Reklama

Pomůže Estivill, nebo to má i jiné řešení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marfuscha
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 16.01.17 13:15
Pomůže Estivill nebo to má i jiné řešení?

Jdu si pro radu. Mám skoro sedmiměsíční holčičku, která do tří měsíců prospala skoro celou noc, ale od té doby to jde z kopce a já už nemůžu. Večer usne v klidu u prsa, přendám do postýlky, pokud ne, nechávám ji chvíli nadávat a chodím prlběžně uklidňovat. Mezitím uložím do vedlejšího pokoje starší dvouletou dceru a jdu si lehnout vedle mladší, ona se uklidní a usne během chvilky. Pokud je noc „lepší“, tak se budí co dvě hodiny, vezmu si jí do postele, dostane prso a usne a za dvě hodiny se to opakuje. Pokud je horší noc, tak se vzbudí, je vyspaná a spokojená a třeba tři hodiny nespí. Prostě si v postýlce povídá, přetáčí, pak se zasekne a nadává, tak jí jdu uložit do lepší polohy. Po nějakém čase začne brečet, tak jde do postele, dostane prso a spí. Jenže já už nemůžu, v podstatě spím čtyři hodiny a to ještě ne v kuse, a pak jsem přes den nevrlá na starší, která za nic nemůže. A nevím, co s tím, když ji mám v posteli celou noc, tak se nevyspím vůbec, protože malá se tam mele a stejně se budí snad ještě častěji. Už uvažuju, že ji nechám vybrečet, ale nechce se mi do toho, jednak, aby nebudila starší dceru (mezi pokoji je jen tenká příčka) a jednak si nejsem ´jistá, jestli by to vyřešilo to noční nespaní. Pokud by se budila klidně několikrát jen na mlíko a pak spala, tak to jsem ochotná zvládnout, ale to nespaní mě ničí. Nemáte někdo nápad, co s tím? Jinak přes den spí třikrát tak půl hodiny až hodinu, dokupy maximálně tři hodiny, což mi nepřijde moc. Vzhůru vydrží tak dvě hodiny, pak je už protivná, před večerním spaním ji teda nechávám trochu dýl.

Reklama

Reakce:

štěpánka11
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 16.01.17 14:01

Dej si ji do postele a spěte spolu, vyrvani je hnus ;)

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 16.01.17 14:12

Ahoj, a stačí jí kojení? Nebudí se hlady? Používáte dudlík? Zavinuješ ji? Neusne ani když zhasneš a spíš? :think:

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 16.01.17 14:15

Jinak vyřvávat bych určitě nenechala. Není to o tom, že by se naučila spát sama. Spíš prostě rezignuje a smíří se s tím, že maminka nepřijde. Což není úplně dobrý na psychiku. Je maličká, maminka je pro ni středobod vesmíru. Potřebuje vědět, že jsi blízko. Žádná samice nenechává svoje mláďata spát v jiné noře. :think:

Marfuscha
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 16.01.17 14:23

@štěpánka11 Když spí se mnou, tak se budí stejně, ne-li víc a navíc se vyspím ani když ona spí, už sebou hrozně mele.
@Kočičí duše Dudlík používáme, nezavinuju od tří měsíců-ze všeho se hned vyhrabala a to si myslím, že zavinovat umím (prvorozená byla zavinovaná snad do devíti měsíců), hlady to asi nebude, nepije nijak hltavě v noci, spíš si jen trochu cucne.
Když se vzbudí třeba ve 3 a vypadá vyspaně a vezmu si ji k sobě do postele a dělám, že spím, tak odkope sebe, mě, kutálí se tam a zpátky, chcechtá se a kope i do manžela, tohle jsme zkoušeli a nefunguje to :( mě nevadí, že se budí na kojení-je to otrava, ale proč ne. Já jen nevím, co s těma jejíma nočníma pauzama. Potřebuju fungovat s batoletem přes den a síly už prostě nejsou, zvlášť teď v zimě :(

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 17.01.17 08:32

@Marfuscha To je zvláštní :think: Vypadá to, že vůbec není unavená. Některým dětem stačí méně spánku, ale chápu, že je to náročné :zed: Fakt už mě moc žádná rada nenapadá :think: Bavila ses o tom s pediatrem?

Lanna
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 17.01.17 08:37

A nerusite ji treba vy? Co zkusit dat do jine mistnosti, kde by mela klid, treba by spala lepe.

Arjev35
Stálice 66 příspěvků 28 inzerátů 17.01.17 08:40

Přimlouvám se za spaní s dětmi. Děti spí klidněji, nebudí se, když mají mámu u sebe a kojení je taky pohodlnější. Mám dvojčata, když byli kluci miminka, spali se mnou, jinak bych se z toho nočního vstávání a kojení zbláznila… Teď mají 3,5 roku, od 2 let spí sami v pokoji, jeden prospí celou noc, druhý občas cestuje ke mně do postele, ale nevadí mi to, užívám si to. Věčně to trvat nebude.

Marfuscha
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 17.01.17 10:26

Tak dnešní noc: uspaná v osm, pak vzhůru o půl deváté, to stačilo jen se k ní přitulit a usla, pak o půl jedenáctý, o půl jedný a od půl čtvrtý do skoro šesti jsme nespali. Hodinu si brebentila v postýlce, pak začla brečet, tak putovala ke mě. Vzbudila se o půl osmý a od devíti už zase fňukala, že by spala. Zítra jdem na očko, tak to zkusím probrat s doktorkou, protože já už fakt nevím, co s tím. Přes den zas tolik nespí, ale asi jí v noci stačí míň spát :zed:

hanulech
Zasloužilá kecalka 535 příspěvků 06.02.17 07:24

@Marfuscha tak co, je to lepší a co poradila mudra?

Marfuscha
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 06.02.17 12:45

@hanulech Mudra prohlásila, že mám dvě možnosti: buď s ní spát v posteli a mít jí furt přisátou (což jsem zkoušela a nepomáhá), nebo se uklidit jinam a nechat s ní tatínka a v noci jí odstavit, případně odstavit úplně. Obojí mi přijde jako extrém, takže jsem vzala Každé dítě může dobře spát a naučila jsem ji usínat samotnou. Takže usínání OK, nocméně v noci se stejně budí dvakrát minimálně na kojení a tak jednou za dva až tři dny se prostě v noci vzbudí a hodinu až dvě nespí. Chvíli jenom nadává, pak řve a pak usne. Už si ji neberu do postele, protože to nemá efekt, spíš naopak, ale prostě co chvíli vstanu a utěšuju v postýlce. Aspoň když konečně usne, tak si můžu zalízt do pelechu a nemusím se tam bát pohnout. Vyrostly jí dva zuby, tak možná to je i od toho, prostě jsem rezignovala a toužebně vyhlížím aspoň jaro :?

hanulech
Zasloužilá kecalka 535 příspěvků 06.02.17 19:22

@Marfuscha jsme na tom dost podobne, budi se kazde 2 hod, od narození. Je fakt, že u prvního pomohlo uplne odstavit a kazde dite muze dobre spát. Na tohle nezabírá nic. A ano, jaro vse zlepší, také tomu verim! :mrgreen: :mavam:

LuckaHor
Kecalka 282 příspěvků 21 inzerátů 07.02.17 14:14

Taky se přikláním k tomu, aby bylo dítě v posteli a nenechávalo se vyplakat…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Africký paradox: Čím víc kontinent bohatne, tím víc lidí míří do Evropy

Africké státy Gambie, Pobřeží slonoviny nebo Senegal nepatří mezi země... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama