětu bych na něm opravdu netrval. ;)

Petttruše
Extra třída :D 10085 příspěvků 08.01.18 20:46
@Aries6 píše:
Co mám případy v okolí, tak je to tak 50/50. Ona se kolem tuším 8. roku začne zmenšovat. Dcera taky trpí na zadní rýmu, ucpaný noc, jak má rýmu, mluví nosem. Do toho dříve záněty uší. Na ORL řekli, že je to hraniční, dostala nějaké kapky, ale když prý nepomůže, tak půjde ven.
Zatesla jsem se, nechci, aby šla na operaci, tak prolévá nosní konvičkou a uklidnilo se jí to.
Zastávám názor, že ta mandle tam kvůli něčemu je a když se dá pryč, problém se jen posune jinam.

Nosní konvickou?

Aries6
Generální žvanilka 21946 příspěvků 5 inzerátů 08.01.18 20:50
@Petttruše píše:
Nosní konvickou?

Jo, přesně tou.

@Fofrník píše:
@Petttruše U nás to jednoznačně pomohlo. :D
@Aries6 Slepák tam taky kvůli něčemu je a při zánětu bych na něm opravdu netrval. ;)

Ale slepák praskne, mandle se dá léčit, nemusí hned ven. To se opravdu nedá srovnávat.
A ano, na něco ho máme. Po jeho vyndání mi rok trvalo, než se mi srovnala imunita. Jestli teda vůbec :think:

vulpes
Kelišová 5007 příspěvků 08.01.18 20:50

Vyndání ve 3 letech pomohlo určitě, příštích 5 let už neměl antibiotika (jeho trápily hlavně záněty středního ucha…ale i vše s tím spojené).
Někdo se snaží řešit dlouho všelijak alternativně, protože jim vyndání mandle přijde jako invazivní zákrok. Já po zkušenosti si za tím stojím, neudělala bych to jinak (ikdyž jinak preferuji taky přírodní řešení)

Aries6
Generální žvanilka 21946 příspěvků 5 inzerátů 08.01.18 20:51
@Petttruše píše:
Nosní konvickou?

Nebo ji neznáš? Mají to v každé lékarně, dává se tam voda se solí a krásně to uvolní nos. I já trpím na zadní rýmu a díky konvičce krásně smrkám.

Petttruše
Extra třída :D 10085 příspěvků 08.01.18 20:55
@Aries6 píše:
Nebo ji neznáš? Mají to v každé lékarně, dává se tam voda se solí a krásně to uvolní nos. I já trpím na zadní rýmu a díky konvičce krásně smrkám.

Jj neznám. Teď o tom čtu… Zkusíme. I když malá je hroznej dramatik a bolí ji i když na ni dr jen koukne.

Aries6
Generální žvanilka 21946 příspěvků 5 inzerátů 08.01.18 20:57
@Petttruše píše:
Jj neznám. Teď o tom čtu… Zkusíme. I když malá je hroznej dramatik a bolí ji i když na ni dr jen koukne.

Nejstarší dcera, ta co na to trpí, je strašně citlivá. U doktorů mi řve od miminka. Konvičku jsme probraly, chápe, že je to lepší, jak operace. Ona bude mít podle mě i nějakou tu „běžnou“ alergii, si myslím.
Trvalo to dva týdny, než se povedlo poprvé prolít. Teď už si na to i sama myslí a má radost, že jí jde smrkání.

Janinka07
Ukecaná baba ;) 1228 příspěvků 08.01.18 20:59

@Petttruše naše malá měla problém s ušima. Údajně taky kvůli zvětšené nosní mandli. To nám řekli na Orl. Taky měla pořad rýmu, a následovaly uši. Došly jsme tak daleko, ze při každé ryme ji prasklo ucho, už jsme ani nechodili pichat. Praskalo to samo. Bylo to strašne. Každopádně po rozhovoru s naši dětskou jsem odmítla mandli vyndat, protože se mi mimo jiné zmínila, ze mandle muže dorůst. Navíc malé byly tehdy 3 roky, když to začalo, o operaci se mluvilo cca v jejich 4 letech. A světě div se, dětská měla pravdu. Odbyl 7 rok a malá je v poho. Je teda pravda, ze když má rýmu, teď už třeba jen 3 x za rok, tak ju ouška bolí, ale už nepraskaji. Já jsem rada, ze jsme vydrzeli, byla jsem rozhodnuta, te pokud se to v te 1. Třídě nespravi, tak na tu operaci půjde…

Petttruše
Extra třída :D 10085 příspěvků 08.01.18 20:59

@Aries6
No zkusíme… Viděla jsem to někde kdysi…

Moise
Hvězda diskuse 35878 příspěvků 08.01.18 21:10

Někde jsem slyšela, že pokud se nosní mandle v útlém věku vyndá, má schopnost později zase dorůst. Ale co je na tom pravdy, nevím.
U nás to pomohlo. Dcerka trpěla na otravnou celoroční rýmu, huhňala, v noci neskutečně chrápala a měla apnoe. Stav se nezlepšil hned mávnutím kouzelného proutku po operaci, ale postupně, dnes je to cca jeden a půl roku od operace, celoroční rýma je pryč, nechrápe, nemá ve spánku mezery v dýchání, je zdravá.
Já bych si na to dávala pozor, poslouchala lékaře, co říkají. Neříkám, že jsou neomylní, ale mandle umí pěkně zatopit v tom, že dokáže poškodit nevratně sluch

edit - před operací jsem pátrala po různých alternativních zdrojích - třeba paní ve vyhlášené bylinkové lékárně mi narovinu řekla, že není kouzelnice a že její preparáty fakt mandli zmenšit neumějí :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Justin Bieber se měsíc po svatbě hroutí. Údajně kvůli své ex Seleně Gomez

Problémy měsíc po svatbě? Zdá se, že u Bieberových ano. Ačkoliv se Justin... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >