Pomůže manželská poradna?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.19 17:34
pomůže manželská poradna?

Omlouvám se za anonimitu, ale je to pro mě velmi hodně citlivé téma.
Přemýšlím co a jak dál, myslím si, že by bylo nejlepší od všeho utéct, ale na druhou stranu manžela ještě někde v hloubi duši miluji, ale bojím se, že jsme to nechali zajít hodně moc daleko :-( ale uvažuji ještě nad poslední možností a to nad manželskou poradnu.Jsme oba dva hodně špatní, dennodenní hádky, myslí si, že ho podvádím což ani není pravda, volá mi 100× denně což mě ničí, potom se bojím co bude jak dojde domů, ano nedávám chybu jen na něj, chybu mám i v tomto já. Poslední dobou mu nepomáhám z domácností, nevím co se stalo.
Pije denně,3× mě i uhodil, ale tvrdí, že mě miluje a omlouvá se mi za vše a, že mě nechce ztratit. Máme spolu 3 děti, tak proto hledám nejlepší řešení, oba dva jsme už hodně psychicky na dně. Nechce abych odešla, ale já to cítím jinak i když tu je háček a to hodně velký a to ty děti. Myslíte, že jsem to nechala zajít už hodně daleko a měla vyhledat manželskou poradnu dřív anebo je ještě šance, že nám ta manželská poradna pomůže? Byl někdo v podobné situaci a ta manželská poradna Vám pomohla? Děkuji za Vaše zkušenosti. Podotýkám, že ho stále miluji, ale bojím se, že u něj je to nemoc to, že mě miluje a přitom to tak není. Kolikrát jsem si říkala, že by bylo lepší kdyby si našel jinou partnerku a odešel, ale skrz dětí a ještě k tomu když jsme spolu 11 let bych tomu chtěla dát ještě poslední šanci :-(

Reakce:
Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2253 příspěvků 20.01.19 17:38
@Anonymní píše:
Přemýšlím co a jak dál, myslím si, že by bylo nejlepší od všeho utéct, ale na druhou stranu manžela ještě někde v hloubi duši miluji, ale bojím se, že jsme to nechali zajít hodně moc daleko :-( ale uvažuji ještě nad poslední možností a to nad manželskou poradnu.Jsme oba dva hodně špatní, dennodenní hádky, myslí si, že ho podvádím což ani není pravda, volá mi 100× denně což mě ničí, potom se bojím co bude jak dojde domů, ano nedávám chybu jen na něj, chybu mám i v tomto já. Poslední dobou mu nepomáhám z domácností, nevím co se stalo.
Pije denně,3× mě i uhodil, ale tvrdí, že mě miluje a omlouvá se mi za vše a, že mě nechce ztratit. Máme spolu 3 děti, tak proto hledám nejlepší řešení, oba dva jsme už hodně psychicky na dně. Nechce abych odešla, ale já to cítím jinak i když tu je háček a to hodně velký a to ty děti. Myslíte, že jsem to nechala zajít už hodně daleko a měla vyhledat manželskou poradnu dřív anebo je ještě šance, že nám ta manželská poradna pomůže? Byl někdo v podobné situaci a ta manželská poradna Vám pomohla? Děkuji za Vaše zkušenosti. Podotýkám, že ho stále miluji, ale bojím se, že u něj je to nemoc to, že mě miluje a přitom to tak není. Kolikrát jsem si říkala, že by bylo lepší kdyby si našel jinou partnerku a odešel, ale skrz dětí a ještě k tomu když jsme spolu 11 let bych tomu chtěla dát ještě poslední šanci :-(

Dočetla jsem jen po to vytučněné. Obrať se na poradnu pro domácí násilí. Tvůj muž tě týrá, nenech v tom vyrůstat své děti. Jsi oběť domácího násilí.

Ou
Kelišová 6212 příspěvků 20.01.19 17:41

Poradna v tomhle případě téměř jistě nic nezmůže.

Respektive pokud chlastá, tak on se potřebuje léčit se závislostí plus oba potřebujete párovou psychoterapii. Zajděte do nějakého centra, které řeší ambulantní léčbu závislostí a řešte to takhle.

Až budete stabilizovaní, tak navíc ještě budete potřebovat ošetřit to, co jste udělali dětem - od toho se pak nabízí rodinná psychoterapie.

Ale téměř jistě vám to odmítne, protože zatímco vy, už jste na konci svých sil, tak jemu jeho závislost porád velmi pohodlně prochází - protože ji umožňujete. Takže on ke změně motivovaný velmi pravděpodobně nebude.

Co je ale dobrý nápad je, abyste začala vy chodit na individuální psychoterapii. Protože jinak nepřestanete ničit děti tím, že žijete ve velmi patologickém vztahu a nedokážete si představit, že láska vypadá úplně jinak. To co popisujete je spoluzávislost. Vy sama potřebujete sebrat odvahu chránit sebe a svoje děti. Protože jim nesmírně ubližujete. Tím že zůstáváte v tom pekle, co jste si vytvořili. Učíte svoje děti, že takhle je to normální a v pořádku. Není. A to ani v případě, že jste v něčem takovém žila jako dítě a vlastně nic lepšího neznáte.

I právě proto je potřeba začít bojovat především za sebe a za bezpečí svých dětí.

Paola21
Závislačka 3675 příspěvků 20.01.19 17:42
@Anonymní píše:
Přemýšlím co a jak dál, myslím si, že by bylo nejlepší od všeho utéct, ale na druhou stranu manžela ještě někde v hloubi duši miluji, ale bojím se, že jsme to nechali zajít hodně moc daleko :-( ale uvažuji ještě nad poslední možností a to nad manželskou poradnu.Jsme oba dva hodně špatní,dennodenní hádky, myslí si, že ho podvádím což ani není pravda, volá mi 100× denně což mě ničí, potom se bojím co bude jak dojde domů, ano nedávám chybu jen na něj, chybu mám i v tomto já. Poslední dobou mu nepomáhám z domácností, nevím co se stalo.
Pije denně,3× mě i uhodil,ale tvrdí, že mě miluje a omlouvá se mi za vše a, že mě nechce ztratit. Máme spolu 3 děti, tak proto hledám nejlepší řešení, oba dva jsme už hodně psychicky na dně. Nechce abych odešla, ale já to cítím jinak i když tu je háček a to hodně velký a to ty děti. Myslíte, že jsem to nechala zajít už hodně daleko a měla vyhledat manželskou poradnu dřív anebo je ještě šance, že nám ta manželská poradna pomůže? Byl někdo v podobné situaci a ta manželská poradna Vám pomohla? Děkuji za Vaše zkušenosti. Podotýkám, že ho stále miluji,ale bojím se, že u něj je to nemoc to, že mě miluje a přitom to tak není. Kolikrát jsem si říkala, že by bylo lepší kdyby si našel jinou partnerku a odešel, ale skrz dětí a ještě k tomu když jsme spolu 11 let bych tomu chtěla dát ještě poslední šanci :-(

Nechápu… Přečti si to po sobě a zamysli se.

mamina89
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 20.01.19 18:14

Opět nechápu. Denně se hádate, on tě i uhodil, chlastá :pocitac: a ty kvůli dětem chceš zůstat? Právě kvůli nim už jsi měla být daaaavno pryc. Jaký příklad jim dáváte do života? Co z nich vyroste? Uvědom si, že oni to vnímají jako normální, to co se u vás děje. Neznají lásku rodičů, pochopení, pomazleni… Jaký budou partneři? Rodiče? Některý ženský by se měly jít léčit :think: mě uhodit chlap jednou, tak letí, jako namydleny blesk. A ještě ožrala :pocitac: :zed: :zed: zakladatelko, vzchop se.

růžový achát
Kelišová 6148 příspěvků 20.01.19 18:17

Jak stare mate deti?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.19 18:19

děkuji všem no je mi zle tak i tak :-( ano měla jsem podobné dětství jako mám tento náš vztah taky si říkám,že to není normální,ale chci to zachránit skrz dětí,kluci tátu milují můžu možná uznat,že ho mají radši i než mě,protože si je rozmazluje,už tu několikrát bylo,že odejdu a nejstarší a prostřední syn řekli,že zůstanou s tátou :-( :-(
a jak jsou staří?9,6 a 2 roky

Russet
Extra třída :D 13957 příspěvků 20.01.19 18:54
@Anonymní píše:
děkuji všem no je mi zle tak i tak :-( ano měla jsem podobné dětství jako mám tento náš vztah taky si říkám,že to není normální,ale chci to zachránit skrz dětí,kluci tátu milují můžu možná uznat,že ho mají radši i než mě,protože si je rozmazluje,už tu několikrát bylo,že odejdu a nejstarší a prostřední syn řekli,že zůstanou s tátou :-( :-(
a jak jsou staří?9,6 a 2 roky

Odešla bych. Nechat se mlátit od ožralého by mi nestálo za udržení vztahu „kvůli dětem“. Ony v budoucnu přeberou váš model chování. Jak se ti bude líbit, až ti tvoji slaďouši budou mlátit ženy a jestli máš dceru, že bude žít s takovým…?!

KájaHvězdička
Stálice 67 příspěvků 20.01.19 18:56

Ano, zajděte si do poradny, tím nic nezkazíte. Pokud nebude souhlasit, pak bych zvážila odchod. Právě kvůli dětem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.19 19:04

@Russet mám 3 syny no vůbec by se mi nelíbilo kdyby uhodili někdy ženu,toto se nedělá :-( :-( a nechci aby byli takoví :-( ale vím,že milují otce možná ti dva nejstarší víc než mě.bych jim ublížila kdybych jim vzala tátu když ho tak milují :-( bohužel už mají rozum :-( :-( a chci pro ně to nejlepší,ale nechci aby někdy uhodili ženu to vůbec ne :-( :-(

@KájaHvězdička on s ní souhlasí,ale byli jsme objednaní na manželskou poradnu na 16.1 a stejně tam nešel a to mě prý nechce ztratit já se v něm už nevyznám a chce se mi zase brečet :-( :-( nejhorší je,že nejvíc tímto trpí děti :-(

Russet
Extra třída :D 13957 příspěvků 20.01.19 19:09
@Anonymní píše:
@Russet mám 3 syny no vůbec by se mi nelíbilo kdyby uhodili někdy ženu,toto se nedělá :-( :-( a nechci aby byli takoví :-( ale vím,že milují otce možná ti dva nejstarší víc než mě.bych jim ublížila kdybych jim vzala tátu když ho tak milují :-( bohužel už mají rozum :-( :-( a chci pro ně to nejlepší,ale nechci aby někdy uhodili ženu to vůbec ne :-( :-(@KájaHvězdička on s ní souhlasí,ale byli jsme objednaní na manželskou poradnu na 16.1 a stejně tam nešel a to mě prý nechce ztratit já se v něm už nevyznám a chce se mi zase brečet :-( :-( nejhorší je,že nejvíc tímto trpí děti :-(

Tak řekni muži na rovinu, že s ním končíš, pokud tě ještě jednou uhodí nebo se napije. On to samozřejmě nevydrží. Takže už bych se pomalu bavila. Synům se to machruje, že budou s tatínkem. Oni brzo uvidí, že maminčin servis je maminčin servis :nevim: Zvlášť když pije.

Russet
Extra třída :D 13957 příspěvků 20.01.19 19:10
@Anonymní píše:
@Russet mám 3 syny no vůbec by se mi nelíbilo kdyby uhodili někdy ženu,toto se nedělá :-( :-( a nechci aby byli takoví :-( ale vím,že milují otce možná ti dva nejstarší víc než mě.bych jim ublížila kdybych jim vzala tátu když ho tak milují :-( bohužel už mají rozum :-( :-( a chci pro ně to nejlepší,ale nechci aby někdy uhodili ženu to vůbec ne :-( :-(@KájaHvězdička on s ní souhlasí,ale byli jsme objednaní na manželskou poradnu na 16.1 a stejně tam nešel a to mě prý nechce ztratit já se v něm už nevyznám a chce se mi zase brečet :-( :-( nejhorší je,že nejvíc tímto trpí děti :-(

A nevezmeš jim tátu. On snad otcem bude i po rozchodu.

KájaHvězdička
Stálice 67 příspěvků 20.01.19 19:11

A proč tam nešel? Jak to odůvodnil? :( Já myslím že kluci budou spokojenější, když Vás uvidí šťastné, byť to bude znamenat, že půjdete od sebe.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17483 příspěvků 20.01.19 19:43
@Anonymní píše:

Nehledej důvody proč nic nejde, hledej východisko. Klukům bude opilce líto. Počítej s tím. Budou chlastat taky. Už teď je pozdě. Ale když ho miluješ, tak s ním zůstaň. Až to bude opravdu zlé, tak ho milovat nebudeš a budeš to řešit. Jak můžeš milovat chlapa, který tě bije, to nikdy nepochopím. On ti namlátí a pak se tulíte v posteli? A ty jeho ruce, kterýma tě fackoval lezou po tvém těle. A to nezmiňuju odér ožralce. Pardon, jdu zvracet. :poblion: Jak tohle můžeš akceptovat, to fakt nepochopím. :mrgreen:

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Zavřená komnata Jitky Zelenkové: Proč zůstala na „stará kolena“ úplně sama?

Láska k jednomu muži dostala zpěvačku Jitku Zelenkovou (68) až na samé dno.... číst dále >

Udělejte pápá! Tito čeští lehkoživkové zmizeli nebo mizí z YouTube a jsme za to rádi

Přičichli ke slávě a lehce vydělaným penězům. A teď pomalu, ale jistě mizí ze... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >